Sony BDP-S350 super cena czy warto?

janusz

New member
Bez reklam
dread napisał:
janusz, x264 w mkv jeszcze rozumiem, ale na co komu DivX HD ? Przecież ilość materiałów dostępnych na sieci zrobionych przy użyciu tego kompresora to promil całości... jeśli nie mniej :mrgreen:

mat74, witaj w klubie. Od czasu gdy kupiłem odtwarzacz DVD (zdaje się 2003 rok) nie tknąłem ani razu divx'a, odkąd mam BD, istnieją dla mnie tylko płytki blu-ray. Jeden wyjątek to seriale 720p x264 w mkv, które zresztą też oglądam przy użyciu mojego odtwarzacza - przerobienie jednego odcinka w mkv do struktury czytanej przez moją stacjonarkę to kwestia kilku minut, kolejne kilka minut to wypalenie na DVD-RW czy skopiowanie na kartę SDHC.
Czy mógłbyś podać jakiś link lub opisać jak przerobić .mkv do struktury czytanej przez BR. Jeżeli jest to faktycznie dośc proste to może zdecyduję się kupić odtwarzacz Funai, jest w Auchan za 499 zł, może warto?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Raczej odwrotnie, to w krajach zacofanych każdy patrzy tylko na japończyki, w bogatych krajach w dziedzxinie LCD i BR marką nr 1 jest Samsung, a LG to czołówka.

hahahahaha........przepraszam ,ale nie moglem sie powstrzymac...dobre! :D:D:D:D:D
a ta czolowka z LG......:D:D:D:D:D:D:D:D czesto biegam po sklepach AV (rowniez typu-market) ale te LG z czolowki to do tej pory chyba jedynie jakis TV w TESCO widzialem.....walaly sie w promocji na paletach kolo stoiska warzywnego.....:D:D:D:D:D:D:D

a tu masz linka z "COLDPLAY" jest kilka pozycji - ktora by cie interesowala?
https://www.lovefilm.com/search/overview.html?search_keywords=coldplay&x=0&y=0
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<dread> poprostu sam naocznie przeonalem sie co warte sa div'x- wrzucilem kiedys do odtwarzacza kopie dvd z angielskiego wydania filmu "pachnidlo" , kopia na plycie 4.5 gb , sam film z jedna sciezka dzwiekowa , plyta "firmowa" nie pamietam ale chyba TDK, predkosc nagrywania z tego co pamietam x4, poniewaz mialem oryginal i te kopie wiec moglem porownac..... po pierwszej scenie - bardzo charakterystycznej- twarz wylaniajaca sie z ciemnosci plyta wyladowala w koszu na smieci i tak zakonczyla sie moja przygoda z wszelkimi "kopiami jak oryginal"...... ;)
 

dread

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Czy mógłbyś podać jakiś link lub opisać jak przerobić .mkv do struktury czytanej przez BR. Jeżeli jest to faktycznie dośc proste to może zdecyduję się kupić odtwarzacz Funai, jest w Auchan za 499 zł, może warto?

Słowo klucz: multiAVCHD lub tsMuxeR -opisy bez problemu znajdziesz w sieci.
Żeby jednak nie było tak różowo to pliki źródłowe muszą mieć rozdzielczość 1280x720 lub 1920x1080, przy przeróbce takiego np. 1920x800 na stacjonarce BD film będzie miał nieprawidłowe proporcje obrazu (obraz zostanie rozciągnięty na cały ekran). W takim wypadku wymagana jest rekompresja - polecam uncropMKV.
Poza tym nie każdy przerobiony mkv (bez rekompresji) pójdzie na stacjonarce, tak samo zresztą jak nie każdy mkv pójdzie na tym LG czytającym mkv - spora część tego co jest w sieci nie jest zgodna ze specyfikacją i jest do odtworzenia tylko na PC.
 

janusz

New member
Bez reklam
Dzięki, wczoraj nabyłem Funai za 499 zł i pierwszą płytę wypożyczyłem, ale mam zamiar pobawić się toszkę w przeróbki .mkv na coś co pójdzie w Funai.
 

Ares78

New member
MarekGrud napisał:
Widzę wzbudziłem dyskusję, szkoda że nie wszystko rozumię :p płytki dvd czyta, myślę że blu-ray też da radę więc szafa gra meble tańczą. Byłem w centrum w innym "dużym znanym sklepie" się spytać jeszcze o ten b-r, tzn. znajomy filtrów szukał i przy okazji pytam gościa o s350 i cenę, a on że 999.

