Sony BRAVIA 40X2000

maciek_s

New member
jolsz napisał:
Jest piekny i przede wszyskim żonie sie podoba. Kablówka srednio, n-tv nieco lepiej, Discovery HD super, zwykłe DVD tez nie najgorzej. Na razie jestem na etapie ustawiania trybów obrazu i dzwieku.

U nas tez zona wybrala :D
Wczoraj testowalem wszystkie ustawienia - pelne sprawozdanie napisze pozniej.
Pare fotek:
x2000_018.jpg

WSI24 "zapodane" przez SCART z Fergusona.

A tu pare fotek przez kompa z satelity:cool:
x2000_024.jpg


x2000_027.jpg


x2000_030.jpg


x2000_035.jpg


pozdro
maciek
 

Kosek

New member
jak wygląda podłączenie komputera przez VGA?

Mam pytanie, jaką najwyższą rozdzielczość uda się uzyskać przez złącze VGA przy wyświetlaniu obrazu z kmputera na 40x2000 lub 46x2000?
 

xanten

New member
Seria Sony x2000

jolsz napisał:
Chyba pozostane przy 40x2000. Może są osoby które miały okazje go oglądać w akcji

Niedawno kupiłem KDL 46X2000. To praktycznie to samo co 40x2000. Różnią się oczywiście wielkością matrycy. W przypadku 46 ( sygnał Cyfra+, DVD) obraz daje się oglądac już z ok. 3m (normaonie oglądam z ok. 5,5m i jest po prostu rewelacyjnie). W przypadku 40" mozna oglądac z 2,5m. Prawdziwa moc tego telewizora ujawnia się dopiero po podanie sygnału HDTV (n). To nic nowego, ale dotad tylko o tym czytalem a teraz mogę ocenic osobiscie. To na prawdę robi wrażenie. Wtedy 46" w zasadzie mozna juz oglądac nawet z 1m. Obraz jest niezwykle czysty i precyzyjny. Aby uzyskac z tego telewizora naprawdę swietny obraz, nalezy "przeczolgac" się przez menu obrazu, a jest co parametryzowac. Ustawienia fabryczne były dla mnie niesatysfakcjonujące. Efekty sa na prawdę zaskakujace jak na matrycę LCD. Zwłaszcza zaskoczył mnie poziom czerni oraz głębia i paleta kolorów. Bardzo dobrze dopracowano sposoby ustawiania poziomu i balansu bieli.
Mozesz oczywiscie poczekac na najnowsze modele konkurencji, ale jezeli się zdecydowales na Sony, to myslę że nie bedziesz zalowac.
 

jolsz

New member
kolejne spostrzeżenia

Używam juz ok. 2-3 tyg. Sony 46x2000. Przebrnąlem przez menu obrazu i dzwieku.. Mam wrażenie, że wraz z upływem czasu telewizor sprawuje się coraz lepiej. N-tv, kupioną specjalnie jako dodatek do telewizora oglądam coraz rzadziej, jakośc sygnału specjalnie nie różni się od sygnału tv kablowej UPC w trójmiescie. Programy HD w N powtarzają sie co chwilę więc znam je na pamięć. Zwykłe DVD chodzi tez nie najgorzej. Polecam telewizor
 

Marecky

New member
prosba abyscie podawali optymalne ustawienia parametrow do uzyskania wedlug was najlepszego i najbardziej naturalnego obrazu.
Chcialem Sharpa, ale zostalem przeglosowany i niedlugo pojawi sie u mnie w domu 40X2000.

