Sony BDP-S790 - opinie

bagiennik

New member
Bez reklam
Ciekawe co niby miałby nagrywać przez to USB ? Z You Tube'a ? Płyty BD ripować na pendrive ? ;>

Pobawiłem się trochę tym urządzeniem, robi dobre wrażenie, ma niespotykaną funkcje pokazywania numeru tracka podczas słuchania Audio CD. Doskonała jakość obrazu, jest na prawdę widoczna róźnica względem bardziej budżetowych modeli.

Wady: plastikowy, błyszczący, brak sterowania z panelu, za tą kasę jest PS3 ;)
 

crimson-pirate

New member
Witam
mam pytanie do uzytkowników tego blu raya .
Chodzi mi o 2 rzeczy - zewnetrzny DYSK HDD czy dziala i czy mozna odtwarzac mkv i inne wysokiej jakosci formaty ? czy flac i mp3 mozna oblsugiwac bez wlaczania TV ? tzn czy moge posluchac muzyki korzystac bez TV , majac podlaczony tylko dysk :)
 

eM!

New member
Jak najbardziej możesz odpalać .mkv na S790
ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/4418507112_PL.PDF
Na stronie 44 znajdziesz wszystkie formaty jakie obsługuje ten Blu-Ray.
Informacje o dysku znajdziesz na stronie 45 (tak można podłączyć HDD).
MP3 (flac niestety nie) możesz obsługiwać bez włączenia TV ale musisz mieć rzecz jasna podłączony zestaw kina domowego do Blu-Ray, a jeśli nie masz takowego to musisz mieć TV, który będzie po prostu "zastępował" kino domowe swoimi głośnikami.
 

marcepanek

New member
Pytanie prozaiczne

Czy ktoś może wie, jak korzystać z klawiatury na pilocie do BDP-S790?
Klawiszom numerycznym przypisane są litery (jak na klawiaturze telefonu), ale w miejscach gdzie trzeba wpisywać jakieś słowa (np. wyszukiwanie na YT, wpisywanie adresu URL w przeglądarce) automatycznie odpala się klawiatura na ekranie, która nie jest zbyt wygodna w obsłudze. Jak korzystać zatem z wygodniejszej klawiatury na pilocie? Czy w ogóle jest to możliwe? Jeśli nie, to po co te przypisane klawiszom numerycznym litery?
W instrukcji ani słowa o tym, ba, w opisie pilota podano wręcz tylko :

2 Przyciski numeryczne (0-9)

Służą do wprowadzania numeru
tytułu/rozdziału itp.
 

marcepanek

New member
Prozaiczna odpowiedź

Czy ktoś może wie, jak korzystać z klawiatury na pilocie do BDP-S790?
Klawiszom numerycznym przypisane są litery (jak na klawiaturze telefonu), ale w miejscach gdzie trzeba wpisywać jakieś słowa (np. wyszukiwanie na YT, wpisywanie adresu URL w przeglądarce) automatycznie odpala się klawiatura na ekranie, która nie jest zbyt wygodna w obsłudze. Jak korzystać zatem z wygodniejszej klawiatury na pilocie? Czy w ogóle jest to możliwe? Jeśli nie, to po co te przypisane klawiszom numerycznym litery?
W instrukcji ani słowa o tym, ba, w opisie pilota podano wręcz tylko :

2 Przyciski numeryczne (0-9)

Służą do wprowadzania numeru
tytułu/rozdziału itp.

Nie wiem co zrobiłem, ale już działa! I co ciekawe, z klawiatury na pilocie jest więcej znaków (w tym np. polskie). Choć nadal niektóre funkcje się mijają, np. Enter na pilocie (centralny klawisz kursora) powtarza ostatnio wpisaną literę zamiast zatwierdzać wpisane słowo (jak Enter wybrany z klawiatury na ekranie).
 

TomRz

New member
Porównał ktoś może ten 790 z 590 jeśli chodzi o jakość obrazu z DVD?

I czy udało się komuś zrobić z tego odtwarzacza region-free (jeśli chodzi o DVD) czy nadal nikt nie znalazł sposobu na odblokowanie go?

Czyli mam rozumieć, że mój egzemplarz kupiony w USA nie odtworzy mi DVD z europy?? Co z Bluray??

Da się oglądać filmy z otoczenia sieciowego udostępnione z kompa??
 

