Sony będzie produkować mniej telewizorów i więcej gier PlayStation.

D

Deleted member 121090

Guest
lolek126
Nie masz racji. To że Ciebie i następnych 100000klientów potraktowali bardzo dobrze o niczym nie świadczy. Jeśli w nastepnych 5-ciu potraktowali źle. Jak się jest marką prestiżową i obsługuje sie wymagającego, płacącego więcej niż u konkurencji klienta, to o każdego bez wyjątku trzeba zadbać. Każdy z klientów musi być zadowolony. A tak nie było.
Ja np. kupowałem TV z certyfikatem Ecolable. Dawał mi on GWARANCJĘ, że do 7 lat po zakończeniu produkcji modelu mojego TV, w razie awarii firma Sony GWARANTUJE mi dostępność części zamiennych. Siedem lat po zakończeniu produkcji. A u mnie 1,5 roku po zakupie już części zamiennych nie mieli. Czyli mieli znaczek Ecolabel który miał ich wyróżniać spośród konkurencji, chwalili się nim, obiecywali klientowi że kupuje produkt ponadprzeciętny, z bardzo długim wsparciem serwisowym, a w praktyce okazało się że kłamali. Że kupiłem TV jednorazowy.
I dodam, że był to ich produkt topowy.
I takie własnie praktyki doprowadziły ich do obecnego stanu.
Podobnie sytuacja z tym, że firma Sony sprytnie unika odpowiedzialności przed naszym wymiarem sprawiedliwości. Nie ma osobowości prawnej przez naszymi sądami. Jak dla mnie, to zagrania poniżej pasa. Od dłuższego czasu szukam przykładów wśród forumowiczów, innej firmy z branży RTV, która stosuje podobną taktykę. Od paru lat nikt mi takiego przykładu nie podał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie będę dyskutował bo to i tak nie doprowadzi do niczego mamy odmienne zdanie w pewnych rzeczach i to się nie zmieni, ale nie znam firmy która potraktowała w 100% swoich klientów na najwyższym poziomie.. BO to jest życie i zawsze ktoś gdzieś będzie nie zadowolony i nie przy cenach powiedzmy 10 tys zł tylko znacznie większych i osobiście znam takich i często o takich przypadkach się mówi na tvn turbo.. Choć niewątpliwie chciałbym żeby to się zmieniło ale wiem że na pewno nie dożyję tego, bo to byłby świat idealny a taki nie istnieje. Sam byłeś przykładem jak Cię potraktowali z odtwarzaczem, a pomimo tego do sądu nie poleciałeś i w wielu przypadkach z Sonym byłoby to samo. Bo iść do sądu to można jak dla mnie ale jak się coś kupiło za odpowiednią kwotę w przeciwnym wypadku np. Warszawa kupujesz tv za 4 tys - wiesz ile kosztuje najmarniejszy prawnik jak jego noga wejdzie na sale sądową? Zaczyna się od 4-5 tyś w górę i potem już w zależności od sprawy.. także trzeba mieć naprawdę sprawę dobrze rozegraną bo w przeciwnym wypadku dwa trzy tv kupisz za taką sprawę. A podawałem Ci przykłady zarówna życia prywatnego jak i właśnie ze stacji tv jak sąd odraczał sprawy w przypadku firm samochodowych i kazał sprawę kierować na Sprzedawcę u którego się kupiło samochód ... takie jest życie. Gdzie chodziło o kwoty nie 5 tys tylko 80 tys w górę.... Mój znajomy co Ci pisałem około jak dobrze opamiętam 115 tys i dalej sprawa się ciągnie... Najgłośniejszy przypadek o jakim wiem to samochód za 800 tyś zl i pani była tak traktowana że szkoda gadać...
A wracając już do Sony to tak jak napisałeś poczekamy zobaczymy czy uda się im wyjść na prostą i podniecać się za bardzo to niezdrowo i nawet nie mam na myśli Twojej osoby tylko generalnie, bo to czas pokaże co będzie z tą firmą. Nawet ja który ma dużo produktów tej firmy i nigdy jeszcze od Soniaka nic mi się nie popsuło jak im się nie uda wyjść to trudno na pewno żył nie będę ciął z tego powodu.. Tylko chciałbym żeby było firm jak najwięcej na rynku bo to raz większy wybór, a dwa lepiej dla cen.. Bo dzięki temu takie LG musi ceny swoje dawać na odpowiednim poziomie, a nawet dodawać tablety czy smartfony.. i ludzie korzystają dzięki temu.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj zdarzył się cud w byłem w pewnym sklepie ( nie mogę napisać w jakim , sprzedawca o to prosił) powiem tylko że miał na koszulce napis Lg i spytałem się jakby miał porównać tv 4k to który poleciłby mi tak szczerze, tylko nie jako pracownik Lg tylko jako sprzedawca... I Pan powiedział w ten sposób jakby miał kasę to kupiłby Sonego potem Samsunga i na końcu Lg, jakby miał mniej tej kasy to kupiłby Lg... a że nie ma kasy na tv 4k bo wg niego trzeba kupić taki tv przynajmniej w 65 calach żeby był tego sens to kupiłby jakiś tv led zapewne Lg bo są tanie - to są jego słowa...
To rzadkość bo w innym sklepie wszyscy panowie w tym konkretnym sklepie na pytanie jaki tv by kupili to bez względu o jaki tv się pytamy to padają dwie firmy Lg i Samsung..


