Sony Bravia + Dvd Samsung Hd850

hawk70

New member
Witam wszystkich,
Jestem tu nowy (i zielony). Bazując na lekturze wielu Waszych postów wybrałem się na zakupy (a raczej wybrałem firmę, która mi za rozsądne pieniądze wszystko dostarczyła) i zakupiłem telewizor projekcyjny SONY BRAVIA 50'' i uzupełniłem odrwarzaczem DVD SAMSUNG-a HD850 (na moim starym Philipsie obraz był tragiczny (odbicia) a na nowym podłączonym przez łącze HDMI jest już super). Jeśli ktoś potrzebowałby recenzji (LAIKA !!! czyli mojej :)) to z chęcią podzielę się wrażeniami.
 

kristoferson

New member
HAJ hawk no widze ze mamy podobne gusta mam tez sony Bravia klv-v40a10e
no ale teraz moze cos wiecej skrobniesz o tym dvd co masz z kabelkiem hdmi polaczony ja to wejscie HDMI chce polaczyc tego nowego humaxa jaka cena tego dvd Kristof
 

subzer0

New member
50" chodzi tu z pewnością o Sony KDF, czyli telewizor tylnoprojekcyjny 3LCD, a nie o telewizor LCD.
Napisz o swoich wrażeniach, w szczególności o głośności wentylatorów i ewentualnych przebarwieniach ekranu (jeśli występują).
Pzdr
 

hawk70

New member
Wiem, że to telewizor tylnoprojekcyjny (tak przecież napisałem w swoim pierwszym poście ;-)). Jeśli chodzi o głośność wentylatorów to bardzo się tego obawiałem ale po kilku dniach używania mogę definitywnie stwierdzić, że nie było czego. W ogóle nie wiem o co chodzi - problem jest przereklamowany (albo ja dostałem egzemplarz z dobrymi wentylatorami). Nic nie słyszę. Oczywiście, przy wyłączonym głosie i z nosem w telewizorze TAK - słyszę lekki szumek ale już z 2 metrów go nie słychać. Lekko włączony głos - nie słychać. A przecież tego telewizora nie ogląda się bez głosu i z 50 cm. Tak więc reasumując problemu nie ma. Jeśli chodzi o porównanie to przedtem miałem 100Hz Panasonica 32", który kilka lat temu kosztował w Euro 14 tys PLN. Różnica jest spora. Fajniejsze kolory, większy obraz. Niestety trochę mniej ostry (ale to tak ma być przy tej wielkości). Na klasycznej telewizji jest obraz na poziomie 5 (w skali 1-10). Na Cyfrze jest na niektórych programach poziom 7 a na aniektórych 8 a na DVD poziom 9 (10 zarezerwowany dla programów w HDTV ;-)). Przedtem miałem DVD Philipsa za 300 PLN i ku mojemu zmartwieniu obraz był do d.... Głównie z racji na "podwójny obraz" czy raczej po prostu podwójne krawędzie widoczne szczególnie gdy np. widać było postać na tle jasnym (np. w Gladiatorze osoba na tle nieba). Na szczęście po zakupie nowego DVD (z definicji kupiłem najtańszego Samsunga mającego złącze HDMI wiedząc, że za jakiś rok i tak go wymienię, więc po co pchać kasę w sprzęt typu Snazio) obraz okazał się rewelacyjny. Jestem bardzo zadowolony. Nie potrafię tego przełożyć na cyfry i testy ale gdybym miał znowu wybierać to wybrałbym to samo. Nawet nie ze względu na cenę (telewizor kosztował mnie 6,5 tys PLN na 50" ekran !!! - minus VAT i amortyzacja - wyjdzie, że prawie darmocha) tylko ze względu na jakość.
pozdrawiam
Jarecki

ps. nie rozumiem o co chodzi z tymi przebarwieniami. Albo mam klapki na oczach albo kurzą ślepotę albo w moim egzemplarzu nic takiego nie występuje (a od soboty ciągle przy nim siedzę i testuję kolejne filmy i koncerty). Zastanawiam się teraz co wybrać jako nowy dekoder satelity do cyfry+.
 

Razgriz

New member
ja też nie słyszałem o przebarwieniach. Właśnie DLP mają najlepsze kolory ze wszystkich TV, a te przebarwienia to chyba jak się patrzy pod kątem (np. z boku jak oglądałem Smsunga 50" - tego z nagrodą EISA) obraz był o wiele ciemniejszy i mniej wyrazisty - u Ciebie też tak jest ?
 

hawk70

New member
Oczywiście, że tak jest. Kąty oglądania to teoretycznie słaba strona telewizorów projekcyjnych ale nie jest aż tak źle. Człowiek, który mi go instalował też ma projekcyjny tyle, że sprzed 4 lat i powiedział, że postęp jest niewiarygodny. Ponieważ u mnie telewizor stoi w rogu pokoju a pokój jest w miarę podłużny to nie mam tego problemu. Po prostu układ pokoju wymusza siedzenie i oglądanie w jednym konkretnym miejscu co powoduje, że nie mam tego problemu. Poza tym telewizor stoi na moim starym stoliku, który jest obrotowy więc jakbym potrzebował to zawsze mogę przestawić. W każdym razie reasumując nie jest tak dobrze jak w plaźmie ale jak na moje potrzeby jest OK.
JJ
 