SDman

Banned
Witam,
nareszcie wolny od bubla (S490) i firmy Sony.
Serwis Sony zostawia Cię z problemem, infolinia jak nie wie co dalej rozłącza się to jej metoda -żenada !
Zeszłoroczny model S490 (S590 i S790 również), a obecny Samsung BD-F6500 dzieli przestrzeń międzygalaktyczna !

Samsung BD-F6500 w tej klasie cenowej -absolutny HIT !
Rewelacyjna jakość obrazu i dźwięku (aż się nie chce wierzyć, że to Samsung)
Upscaling DVD lepszy od Sonego i to zauważalnie !
Super obraz z YouTube -nareszcie HD , anie jak w Sony tylko SD .
Mnogość aplikacji jak w TV Samsunga z tym urządzeniem robimy sobie upgrade własnego TV który nie posiada smarta lub posiada beznadziejnego !
Logowanie do IPLA -jak przyjemnie kurczę rok się męczyłem (do dzisiaj nie ma tego w marce SONY ) jakaś kpina !!
Odtwarza wszystko z USB i po sieci co bym nie zapodał.
Doskonała współpraca ze Smartfonem Samsung GS3 (AllShareCast)
Ponoć miracast również działa więc inne marki Smartfonów również sie połączą.
Pilot jest bardzo ergonomiczny ale najważniejsze, że działa pod każdym kątem w Sony to porażka (na wprost 2 m od urządzenia max)
WiFi net 10-12 MB/s z routerem w standardzie G bez jakichkolwiek przycięć w HD (Ipla, TVN player, Inne).
Polecam TO INNY wymiar rozrywki , a nie męczarni .

Pozdrawiam
 

remus

New member
Witam,
nareszcie wolny od bubla (S490) i firmy Sony.
Serwis Sony zostawia Cię z problemem, infolinia jak nie wie co dalej rozłącza się to jej metoda -żenada !
Zeszłoroczny model S490 (S590 i S790 również), a obecny Samsung BD-F6500 dzieli przestrzeń międzygalaktyczna !

Samsung BD-F6500 w tej klasie cenowej -absolutny HIT !
Rewelacyjna jakość obrazu i dźwięku (aż się nie chce wierzyć, że to Samsung)
Upscaling DVD lepszy od Sonego i to zauważalnie !
Super obraz z YouTube -nareszcie HD , anie jak w Sony tylko SD .
Mnogość aplikacji jak w TV Samsunga z tym urządzeniem robimy sobie upgrade własnego TV który nie posiada smarta lub posiada beznadziejnego !
Logowanie do IPLA -jak przyjemnie kurczę rok się męczyłem (do dzisiaj nie ma tego w marce SONY ) jakaś kpina !!
Odtwarza wszystko z USB i po sieci co bym nie zapodał.
Doskonała współpraca ze Smartfonem Samsung GS3 (AllShareCast)
Ponoć miracast również działa więc inne marki Smartfonów również sie połączą.
Pilot jest bardzo ergonomiczny ale najważniejsze, że działa pod każdym kątem w Sony to porażka (na wprost 2 m od urządzenia max)
WiFi net 10-12 MB/s z routerem w standardzie G bez jakichkolwiek przycięć w HD (Ipla, TVN player, Inne).
Polecam TO INNY wymiar rozrywki , a nie męczarni .

Pozdrawiam
No to kolego jak tak zachwalasz szajsunga to powiedz coś na temat blokady Cinavia. Czy próbowałeś odtworzyć jakiś film z "internetowej wypożyczalni". Po prostu nie oryginał. Czy po jakimś czasie wyłącza się dźwięk tak jak to jest opisywane na forum.

pozdrawiam
 

SDman

Banned
No to kolego jak tak zachwalasz szajsunga to powiedz coś na temat blokady Cinavia. Czy próbowałeś odtworzyć jakiś film z "internetowej wypożyczalni". Po prostu nie oryginał. Czy po jakimś czasie wyłącza się dźwięk tak jak to jest opisywane na forum.

pozdrawiam

Witam,
jeżeli już odtwarzam to z ripowanej płyty DVD, bez problemu ale, trzeba wiedzieć jak zripować.
Na internetowych plikach jeszcze nigdy się nie zaciął.
Soft 1102.

Pozdr.
 
Do góry