:shock: Faktycznie bardzo dużo krzyknęli średnia cena to jest około 700zł, a pewnie jak człowiek poszukałby lepiej to i taniej znalazł. Koło 1200 to już wolałbym PS3 kupić.
divixy to dla mnie zupełnie inna sprawa, bo nie po to kupuje się dość drogie telewizory Full HD, żeby później oczy bolały...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Dzięki, wczoraj nabyłem Funai za 499 zł i pierwszą płytę wypożyczyłem, ale mam zamiar pobawić się toszkę w przeróbki .mkv na coś co pójdzie w Funai.

i jak brzmia na twoim sprzecie nowe formaty dzwieku HD ?!
szczeka opadla ?! bo mi jak pierwszy raz uslyszalem niekompresowane LPCM to spadla na podloge....:D:D:D:D:D:D:D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
divixy to dla mnie zupełnie inna sprawa, bo nie po to kupuje się dość drogie telewizory Full HD, żeby później oczy bolały...

tak!!!! i jeszcze raz- tak!!!!!!!!
calkowicie sie z toba zgadzam!!!!!!!! witam w klubie.....!!!!!!!!!
 

wickerman767

New member
Chcę w miarę szybko zamówić w.w odtwarzacz Sony S350. Czy ktoś z Was ma namiary na jakieś dobre promocje? Niestety na Skąpcu i Ceneo ceny zaczynają się od ok. 820 zł, a jeszcze kilka dni temu można było go dostać kilkadziesiąt zł taniej. Czy z racji tego, że na rynek wszedł S360 możemy spodziewać się na dniach jakichś lepszych promocji cenowych na S350? Z góry dzięki za pomoc i ewentualne namiary!
 

vikhund

New member
mat74... napisał:
zdekodowac DTS HD MA a w 350 mialo to byc mozliwe po uaktualnieniu softu


Witam. Mam BDP-350. Aktualizowałem soft do v.015 tuż po zakupie a ostatnio do v.019. Pierwsza, jak wiadomo, uruchamia wersję 2.0, druga "poprawia kompatybilność". Czy możliwe, że włącza dekodowanie DTS-MA? Obecnie podłączam dźwięk po analogu, nie jestem w stanie tego stwierdzić. Display pokazuje DTS jak dawniej, ale poziom dźwięku jest wyższy i jakby lepsze basy (z tego samego filmu, ścieżka DTS-MA oczywiście). Może się sugeruję, ale coś w tym jest. Poza tym, nie sądzę, żeby Sony dało taką możliwość skoro już jest model 360, który to potrafi. Co Ty na to?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
cos pokreciles- 350 ma tylko dwa wyjscia analogowe wiec nie sadze zebys ja mial w ten sposob podlaczona tymbardziej ze jak mowisz na display (amplitunera jak sadze) pokazuje ci DTS , uzywasz wiec podlaczenia cyfrowego lecz nie HDMI ?!
napisz dokladnie jak masz to podlaczone
 

vikhund

New member
mat74 napisał:
cos pokreciles- 350 ma tylko dwa wyjscia analogowe wiec nie sadze zebys ja mial w ten sposob podlaczona tymbardziej ze jak mowisz na display (amplitunera jak sadze) pokazuje ci DTS , uzywasz wiec podlaczenia cyfrowego lecz nie HDMI ?!
napisz dokladnie jak masz to podlaczone

Jeszcze nie mam amplitunera. Podłączam do mojego wzmacniaca stereo i TV oczywiście po HDMI. Taki ze mnie "kinomaniak" :) W praktyce to najczęściej oglądam filmy późno w nocy na dobrych słuchawkach. Różnicę między DD a Dolby TrueHD słyszę jak na dłoni.

Chodzi mi o to, co się wyświetla na TV po wciśnięciu na pilocie 'display" a nie o displej amplitunera. :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ekspertem nie jestem ,ale....
skoro uzywane sa wyjscia analogowe to dzwiek musi do nich dojsc rozkodowany (ty masz co prawda tylko 2 wyjscia wiec moze jest tam cos jeszcze kombinowane "po drodze"- jak powiedzialem nie jestem ekspertem)
w takim przypadku fakt czy player radzi sobie z rozkodowaniem DTS HD MA czy nie, ma wplyw na dzwiek ktory uzyskasz na tych wyjsciach, tymbardziej ze twoja opinia na temat roznicy miedzy DD a DD TRUE HD zdaje sie ten fakt potwierdzac...;)
analogicznie - jesli odtwarzacz nie potrafil rozkodowac DTS HD MA to korzystal jedynie z formatow DTS i DTS HD , tak wiec jesli idziemy dobrym tokiem rozumowania to roznica w dzwieku po wgraniu nowego softwaru (a co za tym idzie umozliwienie odtwarzaczowi rozkodowania DTS HD MA) powinna nastapic i nie musi byc to wylacznie twoim "wydaje mi sie"...;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
chodzilo mi o to, ze z odtwarzaczy Blu-ray zeby wypuscic nowe formaty dzwieku, musimy jest wypuscic kabelkiem HDMI.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
chodzilo mi o to, ze z odtwarzaczy Blu-ray zeby wypuscic nowe formaty dzwieku, musimy jest wypuscic kabelkiem HDMI.

hm..... ;) to moze mi udzielisz w takim razie informacji - jaki dzwiek wychodzi wielokanalowym wyjsciem analogowym z playera BD jesli wybrana sciezka dzwiekowa jest ktoryms z nowych formatow dzwieku ?!

