Sony Bravia +kino Domowe

mopisko

New member
Witam Wszystkich.
Mam TV Sony Bravia KDL40S2000/2010 i zestaw kina domowego DAV-DZ530
zestaw ten "podobno"mozna połączyć ze sobą tylko jednym kablem HDMI i obraz wraz z dźwiękiem będzie można słuchać przez głośniki w kinie domowym,lecz nie mogę tego zrobić.Obraz mam ,natomiast dźwięku brak -jak dźwięk podłącze przez jecka to wszystko OK,ale przez HDMI brak.W instrukcji jest napisane że dźwięk będzie słyszany w zestawie przez kabel HDMI tylko musze wpisac kod źr.ódłowy TV do kina domowego ale nie mam pojecia gdzie to jest i gdzie to wpisac!Prosze o pomoc w tej sprawie. A i jeszcze jedno pytanko-czy jest możliwość wgrania polskiego softu do tego amplitunera?Dziękuję z góry i czekam na odzew.
 

AndrzejIgor

New member
Owszem mozna podlaczyc przez jedno hdmi kino i tv.
Zapewne masz tak ze dzwiek jest tylko z dvd ?
Masz jakies inne zrodło sygnału - np. tuner tv sat czy kablówkę i w tym przypadku nie ma audio ?
 

mopisko

New member
Tak,mam kablówke ,ale w instukcji jest wyraźnie napisane że mogę odtworzyć dźwięk z telewizora przez kino domowe ,w tym celu muszę do zestawu wpisac kod źródłowy TV ,ale gdzie to jest to nie mam pojecia.Kupiłem najpierw TV i długo szukałem kina ,aż trafiłem na to DAV-DZ530 bo tylko to kino współpracuje z SONY BRAVIA ,czyli sterowane jest jednym pilotem i tylko pozez jeden kabel HDMI idzie audio i video w obie strony bez koniecznosci podłączania kabla jack jako audio
 

AndrzejIgor

New member
Ale to bez sensu. Lepsze audio uzyskasz jak dzwiek pojdzie na kolumny tylko przez amplituner.
Podlaczanie dodatkowo przez tv bedzie funkcjonowalo na niekorzysc sygnalu.
 

kolarf

New member
Mam ten sam problem przy moim sprzęcie KDL40V3000 + DAV-DZ630 gdy przechodzę w system HDMI CONTROL nie mam dźwięku z TV jak dla mnie to HDMI przesyła tylko w jedną stronę sygnał dzwiękowy ale pewny nie jestem

mopisko a ten kod nie dotyczy kontroli pilotem ?
 

mopisko

New member
podłączyłem audio po jeckach i wszystko OK,widocznie tak musi byc w analogu,byłem dzisiaj w serwisie i sprawdzali że jak bym miał kablówkę w cyfrowym dxwięku to by działało -niedługo kablówka u mnie bedzie nadawała sygnał cyfrowy więc pozbedę się kabla audio.A tak na marginesie to czy można ściągnąć gdzieś softa po polsku do tego kina?
 

paco29

New member
dz630

Jesli chodzi o dav dz630 to nie ma szans na dzwiek po hdmi z TV
Poinformował mnie o tym sprzedawca przed zakupem kina. w tej klasie cenowej to standard i trzeba sie z tym pogodzić.
 

marrat

New member
Kdl-32v2500 + Dav-dz630

Witam,
fa forum jestem świeży więc WITAM SIĘ. nie jestem mocno biegły w sprzętach. więc z góry przepraszam jeżeli komuś mój problem wyda się banalny.
skoro już wiemy że KDL-32v2500 nie wysyła dźwięku do DAV-DZ630 przez HDMI (mi się nie udało, i w sumie to proste skoro gniazdo jest HDMI IN to nie wysyła).
to w takim razie w jaki NAJLEPSZY sposób połączyś ten zestaw ze sobą, jaki kabel dołożyć oprócz HDMI żeby cieszyć się dżwiękiem płynącym z kina pod obraz tv ?
jeżeli o mnie chodzi to do zestawu dochodzi Aster (cyfrowa) i sporadycznie komp.

czy lepiej Aster><Kino ,
czy LCD><Kino,
czy jeszcze inaczej ?
jakimi kablami ?

dziękuję za każdą podpowiedż.
marrat
 
Do góry