PS. Co bedzie w rzeczywistosci gorsze przy podlaczeniu PlayStation 3 od modelu X2500 ktory ma HDMI 1.3 ?? Zauwaze roznice ? Nie chce plakac, ze TV nie daje rady

PS2. Czy cena 10k jest dobra ? (z gwarancja PL i wszystko oficjalnie)
PS3. Czy zeby dostac n-ke i przedluzyc gwarancje konieczne jest bawienie sie w wysylanie czegostam z kartonu (jesli nie kupuje w salonie SONY) ?
 

tkirmuc

New member
Dla mieszkancow stolicy, polecam rzucic okiem na Bravie X (nie zwrocilem uagi na przekatna ale duza) w Saturn Planet w Zlotych Tarasach. Jest podlaczona pod odtwarzacz BD Sony i wyswietlane sa demowki filmow. No powalajaca jakosc. Tym bardziej w porownaniu ze stojaca obok 103" plazma Panasonica, ktora wypada kompromitujaco zle (albo jest juz drastycznie wypalona albo w ogole zle podlaczona, bo dema Panasonica to mydlana kpina, szczegolnie do przeniesiemy oko na stojaca obok Bravie X). Się zakochałem. Tylko sprzedam samochód i za drobne 22 tysiące mam cudowny telewizorek do oglądania minutowych dem HD :)
 

we11@o2.pl

New member
Dawidowski1000 napisał:
Witam.

Sony kdl40x2000 zakupiłem w zeszłym tygodniu w sklepie "nie dla idiotów". Jest Ok. Sprawdziłem go na Xboxie 360 w 720p/60fps , jest super. Na zwykłej TV jest ok, DVD w 480p jest też naprawde nieżle. Ale czuje się trochę oszukany przez SONY, bo już w Japonii pojawił się kdl 40x2500 który to ma już versje wejścia HDMI 1.3 (Specyfikacja pod Sony playstation 3) i oprogramowanie v.2.5 ,więc kupiłem przestażały LCD, no może trochę przesadzam. Po za tym na tym LCD 40x2000 nie otrzymasz pełnych 1080p w 60fps, tylko 1080p w 30fps!! bo w kdl 40x2000 jest werjsa HDMI 1.2a .Nowy model 2500 wyswietli pełne 1080 w 60 klatkach i to na niego powinienem czekać .Moim zdaniem to warto poczekać na model kdl-40x2500 . Niestety za rok będę musiał kupić kolejny LCD .......za 12000 PLN :cry: A do tego czasu pojawi się pewnie Kdl40x3000.................

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z wyświetlaniem tych 60 klatek/s (tutaj głównie chodzi o gry, czy też o zwykłą telewizję?) Czy warto poczekać i kupić 40X2500?? Jakie są różnice między modelami 40X2000 a 40X2500 i kiedy 40X2500 będzie dostępny w sklepach?
 

PROGRESYWNY

New member
Do Dawidowski1000 !!!!!

Witam. Dobrze widziec twoj post.Mam w tej chwili Xboxa i zamierzam kupic PS3 wraz z nowym lcd. Nie moglem nigdzie znalezc jak prezentuje sie gra z xboxa360 w 720p odpalona na full hd. Z tego co piszesz obraz jest wart uwagi. Czyli nie odczuwalna jest wyzsza rozdzialka tv nad gra 720p ?!
Choc przy tej klasie tv obraz powinien wymiatac. Wkoncu musza tez byc telewizory robione z mysla o konsolach hd. 40X2500 - Czyli ten tv by sie nadawal idealnie do wspolgrania z dwiema konsolkami? 3000euro starczy na taki tv? (obecnie mieszkam w Dublinie - Sony KDL na zywo prezentuja sie naprawde dobrze. Stylistyka rowniez niezgorsza. A jeszcze moze wiesz jak ma sie ten tv na tle SAMSUNG LEF71B gdyz narazie jest chyba u mnie pierwszy w kolejnosci.
Tak przyokazji jaki jest ''Odpowiednik'' ze strony PANASONICA full hd w tej klasie co np SONY...2500.
POZDRAWIAM
 

pedro22

New member
aktualna cena 40x2000

witam, mam pytanie ile wynosi w tej chwili średnia cenia sony 40x2000 bo bylem w media expercie to maja niby wielka promocje bo ceny sa bez vat i 40x2000 zamiast 13,5k kosztuje 110000 zl juz chcialem go kupic bo od dawna mysle nad nowym telewizorem bo ta promocja trwa tylko do godz 20 dzisiaj, ale patrze w internecie i ceny zaczynaja sie juz od 10500zl wiec co to niby za promocja jest w tym media expercie??;/ i juz chyba kupno nowego telewizora zostalo znowu przeniesione w czasie;/
 

