SONY BRAVIA KD-85XG8596 czy LG 86UM7600

marcinpab

New member
Tak jak w temacie, który z tych telewizorów polecacie. Oba są w podobnej cenie. Bardzo proszę skupcie się tylko na tych 2 modelach, chyba że jest jeszcze jakiś inny model w tym rozmiarze i cenie poniżej 9 tys.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak w temacie, który z tych telewizorów polecacie. Oba są w podobnej cenie. Bardzo proszę skupcie się tylko na tych 2 modelach, chyba że jest jeszcze jakiś inny model w tym rozmiarze i cenie poniżej 9 tys.

Miałem przyjemność testowania modelu Sony XG8596 w wielkości 55. Po 2 dniach ciężkich męczarni wymiana na XF 9005. Straszna czerń, a nawet czarnym tego bym nie nazwał (szarość ). Bardzo słabe kąty widzenia mimo matrycy IPS w tym modelu - duże zdziwienie! Kolor naprawdę fajny, naturalny i miły dla oka. Jakościowo obudowa w miarę ok, ale słabo z matryca. Na forum był ostatnio poruszony temat odnośnie odstającej ramki. Tutaj niestety ten sam problem.

Nawet żona co nie zwraca uwagi na clouding w TV, w tym niestety był on przerażający. Widoczny zwłaszcza w materiałach HDR.

Moim zdaniem słaby TV. Czytałem dużo opinii, ale jednak połasiłem się na promke cenową i dobrze, że zakup internetowy został zwrócony i za dopłatą wziąłem XF9005.
TV o takim potencjale, że jasność zarówno czerń jak i strefowe podświetlenie biją na głowę niektóre droższe modele.

P.S. Nie ma co sugerować się opiniami w internecie. Jaki to och czy ach czarny itd.... Wiadomo kto pisze te opinie. Ceny są może nie dumpingowe, ale sztucznie zaniżane i ludzie kierują się cyframi, a nie rzeczywistą opinią oraz jakością danego produktu.
Dlatego są takie fora jak to...

Decyzja wiadomo. Należy dla CB. Najlepiej zakupic, obadać i podjąć decyzję.
pzdr
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Jak cena podobna to xg85 w racji 3 cali więcej wszystko takie same oprócz systemu webos vs android zależy co wolisz. Ja bym wybrał xg85
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego modelu LG już nie ma.
Będą dwa modele nowe na dniach:
86 Nano903
86 UN85003 ten będzie w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Jeśli zakup na szybko - to Sony będzie extra.
Masz specjalną ofertę z pakietem gratisów dodatkowo.
 

marcinpab

New member
Tego modelu LG już nie ma.
Będą dwa modele nowe na dniach:
86 Nano903
86 UN85003 ten będzie w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Jeśli zakup na szybko - to Sony będzie extra.
Masz specjalną ofertę z pakietem gratisów dodatkowo.

O jakiej ofercie piszesz? Gdzie mogę ja zobaczyć? Czemu piszesz, że LG już nie ma - tzn nie ma w twoim sklepie tak ?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
LG 82UM7600 ma matrycę VA jak SONY 85XG8596. Obie matryce 100 hZ z podświetleniem bezpośrednim. Na pewno SONY ma lepszy obraz od LG. W drugą stronę na pewno LG ma lepszy system pod kątem szybkości i stabilności. Ja osobiście wybrałbym SONY za procesor obrazu. To w końcu TV.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ja mogę tylko ze swojego doświadczenia z SONY, czerń akceptowalna, kąty do dupy - ale mi nie zależy oglądam wyłącznie na wprost, z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, mój egzemplarz w bez chmurek. Android - działa sprawnie ale po ostatniej aktualizacji do 9.0 zdarzają się jakieś zwieszki albo zanik dźwięku z DTS - cały czas mam nadzieję że nowy update to zniweluje. Chyba system LG bardziej stabilny. Co do obrazu musiałbyś zobaczyć oba i porównać który bardziej pasje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marcinpab -

Nie ma , to znaczy nie są już produkowane kilka miesięcy i nie będą produkowane.
Taj jest o zawsze , że nowe modele , które wchodzą za kilkanaście dni , zastępują stare.
Modele 82UN 85003 też będą .
Wszystkie są w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę.


Są też już nowe modele Sony 85XH8096 i 85XH9505
 

marcinpab

New member
Czy ma ktoś jeszcze jakieś opinie odnośnie tych 2 telewizorów? Jak jest tymi matrycami? Z tego co wiem to Sony jest va a lg 86 cali ma ips.
 
Do góry