Teraz odnośnie oledów co do 65 cali to jeszcze chwilę Polska poczeka, niestety to troszkę trwa jak Pan powiedział, co do cen to zwykły oled 65 cali ma kosztować między 18-20 tys , a oled 65 4k coś około 30-32 tys ale to nie są sprawdzone jeszcze ceny - przypuszczenia i to co gdzieś tam usłyszał na szkoleniach..
Pan również przyznał co do wypalania pikseli i u nich w sklepie pierwsze piksele wypalone były już po dwóch miesiącach... Te które mają wyjść podobno inna technologia i ma to być poprawione...
Natomiast w innym sklepie słyszałem że te najnowsze Oledy które są w chwili obecnej już są lepsze i sama matryca jest o 2 mm grubsza.. I matryce te najnowsze coś powiedział że będą w Korei robione, a nie w Polsce... tylko nie wiem czy miał na myśli te które będą np. w 65 -ach, czy te które będą dopiero robione w 2015 roku..
Pożyjemy zobaczymy osobiście jakby trwałość tych oledow już była poprawiona ( ...i żeby oficjalnie ktoś o tym powiedział z Lg) to ja wolałabym oleda zwykłego niż chyba tv 4k ale trzeba byłoby się takimi tv pobawić i porównać..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też bym wolał Oleda, jak 4K. Generalnie ja wolę LG od Samsunga, zdecydowanie, ale w przypadku TV to już trzeba zestawić konkretne modele, z uwzględnieniem ceny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też bym wolał Oleda, jak 4K. Generalnie ja wolę LG od Samsunga, zdecydowanie, ale w przypadku TV to już trzeba zestawić konkretne modele, z uwzględnieniem ceny.

Wszystko kwestia właśnie porównania danych modeli z tej samej półki, ale patrząc na to jaki jest obraz w oledach to ja tam wolę oleda od 4k tylko żeby trwałość była ich na takim samym poziomie jak matryc które mamy w chwili obecnej. Mnie jeszcze martwi to co można w necie wyczytać odnośnie płynności ruchu w tych tv ( zarówno 4k jak i oled) osobiście nie bawiłem się żadnym oledem, a obrazy jakie są generowane w sklepach raczej do szybkich nie należą. Co do płynności w tv 4k to tak jak pisałem wydaje mi się że u mnie jest lepsza ale żeby być pewnym trzeba byłoby postawić dwa tv obok siebie i porównać ten sam obraz plus może pobawić się więcej ustawieniami z tymi tv 4k które testowałem..
 

R_e_k_i_n

New member
Wszystko kwestia właśnie porównania danych modeli z tej samej półki, ale patrząc na to jaki jest obraz w oledach to ja tam wolę oleda od 4k tylko żeby trwałość była ich na takim samym poziomie jak matryc które mamy w chwili obecnej. Mnie jeszcze martwi to co można w necie wyczytać odnośnie płynności ruchu w tych tv ( zarówno 4k jak i oled) osobiście nie bawiłem się żadnym oledem, a obrazy jakie są generowane w sklepach raczej do szybkich nie należą. Co do płynności w tv 4k to tak jak pisałem wydaje mi się że u mnie jest lepsza ale żeby być pewnym trzeba byłoby postawić dwa tv obok siebie i porównać ten sam obraz plus może pobawić się więcej ustawieniami z tymi tv 4k które testowałem..

