Sony Bravia KD-60XF8305B czy Samsung UE55NU8042

Figiel2003

New member
1. Odległość od ekranu? 2 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku TV
3. Jak duży jest pokój: ok 14 m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? SHARP AQUOS
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, Wiadomości, Sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zarówno w dzień jak i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 90 czasu % bez światła lub z mały światłem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia,
11. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder telewizji kablowej i kino domowe
12. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90 % TV 10% kino domowe
13. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? głównie na wprost
14. Czy ważne jest wifi ? dobrze żeby było
15. Czy będziesz korzystać z widgetów? tego nie wiem
16. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? czemu nie
17. Ma mieć 3D? Nie
18. Ma mieć slot na karty SD ? Nie
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder i kino domowe
20. Ma stać czy wisieć? wisieć
21.Rozdzielczość: 4K
22.Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, dobre odwzorowanie barw, brak smużenia przy sporcie
23.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~ 10 h
24.Ile osób zasiada przed telewizorem? Zazwyczaj dwie



Proszę o poradę, który telewizor mam kupić. Byłem przekonany do Samsung UE55NU8042 ale na forum poczytałem, że Sony Bravia KD-60XF8305B też jest niezły.


I co oznacza być niebieskim na forum? Wiele razy już się z tym określeniem spotkałem.
 
Ostatnia edycja:

ichris

New member
Hmm obydwa na matrycy VA oraz 120Hz. Na pierwszy rzut oka główne różnice to:

Sony = Direct Led + Android
Samsung = Edge Led + Tizen

Sony wydaje się być lepszą opcją, chociaż z tym Androidem to różnie bywa w TV...
 
Ostatnia edycja:

galaxteck

New member
Sony :) 5 cali wiecej, direct led. Samsung ma duży minus - jak ogladasz film z napisami to napisy rozswietlaja ekran. Sugeruje jednak wyczekac promocje z 5 letnia gwarancja Sony.
 

ichris

New member
Tak, z 5-letnią to byłby sztosik. Przed zakupem sprawdziłbym jeszcze czy takie rzeczy mają miejsce:

"fatalnie wygląda sprawa po podłączeniu małego dysku lub pendriv'a do wejścia USB rekomendowanego w instrukcji obsługi. Pokazanie listy plików zajmuje około 2-5 minut, a sam interfejs jest bardzo nieprzejrzysty"
 

ClaudeB

Member
Ale ten Sharp to raczej 60 Hz, a Sony i Samsung 120hz. W dodatku Sony też na matrycy Sharpa no i android, a Sharp raczej ma słabe multimedia, przynajmniej jak na razie.
 

piterrrxd

New member
60" przy 2m odległości to moim zdaniem trochę za dużo. Nawet siedząc na wprost, brzegi ekranu będziemy widzieć pod sporym kątem.
 

timonek

Member
Bez reklam
60" przy 2m odległości to moim zdaniem trochę za dużo. Nawet siedząc na wprost, brzegi ekranu będziemy widzieć pod sporym kątem.
Ne prawda oglada sie to bardzo fajnie i komfortowo i wcale to duzy kat nie bedzie bez przesady glowa nie bedziesz musial krecic wszystko sie swobodnie ogarnia.
 

piterrrxd

New member
Ne prawda oglada sie to bardzo fajnie i komfortowo i wcale to duzy kat nie bedzie bez przesady glowa nie bedziesz musial krecic wszystko sie swobodnie ogarnia.

Bardziej chodzi mi o sam obraz - brzegi ekranu będą już trochę tracić kolor i kontrast przy matrycy VA. Oczywiście jeden to zauważy, a drugi nie ;)
 

Kluczboy

New member
"fatalnie wygląda sprawa po podłączeniu małego dysku lub pendriv'a do wejścia USB rekomendowanego w instrukcji obsługi. Pokazanie listy plików zajmuje około 2-5 minut, a sam interfejs jest bardzo nieprzejrzysty"

Podłączenie pendrive'a do USB i wyświetlenie plików to tylko kilka chwil.Może osoba która podłączała dysk miała tam tysiące plików i może faktycznie wtedy pokazanie tej listy plików trwa dosyć długo.
 
Do góry