Wiecek

New member
A z jakiej odlegosci ogladasz TV?
Tez sie zastanawiam nad tym ekranem ale boje sie, ze 3,5m jakimi dysponuje to troche za malo na ten TV :(
Poza tym porownywales moze ten model do plazmy w podobnym przedziale cenowym np. Panasonica PA50 albo Samsunga s5s?
 

hawk70

New member
Po pierwsze oglądam z odległości 3,5-4 metry. Pierwszego dnia ekran wydawał się olbrzymem ale już nastpnego stary telewizor, który stoi teraz na piętrze stał się po prostu mały ;-). Jeśli chodzi o porównanie to byłem praktycznie zdecydowany na plazmę Samsunga (42" najnowszy model, w sklepie 12500 PLN - ja miałem propozycję za 10 000 PLN). Poszedłem ją obejrzeć do Media Markt i na szczęście dla mnie stała tam tuż obok Bravia. Zadałem sobie pytanie czy warto dać 10 000 za 42" gdy mogę mieć 50" za 6 500 . Wygląd ekranu był praktycznie taki sam (w projektorze nie było pixelozy więc nawet lepszy). Dodatkowo mam małe dzieci, więc nie bez znaczenia jest fakt, że mogą siedzieć z nosem w telewizorze i nic w nie nie "wali". Nie mówiąc o tym, że olewam martwe pixele, wypalanie ekranu itp. Za jakieś 4 lata kupię nową lampę za 300 PLN (tyle będą wtedy kosztować) i zabawa od nowa. Jeśli chodzi o porównanie cenowe z plazmą to nie ma porównania. Za plazmę 50" musiałbym zapłacić minimum 15 000 pln czyli ponad dwa razy więcej.
pozdrówka
JJ
 

Wiecek

New member
Coraz bardziej przekonuje sie do tego modelu. Na zagranicznych forach ten Soniak ma bardzo dobre opinie.
Wlasciwie to interesuje mnie jeszcze sprawa stolika. Jaki kupic i gdzie umiescic glosnik centralnym? Widzialem, ze jest do tego ekranu stolik dedykowany. Mozna go kupic w komplecie czy sa problemy?
 

hawk70

New member
Pewnie trzeba za niego dopłacić. W kompletach i tanio to tylko w Erze ;-). A tak naprawdę to ja miałem już stolik kupiony kiedyś w meblowym. Całkiem ładny, srebrny i obrotowy czyli full wypas. Dodatkowo na półeczce mieści się idealnie z jednej strony cyfra i magnetowid a z drugiej głośnik centralny, amplituner i DVD. Tak więc nic więcej nie potrzebowałem chociaż proponowano mi też zakup stolika.
pozdrawiam
JJ
 

JacekW.

New member
Mam pytanie odnośnie tunera cyfrowego, czy w instrukcji jest coś napisane o obsłudze MPEG-4 (mamy podobno w takim nadawać naziemnie)
I pytanie o kąty: czy jak staniesz w odległości 3,5 m i w bok 1,5 m (kąt ok. 130) są widoczne "ubytki" w obrazie
Jacek
 

hawk70

New member
Jeśli idzie o miejsce to polecam www.dvtech.pl (nie mają go na stronie ale sprowadzają na zamówienie (u mnie trwało to 3 dni)). Jest to dwóch gostków pasjonatów prowadzących całkiem spory biznes. Mogę ich polecić bo już dwa lata temu kupowałem u nich kamerę i do dziś istnieją i mają się dobrze. Mają naprawdę dobre ceny i przyzwoity poziom obsługi. Oczywiście wystawiają gwarancję i fakturę (6,5 tys to cena brutto).
 

hawk70

New member
Tak na moje oko to 3,5 metra w przód i 1,5 w bok wygląda jeszcze OK. Jak pójdę 2-2,5 metra w bok to już zaczyna być widać ubytki.
 

KrzyHo

New member
JacekW. napisał:
Mam pytanie odnośnie tunera cyfrowego, czy w instrukcji jest coś napisane o obsłudze MPEG-4 (mamy podobno w takim nadawać naziemnie)
Tuner ten obsługuje tylko MPEG-2. W tej chwili odbieram za jego pomocą sygnał z PKiN TVP1,2,3 przy pomocy normalnej siatkowej anteny za 30 zł :D
Jak wprowadzą MPEG4, to się dokupi zewnętrzy tuner za 200zł podłączy do amplitunera i też będzie git. Ja i tak nie korzystam z transmisji naziemnej (tunera w telewizorze) tylko z Cyfry więc najlepiej by było, żeby TV nie miał żadnego tunera i był zwykłym monitorem za to może tańszym parę stówek :p

Pzdr
KrzyHo
 

hawk70

New member
Trochę dziegciu ;-(
Jestem super zadowolony z tego telewizora ale też dostrzegam wady:
1. Współpraca z komuterem jest taka sobie
2. Ilość nowoczesnych wejść jest zbyt mała (jedno HDMI i jedno Component to trochę za mało). Przy czym HDMI jest opisane jako wejście do Tunera SAT (ale u mnie działa z DVD więc nie ma problemu). Za to wejście Component jest napisane jako wejście odbierające jedynie sygnał z DVD - jestem na etapie sprawdzania czy będzie działało na tunerze SAT. Oddzielny temat to to, że nie wiem co mogą złącza SCART gdyż jedyna informacja mówi o zgodności ze standardem CENCELEC a nie wiem co to znaczy.
 
Do góry