Jeśli Sony zrezygnuje z fullhd to będzie porażka...
Tv 4k nadają się tylko do Japonii.
Miałem okazję bawić się Sony X9005a prawie miesiąc i musiałem zwrócić.
Obraz w Tv 4k jest rozmyty!!!!!!!!!!
Skalowanie 1080p do 4k nie poprawia jakości obrazu ale pogarsza! Algorytm nie może wiedzieć, co znajduje się pomiędzy pikselami. Może się tylko domyślać. To sprawia, że ​​obraz zamazany!!!!!!!!
Z płyt blu-ray jest to samo.
Postacie na pierwszym planie są jeszcze ok. Ale na drugim planie np. tablice rejestracyjne w autach są nieczytelne (na zwykłem fullhd jest wszystko wyraźnie), tak samo postacie są rozmyte!
Z bliska (z metra) jest jeszcze gorzej! To jakaś tragedia z tymi Tv 4k!
I to w Sony gdzie jest liderem jeśli chodzi o tv 4k. Aż strach pomyśleć jak wygląda obraz w Samsungach 4k ........
Kanały sd to już całkiem tragedia , nic nie widać ... jedna wielka pixeloza.
Natomiast jeśli chodzi o odwzorowanie ruchu na ekranie to jest Ok.
Ale co z tego za tyle kasy ma być nie wyraźny obraz?!?!?!?!?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli Sony zrezygnuje z fullhd to będzie porażka...
Tv 4k nadają się tylko do Japonii.
Miałem okazję bawić się Sony X9005a prawie miesiąc i musiałem zwrócić.
Obraz w Tv 4k jest rozmyty!!!!!!!!!!
Skalowanie 1080p do 4k nie poprawia jakości obrazu ale pogarsza! Algorytm nie może wiedzieć, co znajduje się pomiędzy pikselami. Może się tylko domyślać. To sprawia, że ​​obraz zamazany!!!!!!!!
Z płyt blu-ray jest to samo.
Postacie na pierwszym planie są jeszcze ok. Ale na drugim planie np. tablice rejestracyjne w autach są nieczytelne (na zwykłem fullhd jest wszystko wyraźnie), tak samo postacie są rozmyte!
Z bliska (z metra) jest jeszcze gorzej! To jakaś tragedia z tymi Tv 4k!
I to w Sony gdzie jest liderem jeśli chodzi o tv 4k. Aż strach pomyśleć jak wygląda obraz w Samsungach 4k ........
Kanały sd to już całkiem tragedia , nic nie widać ... jedna wielka pixeloza.
Natomiast jeśli chodzi o odwzorowanie ruchu na ekranie to jest Ok.
Ale co z tego za tyle kasy ma być nie wyraźny obraz?!?!?!?!?

Ja się bawiłem i do dosyć sporo modelem X 9005B i tam było ok nie zauważyłem nic z tych rzeczy o czym piszesz, tylko jak dla mnie coś z płynnością jakby było deczko gorzej jak np. w moim tv ale nie biorę tego za pewnik bo musiałbym mieć dwa tv obok siebie. Także nie mówię że tak jest na 100%... natomiast co do obrazu to wszystko ok było i np. wkładając płyty dvd była różnica delikatna w stosunku do rozdzielczości przypisanej dla tego formatu, choć wiadomo że to nie było to co przy włożeniu płyty bluray. Filmiki z dysku 4k też tv sobie z nimi poradził, a już nie ma mowy o rozmytym obrazie.
Też bawiłem się sporo tv 4k Samsungiem najwyższy model i też było naprawdę dobrze i jakbym miałbym być szczery zastanawiałbym się nad zakupem i Samsunga - nie wiem czy bym kupił ale na pewno bym się głęboko zastanawiał.
Teraz pytanie czy Tobie jakiś trefny model się trafił bo czytałem opinie (choćby tutaj na tym forum - użytkowników modelu X9005A) i byli zadowoleni. W necie też poczytałem nikt nic o takich rzeczach nie pisał - troszkę to dziwne..
 

R_e_k_i_n

New member
Ja się bawiłem i do dosyć sporo modelem X 9005B i tam było ok nie zauważyłem nic z tych rzeczy o czym piszesz, tylko jak dla mnie coś z płynnością jakby było deczko gorzej jak np. w moim tv ale nie biorę tego za pewnik bo musiałbym mieć dwa tv obok siebie. Także nie mówię że tak jest na 100%... natomiast co do obrazu to wszystko ok było i np. wkładając płyty dvd była różnica delikatna w stosunku do rozdzielczości przypisanej dla tego formatu, choć wiadomo że to nie było to co przy włożeniu płyty bluray. Filmiki z dysku 4k też tv sobie z nimi poradził, a już nie ma mowy o rozmytym obrazie.
Też bawiłem się sporo tv 4k Samsungiem najwyższy model i też było naprawdę dobrze i jakbym miałbym być szczery zastanawiałbym się nad zakupem i Samsunga - nie wiem czy bym kupił ale na pewno bym się głęboko zastanawiał.
Teraz pytanie czy Tobie jakiś trefny model się trafił bo czytałem opinie (choćby tutaj na tym forum - użytkowników modelu X9005A) i byli zadowoleni. W necie też poczytałem nikt nic o takich rzeczach nie pisał - troszkę to dziwne..

