sony bravia i komputer

dominos

New member
moj Sony40X3500 posuwa po złączu PC w zozdzielczości 1920x1080 60Hz w plug&play (radek go wykrywa jako tv Sony z serii X)
była to miła niespodzianka, gdyż wcześniej jak każdy laik nie spodziewałem się, że mogą być problemy z uzyskaniem full HD z kompa a jak widać są... po przewertowaniu instrukcji do modelu W4500 (miałem go na celowniku ale pan w salonie Sony przekonał mnie do X3500 - i jak widzę nie był to tylko tani chwyt marketingowy by wcisnąć stary sprzęt za połowę ceny) okazało się ze W4500 obsługuje max SXGA 1280x1024 i to zarówno po PC jak i HDMI...
tak więc jestem szczęśliwym posiadaczem 40" monitorka FullHD a jakość sygnału w roz. 1920x1080 z kompa naprawdę rewelacyjna...
niestety mój radek nie ma wyjścia HDMI więc go nie sprawdzałem ale jeżeli wierzyć instrukcji tabela referencyjna wejść PC uwzględnia podłączenie za pomocą D-Sub jak i HDMI a max rozdzielczość PC jaką TV przyjmuje to 1920x1080 60Hz...)
pzdr
 
Ostatnia edycja:

Gulasz1

New member
Proszę o pomoc!!

witam
wyświetla bez problemu.
Seria V -gra znakomicie. Seria S - gorzej nawet w swojej klasie cenowej.
pozdrawiam

Posiadam sony KDL-46w4500. Podlaczylem kompa za pomoca DVI-HDMI + 2xjack audio. Podpiete pod HDMI2. Wszystko smiga do momentu gdy nie przelacze np na HDMI1 i chce powrocic o HDMI2 - wyswietla komunikat ze nie obslugiwany format i nie widze juz ekranu komputera... Tak samo jak odpalam kompa a TV jeszcze nie jest wlaczony to rowniez mam taki komunikat ;(
Jesli TV wlacze przed kompem i w czasie urzytkowania nie przelaczam HDMI to wszystko OK ...
Co to moze byc ??? Dziekuje z gory za podpowiedz!
 

HubiiDubii

New member
Ja posiadam 40X3500 który spięty jest z dwoma kompami:

- stacjonarny po HDMI (Radeon 4870) - wszystko śmiga jak należy, brak problemów z rozdzielczością nawet tą HD:)

- laptop przez dedykowane wejście komputerowe w TV, również bez problemowo
 

uzytkownik78

New member
podlacze sie do tematu,

Chciałem podłączyć Sony Bravia KDL-32W5500
telewizor komputer podlaczone d-sub
jakie kable musze miec do podlaczenia audio aby podlaczyc telewizor do komputera?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Ja mam problem z podłączeniem komputera typu HTPC z zintegrowaną grafiką "Intel HD Graphics", z telewizorem Sony Bravia KDL-46Z4500, problem dotyczy braku dźwięku przy podłączeniu dodatkowego kabelka typu jack-jack 3,5m.

Oczywiście mógłbym podpiąć komputer kablem HDMI-HDMI z TV i wtedy wszystko gra, ale gniazdo HDMI mam zajęte podpięte pod amplituner, takze podpinam z komputera DVI-HDMI bezpośrednio do TV i dzwięk osobnym kabelkiem jack-jack 3,5m z karty dźwiękowej z komputera do gniazda jack przy HDMI 2 w TV i niestety jest problem z dźwiękiem, telewizor automatycznie wyłącza gniazdo analogowe ponieważ wykrywa najwidoczniej dźwięk po kablu DVI-HDMI, co oczywiście jest bzdurą bo karta Intela nie potrafi wysyłać dźwięku pod DVI.

Kiedy przełączam źródła sygnału w TV to zanim pojawi sie obraz z komputera w gniezdzie HDMI 2, to na sekundę słyszę dzwięk, natomiast kiedy tylko pojawi sie obraz dzwięk od razu sie wyłącza.

Najgorsze jest to ze w TV nie da sie ustawić w opcjach HDMI z jakiego rodzaju wejścia dzwięku ma korzystać czy z HDMI czy z analoga.

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty grafiki Intela, ustawienia z domyślnym urządzeniem audio tez próbowałem na wszelkie sposoby bez skutecznie

Moze ktoś zna rozwiązanie na tego typu problem, byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Wyglada na problem w sterownikach
http://support-us.samsung.com/cyber/popup/iframe/pop_troubleshooting_fr.jsp?idx=119385&modelname=UN55B7100WF&modelcode=&session_id=LR2dPlhp6n1vlgtwnpBGZZhkBCTyWB1zJnfXZ0MDVFQWQv993PYZ!383328342!1761676444!7501!-1!NONE!1259435613024

@dominos - 46W4500 obsługuje 1920x1080 bez problemu z komputera po HDMI, wiem bo miałem ten model przed Z4500
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
@dominos - jeszcze zapomniałem dodać, ze lepiej podłącz sobie kablem cyforwym ten komp do tego TV a nie do analogowego gniazda PC w TV, Sony jest jeb... zresztą inni producenci również i powinni dawać tam normlanie DVI a nie prehistoryczne D-Sub.
 
Ostatnia edycja:
Do góry