drugie pytanie- jaki player testowales w takiej konfiguracji ?!
trzecie pytanie - jesli player nie wypuszcza rozkodowanego dzwieku HD po analogu to dlaczego jest znaczny skok jakosci dzwieku jesli przy takim polaczeniu zmienisz sciezke np. z DD na DD TRUE HD ?!?!?! (a jest roznica znaczna bo ja akurat sie bawilem i testowalem....- wspomagalem sie nawet "slepym testem" )

no i czwarte pytanie- to co w takim razie wysyla player BD wyjsciami analogowymi jesli plyta posiada sciezke PCM 5.1 i takowa zaznaczysz w menu ?!?!?!?!? zadnego "core" nie wysle.... bo nie ma z czego...... a dzwiek podaje..... a to rowniez format HD.....;)
 

gryzio

New member
Się tak wtrące bo to kto ma racje zależy od punktu widzenia ;-)

W sensie stricte to nowe formaty dźwięku można wypuścić tylko przez wyjście HDMI z odtwarzacza. Co nie oznacza, iż nie można się cieszyć dobrym dźwiękiem mając wielokanałowe wyjście analogowe.
W sensie stricte, 'nowe formaty dźwięku' to cyfrowo zakodowany dźwięk wysokiej jakości. Po rozkodowaniu do analoga (gdziekolwiek by się to nie działo) przestaje być nowym formatem dźwięku.

Pytanie pierwsze - wypuszcza kilka analogowych ścieżek dźwiękowych - po jednej na kanał, w przypadku ścieżki analogowej w zasadzie trudno mówić o wysokiej czy mniej wysokiej jakości sygnału... :)

Pytanie drugie - nie do mnie :)

Pytanie trzecie - wypuszcza dźwięk zdekodowany do analoga :) i przy dobrej reszcie (kable, końcówki mocy etc. efekt powinien być zaje...)

Pytanie czwarte - no żadnego 'core' to w ogóle żadne wyjście analogowe nie prześle - wyjścia analogowe dają bezpośredni sygnał analogowy, którego nie da się dalej dekodować :) Pomijając sprawę wydajności prądowej i pare drobiazgów to teoretycznie mogę tu od razu głośniki wstawić.

A już nieco bardziej poważnie. Jeśli odtwarzacz ma wielokanałowe wyjście analogowe, to w tym momencie cała zabawa z 'nowymi formatami dźwiękowymi' jest zakończona. Jeśli się uprę i mam dużo kasy, to mogę każdy kanał podpiąć do osobnego, monofonicznego wzmacniacza lampowego, do każdego wzmacniacza podepnę jeden głośnik i teoretycznie uzyskam taki dźwięk, że portki będą spadać.

W praktyce oczywiście prościej to podpiąć do porządnego ampla z wielokanałowymi wejściami analogowymi - i nie muszę się przejmować że ten nie ma w sobie dekoderów :)
To, czy powyższe połączenie będzie lepsze niż przepychanie bitstream'a po hdmi zależeć będzie od jakości torów audio ampli i odtwarzacza, jakości kabli łączących (szczególnie tych dla analoga) etc... Przy czym w obydwu przypadkach efekt powinien być dużo lepszy niż podpięcie tego po optyku do starszego ampla i przepychanie po nim 'core' czy innego downsampla.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no tak...okreslenie "nowe formaty dzwieku" uzywalem raczej w odniesieniu do sciezki dzwiekowej zapisanej na plycie BD , masz racje uzylem zbyt duzego uproszczenia-ale zrobilem to aby juz dodatkowo "nie mieszac w glowach" bo niestety pomimo wielokrotnego walkowania tematu duzo osob nie ma pojecia jak nalezy skonfigurowac sprzet aby w pelni wykorzystac mozliwosci technologi BD.
co prawda pytania byly raczej retoryczne ;) , ale udzielone przez ciebie odpowiedzi sa jak najbardziej zgodne z prawda i wyczerpujace.
na koniec pozwole sobie zacytowac fragment twojej wypowiedzi pod ktorym (po wlasnych testach) moge podpisac sie obiema rekoma....;)


gryzio napisał:
To, czy powyższe połączenie będzie lepsze niż przepychanie bitstream'a po hdmi zależeć będzie od jakości torów audio ampli i odtwarzacza, jakości kabli łączących (szczególnie tych dla analoga) etc... Przy czym w obydwu przypadkach efekt powinien być dużo lepszy niż podpięcie tego po optyku do starszego ampla i przepychanie po nim 'core' czy innego downsampla.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pisząc o jakości dźwięku analogowego powstałego w odtwarzaczu blu-ray pamięta należy o tym, że decydującą rolę odgrywają w nim przetworniki cyfrowo-analogowe. To one określają na dzie dobry jakość tego, co otrzymamy na wyjściu analogowym. Jakość toru audio odtwarzacza, choć nie bez znaczenia, nie jest aż tak istotna. Choć i tu można pokpić sprawę i w sporym stopniu zepsuć sygnał.

ArtS :)
 
Do góry