To nie jest wina wadliwego modelu tylko wyświetlacza w rozdzielczości 4k.
Właśnie to jest dziwne, że nikt o tym nie pisze. Może większość nie przywiązuje uwagi do takich szczegółów.
Wszystkie Tv UHD tak mają. Tylko w sklepie od razu nie zauważymy.......
Postacie na pierwszym planie są delikatnie rozmyte prawie nie zauważalnie, natomiast na dalszym planie jest coraz gorzej. Szczegóły w głębi na dalszym planie są bardziej rozmyte. Ja porównywałem X9005a do HX850 i kaszana. Np. na meczu twarze ludzi na trybunach są zamazane (latają jakieś robaczki), jedna wielka pixeloza! Dlatego w sklepach są prezentowane mecze filmowane kamerami 4K. Zgoda, wtedy to jest bajka.
Natomiast materiał na wyświetlaczach 4k -w fullhd jest w gorszej jakości niż na wyświetlaczach fullhd.
Można trochę o tym poczytać wpisując : fullhd vs uhd , szczególnie na zagranicznych portalach.
Wiadomo, że marketing robi swoje i nikt o tym nie mówi.
Tv 4k są do oglądanie zdjęć super jakości, filmów i gier w 3840 × 2160 !
Gry na PS3,4 też wyglądają słabiej, trochę poszarpane.
Na razie to jest początek Tv 4k . Może za kilka lat wymyślą lepsze procesory, które przeskalują obraz fullhd w taki sposób, żeby nie tracił na jakości..........
Reasumując wszystko - ostrożnie z kupnem tv 4k!!!!!!
 

Rafal7

Banned
Dzisiaj zdarzył się cud w byłem w pewnym sklepie ( nie mogę napisać w jakim , sprzedawca o to prosił) powiem tylko że miał na koszulce napis Lg i spytałem się jakby miał porównać tv 4k to który poleciłby mi tak szczerze, tylko nie jako pracownik Lg tylko jako sprzedawca... I Pan powiedział w ten sposób jakby miał kasę to kupiłby Sonego potem Samsunga i na końcu Lg, jakby miał mniej tej kasy to kupiłby Lg... a że nie ma kasy na tv 4k bo wg niego trzeba kupić taki tv przynajmniej w 65 calach żeby był tego sens to kupiłby jakiś tv led zapewne Lg bo są tanie - to są jego słowa...
To rzadkość bo w innym sklepie wszyscy panowie w tym konkretnym sklepie na pytanie jaki tv by kupili to bez względu o jaki tv się pytamy to padają dwie firmy Lg i Samsung..
Dziś się zdarzył kolejny cud, brat był kupić tv i na forum poczytał o Panasonicu i Samsungu, pojechał do sklepu i był w nim jakis koleś od Sony i ten zaczał mu polecać jakiegoś Sony, ale że bart był po odrobionej pracy domowej za sprawą forum to mu co nieco powiedział o tym i o tamtym, jak ten sprzedawca zobaczył że coś kuma to powiedział mu że ma racje że nie kupuje Sony tylko patrzy za inna firmą, i że nie będzie go namawiał na tv Sony bo i tak nic z tego niema.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najważniejsze to być uczciwym wobec kupujących a każdy coś wybierze dla siebie, tyle jest modeli tv że nie ma szans żeby komuś coś się nie spodobało.. Niby to nie dużo, a jednak tak dużo...że czasem nie realne w naszych realiach..
 

Rafal7

Banned
Masz racje, każdy może kupić to co chce bo na pewno coś wybierze.
Tylko widzisz z jednej strony uczciwy przedstawiciel a z drugiej strony gdzie lojalność wobec swojego pracodawcy?
 

Rafal7

Banned
Nie, nie mafia tylko wyprodukowali film o zabiciu chińskiego przywódcy i wszystkie kina w USA podobno wycofały film i go nie pokażą bo im zagrozili hakerzy chińscy
Nie pamiętam czy chodzi jeszcze o inne kraje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie mafia tylko wyprodukowali film o zabiciu chińskiego przywódcy i wszystkie kina w USA podobno wycofały film i go nie pokażą bo im zagrozili hakerzy chińscy
Nie pamiętam czy chodzi jeszcze o inne kraje.

Generalnie hakerzy z Chin dobrali się bodajże do czterech filmów ich produkcji, także wesoło nie mają... ja to cały czas się zastanawiam po co im się było pchać w produkcję filmów, która w dzisiejszych czasach przez piratów i hakerów to średni interes.. a u nich w plecy to co mają - 50 % to właśnie branża filmowa i muzyczna generuje długi..
 

Rafal7

Banned
Trudno powiedzieć, inwestorzy i stratedzy Sony zachowują się jakby mieli klapki na oczach, dodatkowo tak się zachowują jakby nie docierały do nich informacje z księgowośc i bodźce z zewnątrz.
 
Do góry