sony bravia 65xf9005 czy jakiś OLED? Głównie film.

lukluk71

New member
Panowie, proszę o pomoc. Szukam jakiegoś TV, ale jest tego ogromnie dużo i trochę nie ogarniam :)
Rozglądam się za 65”. Obecnie mam Samsunga 50 6400.

ZACZNIJMY OD PREFERENCJI.
Szukam 65” telewizor będzie głównie używany do oglądania filmów, przesyłanych z kompa (przez wifi) ale przewaga będzie korzystanie z Netfixa 4K i HBO GO. Czasami YT, czasami jakieś programy przyrodnicze, TV kablowa UPC bardzo sporadycznie. Głównie chciałbym skupić się wokół filmu Netflixa itp. I tu mi zależy na najlepszej jakości. Tv będzie raczej dla dwóch osób (ja i żona) oglądamy na wprost, przeważnie są to wieczory filmowe/serialowe. Dodam tylko ze sport nie będzie oglądany wcale. Granie tez mnie nie interesuje.

Dodam ze na poczatku myślałem o TCL 680 65”. Kusiła mnie przystępna cena, ale zastanawiam się spełni moje oczekiwania, i jeśli mam mieć wątpliwości to dorzuciłbym jakaś kasę do czegoś lepszego, i wszędzie widzę ze jest bardzo polecany Sony xf9005. I tu pytanie, czy dorzucając różnice ceny do tego Sony, będzie dużo lepsza jakości obrazu od takiego budżetowego TCL, czy laik filmowy przy oglądaniu materiałów z takiego Netflixa zauważy jakaś różnice ?

Chyba ze macie jakieś inne propozycje i celować w jakiegoś OLEDA?
Do wydania tak max 5,000zl. Chyba ze faktycznie wziąć tego TCL i pewnie w stosunku do posiadanego samsunga 6400 będzie skok jakości?

Z góry dzięki za pomoc.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dla twoich potrzeb OLED i będziesz Pan zadowolony! Bez dwóch zdań. Tylko, że założony budżet może braknąć na 65 cali...jeżeli tak to bierz Sony.
 

pantomima

Banned
Do filmów bierz zdecydowanie Oleda ! Można by długo argumentować dlaczego itp . Strata czasu ! Jeżeli masz możliwość ,to sprawdź na własne oczy jak świeci oled , każdy , bez wzgl na markę. To będzie najlepsza rekomendacja !
Cudowny obraz , do którego z chęcią bedziesz chciał dopłacić.
 

lukluk71

New member
Panowie dziękuje za odpowiedz. Dzisiaj byłem oglądać Sony XF90 65” i zrobił na mnie dobre wrażenie. Generalnie obraz bardzo ładny, ale wrażenie wielkości jest ogromne w porównaniu do mojej 50”. Myślałem tez o OLED w tym budżecie ale z ekranem 55”. z tym ze obawiam się ze nie zrobi to na mnie wrażenia bo pomiędzy takim 50 a 55 różnica nie jest jakaś duża. No to teraz daliście do myślenia, bo albo OLED 55” (ale jaki w budżecie do 5000?) ewentualnie wspomniany Sony ?

PS. OLED,ow nie miałem okazji sprawdzać w markecie , bo dużo tego, a mało czasu miałem.

Ale mówicie ze OLED będzie dużo lepszy jakościowo obraz od takiego Sony XF90?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oled będzie lepszy, zdecydowanie. Jak bardzo? Musiałbyś sam zobaczyć i porównać...Wielkość oczywiście robi wrażenie i przesiadka z 50 na 65 cali to już jest różnica. No masz kolego mały dylemat...
 

janusz

New member
Bez reklam
65 cali jest większe od 55 dokładnie o 39,66 %, Oled jest super ale nie ma szans na nadrobienie efektu wynikającego z wielkości.
 

pantomima

Banned
Absolutnie fenomenalny kontrast w połączeniu z tak głęboką czernią, a przy tym z doskonale odwzorowanymi kolorami dają spektakularny efekt, nieporównywalny z żadnym innym ekranem,między innymi z Sony XF90 .
Nie rozkminiaj, tylko idź przekonaj się na własne oczy , a później kombinuj jak dorwać takiego oleda w przekątnej minimum 65 cali .
 

Rodrik_AR

New member
65 cali jest większe od 55 dokładnie o 39,66 %, Oled jest super ale nie ma szans na nadrobienie efektu wynikającego z wielkości.

