Sony A90J czy warto dopłacać?

XxpiterekxX

New member
Cześć szukam już od kilku dni informacji i porad odnośnie tego czy warto dopłacać do Sony A90J względem A80k? Jest ktoś w stanie odpowiedzieć?
 

XxpiterekxX

New member
Stary Samsung 49" curvd. Sprawdzałem ostatnio wiele TV i największe wrażenie zrobił na mnie Sony A95K jednak to już trochę kosztowana zabawka, następnie A90J, którego niestety nie porównałem jeszcze z A80K, ale właśnie czytałem różne opinię - że A80K już ok, że nie no niekoniecznie jest sens dopłacać itp. LG C2 wydawał też się ok, ale wg mnie brakowało mu czegoś w obrazie. Ogólnie szukam TV głównie do filmów i czasami PS5, 65" w budżecie ok 8000-10000 tys (do nagięcia). Też miałem dylemat 55 co czy 65 ale to jednak 40% różnicy w powierzchni. Głównym kryterium jest dla mnie jak najlepsza jakość obrazu w założonej kwocie.
 

XxpiterekxX

New member
I jak jeszcze mają się te oledy do miniLed w podobnym budżecie, bo również przeszło mi przez myśl przez te straszenie wypalaniem i żywotnością. Co prawda nie oglądam statycznych obrazów i nawet zwykłej telewizji ale jednak nie chciałbym wydać 8 czy 10tys i żeby za 3 lata padł :(
 

Coolmac

Member
Mam 65" A90J od półtora roku. Programów informacyjnych z paskami prawie nie oglądam. Do tej pory wypaleń nie zauważyłem. Jak dla mnie obraz jest znakomity, oglądam również w dzień (okno od strony wschodniej). Gram również na PS5 i jestem zachwycony. Wybrałem ten model bo ma wbudowany radiator, którego nie ma A80J. Czy radiator podnosi tylko jasność, czy może też ograniczać wypalenia? Nie wiem, ale pewnie nie szkodzi. Ja przesiadłem się z plazmy i jestem przekonany, że lepiej wybrać nie mogłem. Takiej czerni w połączeniu z kontrastem, jak w TV oled, nie znajdziesz w TV miniled. Poza tym różne ilości stref wygaszania w zależności od modelu i producenta, aureole przy napisach, itp. przypadłości Tv miniled wpłynęły na mój wybór. Ja polecam model A90J, który u mnie sprawuje się bez zarzutu. Życzę właściwego wyboru.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie o to pytam.
Jeśli ktoś korzystał ja z monitora to działał kilkanaście godzin dziennie.
A to inna bajka niż korzystanie tradycyjne z telewizora.
 

XxpiterekxX

New member
Jednak musiałem ograniczyć się do 55" i wybrałam a80j którego udało się złapać za 4700 zł. Oczywiście mogę go jeszcze zwrócić, tylko pytanie czy warto dopłacać do a80k, a90j lub LG C2 w tym rozmiarze bo jednak różnica w cenie spora (może poza C2)?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
I swoją, czy posiada ktoś jakieś sensowne ustawienia obrazu dla tego modelu?
Zerknij na ten post. Wklejałem swoje ustawienia pod A80K, ale to bardzo zbliżone tv. Niezła baza wyjściowa do dalszych modyfikacji.
Jedynie co do jasności, to w SDR w zależności od materiału zmieniam najczęściej w zakresie 30-40. DV najczęściej oglądam DV jasny z wyłączonym mapowaniem tonów. I w HDR10 jak czasem mi za ciemno na ustawieniu "preferowana gradacja" w mapowaniu tonów, to zmieniam na "preferowana jasność". Dla wygody polecam Ci poprzez aplikację Calman for bravia odblokować dwa dodatkowe sloty ustawień i na nich ustawić różne wersje pod HDR10. Taki odpowiednik ustawień dolby vision ciemny i jasny.
Ja mam na trybie "własny" mapowanie tonów "preferowana gradacja". Na własnym expert1 dokładnie te same ustawienia i jedynie zmienione na "preferowana jasność" w mapowaniu tonów. I w ostatnim expert2 jakby materiał był mega ciemny, mam to samo co w expert1 plus dynamiczny kontrast na średnim ustawieniu.

https://hdtv.com.pl/threads/sony-a80j-77-kilka-pytan-do-posiadaczy-tego-tv.150639/post-1673266
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Właśnie chodzi o to ,że nie daję rady. Same sprzeczne informacje. Tak jakby ludzie je przekazujący byli "sponsorowani". Zupełny brak obiektywizmu. Ale są mądrzejsi ode mnie. Dlatego zapytałem Ciebie. Mam jednak dziwne wrażenie ,że z jakiegoś ,sobie znanego powodu unikasz prostej odpowiedzi.
 
Do góry