Sony BDV IT1000/E800W/HTP-BD36SF

Kami.l

New member
Witam.
Tak jak wielu z Was szukam kina domowego. Mam już LCD firmy SONY i zamierzam teraz dokupić zestaw kina domowego. Doszedłem do wniosku że nie warto zmieniać producenta i skupiłem się na Sony - uważam że tak będzie najlepiej. Po przejrzeniu różnych zestawów wybrałem trzy jak w tytule.
Proszę Was o Wasze opinie, który zestaw Waszym zdaniem jest najlepszy. Tylko nie sugerujcie mi że najlepszy jest ten najdroższy tylko z powodu ceny:) Nie kieruję się tylko ceną a relacją ceny do jakości.

Pozdrawiam
 

Mastertext

New member
Opłaca się tylko

HTP-BD36SF to odświeżona wersja 2300+350, ktory mam - do kina się nadaje, do muzyki nieszczególnie, podobnie jak większość kin z pudełka. Jeśli cena nie jest ograniczeniem, lepiej amplituner np. 2400ES/3400ES albo poczekaj na str-dn1000.
Do E800W nawet dekodera nie podłączysz bo nie ma HDMI in.
BDV IT1000 wygląda ładnie i gra w miarę, ale za te pieniądze musiałby być ręcznie robiony ze złota, żebym go kupił.
 

Mastertext

New member
Bo najbardziej pasuje wyglądem do 360/560:)

Znajomy ma 3400 - z jego Missionami PS3 i TV Bravia ten amplituner gra bardzo ładnie. (zarowno filmy jak i muzyka).

STR-DN1000 jest od niego tańszy więc pewnie gorszy, ale powinien też ładnie zagrać. Jego największą zaletą jest to, że optycznie pasuje BD 360.

W Polsce 3400 kosztuje 3,3 k, 2400 3,1 k, a 1000 będzie na początku kosztował ok 2,7 k PLN, a potem stanieje (w US 1000 jest do dostania za poniżej $500 podczas gdy za 3400 życzą sobie minimum 700).

Nie jestem fanem KD (wolę stereo) wiec kupiłem co kupiłem i jestem zadowolony. Do "hałasu i basu" na 24 m wystarcza aż nadto. Dla mnie jakość dźwięku z reguły przeklada się ostatecznie na to, ile kosztował pojedynczy kanał. (KD5.1 za 10 k w mojej ocenie odtwarza muzykę z podobną finezją jak stereo za 2 k PLN). Pytanie co kto lubi i na czym komu zależy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a możesz wkleić zdjęcie pokoju ?
jaka wielkość pokoju ?
I określ proszę wyraźnie klasę cenową ?
I podaj ile % do filmów i ile do muzyki ?
Jaka muzyka ?
Jakie miałeś kino do tej pory ?
 
Ostatnia edycja:

Mastertext

New member
I jak często TO robisz:)

kiki napisał:
a możesz wkleić zdjęcie pokoju ?
jaka wielkość pokoju ?
I określ proszę wyraźnie klasę cenową ?
I podaj ile % do filmów i ile do muzyki ?
Jaka muzyka ?
Jakie miałeś kino do tej pory ?

Pozdrawiam nieśmiało KIKI

PS. Swoimi odpowiedziami nie próbowałem nikogo odwodzić od tez zawartych w pierszym pytaniu tego wątka (wąty=wątpliwości) jakkolwiek by były fałszywe:)

PS2. Mój brat ma Onkyo i Sonus Faber (7.1) - Roy Orbison (czarno-biały BD) to dopiero poezja (choć jak go tam puścisz z DVD to też).
 
Ostatnia edycja:

Kami.l

New member
kiki napisał:
a możesz wkleić zdjęcie pokoju ?
jaka wielkość pokoju ?
I określ proszę wyraźnie klasę cenową ?
I podaj ile % do filmów i ile do muzyki ?
Jaka muzyka ?
Jakie miałeś kino do tej pory ?

Witam kiki oraz Ciebie Mastertext.
Jesli chodzi o warunki pokojowe:
KD liczę na ok. 30m2
za cale KD (amplituner, DVD i głośniki) 5-6K
filmy/sport 80%, muzyka 20%
muzyka różna ale bez skrajnosci (mettalica, hevy metal itp. odpadaja)
tylko stereo

Przegladałem posty, oferty w internecie. Byłem nawet w salonie sony na jana pawla (tam oczywiscie polecili mi "najlepszy" sprzet czyli it1000 za 7K, ktory ma wszystko w jednym - choc przyznaje glebia dzwieku byla niesamowita...)
Moje oczekiwanie jest takie: chce kupic dobre KD a nie jakis szajs, ale nie chce kupowac najdrozszego bo wiem ze jak dobrze poszukam to znajde podobna klase za 5-6K. Zawsze najprosciej wziac najdrozszy i mowic ze sie ma najlepszy sprzet, ale do sluchania muzyki i ogladania filmow na pewno znajdzie sie cos tanszego i rownie dobrego.
jeszcze raz dzieki za wszystkie Wasze wskazowki (w szczegolnosci Twoje Mastertext za podanie innych modeli amplitunera).

pozdrawiam

aha chcialem miec wszystko w jednym pudle ale jesli przekonacie mnie do opcji osobno amplituner i dvd to sie zgodze).
 

pawelmpl

New member
W temacie został wspomniany Sony BDV IT 1000.

Witam, przegląda to Forum trochę osób, może zdobędę jakąkolwiek wskazówkę.
Posiadam ten zestaw kina domowego i jest problem z połączeniem pomiędzy 'głównym pudłem' a wzmacniaczem, które to powinno odbywać się bezprzewodowo.
Mianowicie- wzmacniacz nie widzi sygnału przy próbie znalezienia w wyniku czego lampka miga na zielono i gaśnie.
Procedury instalacji zdaje się były wykonane prawidłowo, próbowałem z restartowaniem sprzętu, wyłączaniem urządzeń bezprzewodowych w okolicy, upewniłem się o ustawieniu parowania na A na obu urządzeniach (manualnie bądź w menu). Nie przypominam sobie zmieniania domyślnych ustawień.
O ile się orientuję sprzęt musiałby być odesłany w celu kontroli, ciężko o jakiegoś fachowca z Sony z wizytą (?) więc to dość istotna potrzeba rozwiązania problemu :|

Jakieś sugestie?
Znalazłem jakiś dziwny temat na anglojęzycznym forum o powiązaniu zakłóceń z kablem HDMI, ale wydaje się to dziwne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry