Sony BDP-S7200 albo Panasonic DMP-BDT500, czy może coś innego?

salttank

New member
Witam serdecznie

Zastanawiam się nad kupnem Blu-ray Playera tak do 1000 zł. Jeszcze do wczoraj byłem skłonny kupić Sony BDP-S7200, ale dzisiaj zacząłem czytać o Panasonic DMP-BDT500 i pojawił się dylemat.

Posiadam:
TV- Panasonic TX-50VT65B
Amplifier -Sony STR-DN1040
Głośniki -Wharfedale DX1 HCP 5.1

Chciałbym dopasować coś to tego kompletu..
Głównie chodzi mi jakość obrazu i dźwięku a także by Player dobrze sobie radził z plikami mkv.
No i nie wyglądał jak piramida Heopsa (niektóre modele Sony) albo stary magnetowid VHS.

Moją uwagę przykuły te dwa urządzenia, pod względem estetycznym i tym jak się sprawują..
O obu Playerach czytałem dużo dobrych recenzji, aczkolwiek Panasonic jest nieco starszy (bodajże 2012 rok) i była ktoś też na tym forum pisał iż napisy w filmach mkv znajdują się niemalże w na jednej trzeciej obrazu i są bardzo małe.
Sony natomiast jest nieco nowszy ale za to jest mało recenzji i opisów na polskich forach i nie wiem jak wygląda sytuacja z plikami mkv.

Jeśli jest ktoś kto mógłby doradzić ewentualnie podzielić się informacjami o w.w modelach będę zoobowiązany:):bober:
A może jest coś godnego uwagi co w tej cenie bije oba playery na głowę?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Pzdr
 

Yan00sh

New member
A możecie mnie oświecić co takiego jest w tych Bluray-ach za 1ooo zł?
Ja mam już 2 lata Bluray kupiony "u idiotów" LG za 230 zł i wszystko odtwarza, jeszcze nie odmówił mi niczego
...
Chyba, że te po 1ooo mają możliwość nagrywania?


Wytalkowane z GT-I9100
 

salttank

New member
Yan00sh...
Tak pół żartem pół serio może różnica jest taka jak między:
aparatem w telefonie 20mpix a lustrzanką cyfrową 20mpix
tv firmy Okił 50" za 750zł a Plazmą Panasonic 50" za7500zł,
rowerem Jubilat za 300zł a "góralem" Shimano za 3000zł,
cinquecento a Mercedesem...
Zapewne część osób nie dostrzeże różnicy i pomyśli sobie "po co przepłacać?!" skoro to robi zdjęcia i to robi zdjęcia, to jeździ i to jeździ...
;-)
 

Maciej_S85

New member
Procesory audio, wideo., jakość stosowanego napędu, możliwość wyświetlania 4k itd. Różnic jest mnóstwo.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

marcinrr

New member
Tylko dla czego Panasonic DMP-BDT500, nie odtwarza bardzo wielu plików z usb i płyt super audio, audio dts itp ???

Byłby idealnym sprzętem w 100% tach !!!
a tak wolę zostać przy LG bp630 , ma gorszą jakość dźwięku i obrazu od wyżej wymienionego, ale za to odtwarza bardzo wiele plików z usb i płyty DTS Audio i inne
 

Maciej_S85

New member
Dlaczego, a dlatego że to jest odtwarzacz bluray a nie multimedialny. W takich odtwarzaczach usb jest dodatkiem (nie ukrywam, że bardzo pomocnym). Panas skupił sie na jakości i funkcjach bluray.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Do góry