65 cali jest większe od 55 o 18% :)
Jak byśmy rozpatrywali przeskok z 50 cali na 75 cali to można by się mocniej zastanowić nad LCD ze względu na efekt wynikający z wielkości.
Ja doradzam Oleda 55 (Jak nie ma szans na dołożenie do 65). Oled do kina domowego to najlepszy wybór.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Jednak 40%:)
Powierzchnia to nie gołe cyferki- tutaj tabelka:
https://www.google.com/search?q=ile...ECAwQAw&biw=1920&bih=937#imgrc=wt7rSXDbBBJcXM

Wiadomo, że obraz OLED da lepszy, ale według mnie super 55 cali OLED nie da takiego efektu jak dobry LED 65 cali.
ja bym szedł w 65 zdecydowanie.

"Jak byśmy rozpatrywali przeskok z 50 cali na 75 cali to można by się mocniej zastanowić nad LCD"

Już nawet nie mówiąc o 50 calach tylko większym 55 to ekran 75 cali jest 1,9 raza większy niż 55.

Ekran 32 cale nie jest 2 razy mniejszy niż 65.. jest 4x mniejszy:)
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Moim zdaniem kolega powinien wybrać wielkość ekranu w zależności jaka jest odległość od TV do miejsca oglądania? Jeżeli jest to 4 metry to osobiście bym brał większego Led, jeśli 2 metry to mniejszego OLEDa.
 

lukluk71

New member
Wracam właśnie z jakiegoś marketu, oglądałem 65” XD8505 i obraz dla mnie genialny (w porównaniu do tego co mam , to niesamowity przeskok) a jeśli wersja 9005 to wyższy model to w ogóle wypas. Obok 8505 stały jakieś Qledy, i powiem szczerze ze większe wrażenie na mnie robi 65 cali, od 55 calowego qleda. Chyba coraz bliżej jestem XF9005.

Ale jeszcze zastanawiam się na wersji ”EKO” czyli TCL 65 680. Widzę ze tam android 9 jest , bardzo fajne wykonanie tv. Ale zastanawiam się co stracę pod względem obrazu w porównaniu do Sony. Tym bardziej ze tcl mogę dostać za 3050zł. Tak na dwa lata zostawię a później jak technologia QLED bardziej sie rozwinie to Qleda w przyszłości...
 

lukluk71

New member
W odpowiedzi na pytania. Tv będzie oglądany dokładnie z 2,3m
I tu się zastanawiam czy właściwie będzie potrzebny taki kolos jak 65” i czy czasami nie kupić jednak QLEDA LG C9.
 

pantomima

Banned
Nie ma czegos takiego jak QLED LG C9 .
Poza tym masz dziwne podejście do tematu .
Dopytujesz o wybór między ledem a oledem . Latasz po marketach i nawet raz nie zatrzymałeś się przy oledzie.
Kup sobie pierwszego lepszego leda i bedziesz miał z bańki.
 

lukluk71

New member
Nie ma czegos takiego jak QLED LG C9 .
Poza tym masz dziwne podejście do tematu .
Dopytujesz o wybór między ledem a oledem . Latasz po marketach i nawet raz nie zatrzymałeś się przy oledzie.
Kup sobie pierwszego lepszego leda i bedziesz miał z bańki.

No ale po co te nerwowe podejście? Nie latam po marketach żeby sprawdzić dokładnie TV, bo nie mam na to czasu, raczej przy okazji zakupów „domowych” wskakuje na chwile do jakiegoś elektromarketu zobaczyć na szybko możliwe opcje.

Wczoraj miałem chwilkę żeby trochę bardziej zapoznać się z tematem, wszystko dokładniej pomierzyć i się zastanowić. Jednak zrezygnowałem z kupna Sony 65 XF90. Po pomiarach wyszło ze siedzę od tv 2m-2,1m. W dodatku okazało się ze miejsce na 65 jest za małe :) No i oczywiście TV będzie służył raczej do nocnych filmowych seansów i faktycznie macie racje, tu OLED bardzo dobrze wypada. W dodatku okazało się ze znajomi maja 55” LG C9, pozwoliłem się do nich wprosić na dłuższe testy, dla mnie jakość obrazu w filmach jest mega. Ogromna przepaść w stosunku do tv którego posiadam obecnie Samsunga UE50H6400. OK dziekuje Panowie, decyzja podjęta, będzie LG 55” C9
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szkoda, że nie 65C w extra cenie. Nawet znajomi by Ci pozazdrościli.
Ale musisz być niebieski to załapiesz się jeszcze na pakiet gratisów.
 
Do góry