micz43

New member
Kupiłem ten Tv i jestem zadowolony. W zupełności wystarcza 40 cali. Tv dobrze radzi sobie ze zła jakością sygnału. Za to z dobrej jakości wyciąga maxa.,zyletka. Kupiłem poniżej 10000 pln, tanieją!!! Na marginesie nie załuję ,że nie kupiłem serii W a tym bardziej V.
 

PROGRESYWNY

New member
3.099 vs 1.799 euro

http://www.komplett.ie/k/ki.asp?sku=325335
powyzszy link otwiera irlandzka stronke KOMPLETT.IE z telewizorem SONY BRAVIA 40KDLX2000 za 3.099 euro natomiast cena SAMSUNGA LE40F71B wynosi 1.799 euro(http://www.komplett.ie/k/ki.asp?sku=325560)Czy ta roznica przeklada sie na jakosc? ...bo z cen wynika, ze BRAVIA jest ZDECYDOWANIE lepsza od samsunga F71B???

...i skoro tyle kosztuje to ile trzeba dac za SONYX2500 nad ktorym sie zastanawiam.
PS. nie zamierzam kupowac chyba w tym sklepie ale natknalem sie przypadkowo i zobaczylem ta roznice w cenach stad pytanie.
POZDR.
Wiktor-Dublin
 

leon107

New member
1080p ?

czytam to forum i juz nie wiem seria W wyswietla w koncu pełne FULL HD czyli 1080p czy 1080i do PS3 co bedzie lepsze W czy X i czy bedzie az tak widoczne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony w serii X - to nie firma krzak , ale nowe technologie Sharpa , Samsunga , Panasonica , Pioneera, JVC - maję się lepiej i taniej od w/w.
Pod BD każdy telewizor daje taki obraz że nogi sie uginaja !!!
Ale rzeczywistość jest inna ,w Polsce króluje Sd . I płynność ma nadrzędne znaczenie.
A tu Sony nie jest mistrzem. No i cena w takim przypadku nie jest bez znacznia.
Ale wystarczy prezentację - aby się przokonać na własne oczy.
I nie trzeba się przyzwyczajać , jak pisze wiele osób w stosunku do lcd Sony.

progresywny - u Was rozumiem że jest sygnał cyfrowy - to zmienia postać rzeczy.
 

Marucha11

New member
kiki napisał:
Sony w serii X - to nie firma krzak , ale nowe technologie Sharpa , Samsunga , Panasonica , Pioneera, JVC - maję się lepiej i taniej od w/w.
Pod BD każdy telewizor daje taki obraz że nogi sie uginaja !!!
Ale rzeczywistość jest inna ,w Polsce króluje Sd . I płynność ma nadrzędne znaczenie.
A tu Sony nie jest mistrzem. No i cena w takim przypadku nie jest bez znacznia.

A jaka Firma jest tutaj mistrzem ? Oczywiście w tym przedziale jakościowym i który telewizor ma najlepszy stosunek jakości do ceny (większość z nas nie szuka telewizora za 15.000;)) ?
 

louis66

New member
mam pytanie....jestem w posiadaniu 46X2000....mam do niego podlaczone zwykla antene i po HDMI dekoder cyfry.....przy wlaczaniu telewizora ustawia sie on automatycznie na programy ze zwyklej anteny...czy jest mozliwosc zeby po wlaczeniu ustawial sie od razu na cyfre?
 

wowo5

New member
Powyzsze zdjecie to manipulacja

Jezeli porownujesz dwa telewizory to kat patrzenia powinien byc taki sam. Nie jest tajemnica, ze LCD traca kontrast jezeli ogladasz je pod katem. Sharp jest bardziej na wprost niz Sony. W ten sposob mozna udowodnic wyzszosc najgorszego LCD nad najlepszym.
 
Do góry