Sony Android Tv już w lutym 2015 w sprzedaży.

dominlesne

New member
Tylko te bajery to np. wynik już i tak zastosowanej technologii. jak ma to miejsce z 3D - wystarczy matryca 100Hz (przy aktywnym). Różnica w cenie to praktycznie koszt okularów (np. 50W705 / 50W805). Zgadzam się, że brakuje full led-ów, ale były one dużo droższe - nie jak w przypadku bajerów za 10-20% wartości tv. Oczywiście pomijam te wszystkie nowości i tzw. "podatek" od nich. Wydaje mi się, że jak ktoś szuka wyższej jakości to powinien oglądać się za bardziej niszowymi markami (amplitunery), bo te powszechnie znane trochę odeszły w kierunku mainstream-u.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Popatrz co dzieje się z ampli tunerami KD, weź amplituner powiedzmy z tego roku czy z zeszłego i jego odpowiednik sprzed 3 lat... i zobacz co się zmieniło na korzyść dźwięku ? Nic kompletnie jest to samo a za to zobacz ile jest bajerów w amplituenerze gdzie zapewne może 50% użytkowników tych amplitunerów w 50-60% to wykorzystują.

Oczywiście, że się zmieniło. Weż sobie SR7005 i SR7009.
Pytanie, powinno brzmieć inaczej, czy warto dokładać sporo więcej do SR7009, skoro na SR7005 jest "podobnie", a to "podobnie", lub "prawie", to słowo klucz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że się zmieniło. Weż sobie SR7005 i SR7009.
Pytanie, powinno brzmieć inaczej, czy warto dokładać sporo więcej do SR7009, skoro na SR7005 jest "podobnie", a to "podobnie", lub "prawie", to słowo klucz.

Nie wiem jak to jest w przypadku Marantza i ich amplitunerów ale z tych firm co mają moi znajomi to naprawdę jeśli chodzi o dźwięk w KD, a już nie wspomnę o w stereo to niemalże jest to samo. Sam nawet jak testowałem 4520 to sprzedawca powiedział że jak na bajerach nie zależy to najlepiej byłoby kupić poprzednika ale praktycznie już jest nie osiągalny i wtedy wyszłoby znacznie taniej.
Więc jednak coś chyba jest na rzeczy, że idzie się bardziej w bajery niż w podwyższanie jakości jeśli chodzi o dźwięk..
 

bluray

Banned
Nie mam.
Telefon to Nokia ,
Tabletu niet,
Google Play to nie wiem o co chodzi i po co to to ?

Czy ANDROID należy do stajni Google ?

TV Philips 55PFL8008S/12 podłączony do netu.
PC także podłączony do netu i do w/w TV.

Dociekam po co i co da ANDROID w telewizorze.
Wychodzi, że nic !?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie mam.
Telefon to Nokia ,
Tabletu niet,
Google Play to nie wiem o co chodzi i po co to to ?

Czy ANDROID należy do stajni Google ?

TV Philips 55PFL8008S/12 podłączony do netu.
PC także podłączony do netu i do w/w TV.

Dociekam po co i co da ANDROID w telewizorze.
Wychodzi, że nic !?

Rozumiem że z tym gogle play to żartowałeś :)
 

bluray

Banned
Czyli dla telewidzów, którzy nie mają komputera ?

No nie. Z google play to nie jest żart.
Sprawdzę zaraz co to jest.

OK, czyli jak zapłacę im to obejrzę np. film.
Zapewne drożej niż z Chomika, który ma super system opłat via SMS.
Dodatkowo pomniejszę limit w POWER LTE.

W kategorii [filmy muzyczne] mają ofertę trzech koncertów.
Jak by było 250 koncertów to bym się załapał, bo było by z czego wybierać.

Polecam znakomity koncert LEVEL 42 w HD - stereo:
https://www.youtube.com/watch?v=aQcGfRT4Tt0

Chyba chodzi o to, że na wsi nie mamy kabla (LTE za to doskonały 50 - 90 Mbps).
A "No Limit POWER LTE" okazał się "POWER Full LIMIT".
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Czyli dla telewidzów, którzy nie mają komputera ?


No nie. Z gogle play to nie jest żart.
Sprawdzę zaraz co to jest.

Android to system operacyjny i to dosc rozbudowany i dopracowany. A nie jakies popierdulki smarttv
To powinno byc juz dawno na tv ale jako ze wszyscy czekali to samsung wypuscil swoja popierdulke zwana smarttv i $$$ zgarnął. Wystarczylo pojsc w androida jesli chodzi o konkurencje a nie czekac. Ale lepiej późno jak wcale.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Android to system operacyjny i to dosc rozbudowany i dopracowany. A nie jakies popierdulki smarttv
To powinno byc juz dawno na tv ale jako ze wszyscy czekali to samsung wypuscil swoja popierdulke zwana smarttv i $$$ zgarnął. Wystarczylo pojsc w androida jesli chodzi o konkurencje a nie czekac. Ale lepiej późno jak wcale.

Coś w tym jest tylko jest jeden warunek musi to działać prawidłowo, a nie tak jak to działa np. w tv Philpsa, że w większości rzeczy co sobie ściągniesz i jeśli tv się rozleci to serwis nie bierze za to odpowiedzialności..
 

andreas2012

New member
Coś w tym jest tylko jest jeden warunek musi to działać prawidłowo, a nie tak jak to działa np. w tv Philpsa, że w większości rzeczy co sobie ściągniesz i jeśli tv się rozleci to serwis nie bierze za to odpowiedzialności..
Tak musi to działać jak w smartphonie ale to jest do zrobienia. I wtedy mamy na prawdę porządnie urzadzenie prawie nie ustepujace pctowi do tego mozna by połączyć androida ze smartphone i wykorzystać klawiature smartphone do sterowania androidtv. Taki tv moglby nawet sciagac filmy z sieci. Nie mówiąc juz o odtwarzaniu.
 

dominlesne

New member
Wystarczyłaby zwykła klawiatura z touchpad-em i wpięty dysk twardy. Według mnie to może nawet ewoluować w kierunku normalnego Windows. Byle tylko EPG dla tunerów było odseparowane, żeby dało radę oglądać Klan podczas reinstalacji ;)
 
Do góry