SONY a Plasma

Big-Apple

New member
Jak większość tutaj twierdzi SONY ma najlepszą jakość obrazu jednocześnie jest najdroższym TV na rynku. Konkurencja to głownie Philips .

Wiec pytanie. Jak się ma ta stara Plasma to któregoś z SONY mowa o 65'

Samsung PS58B680 Plasma TV | Product overview | What Hi-Fi?

Czy jest jakiś TV który ma taką jakość lub zbliżoną do tego Samsunga?

Na Philipsa nadal krzywo patrze i nie jestem fanem Ambilight/Ambilux jedynie jakość obrazu przemawia.
 

Razahell

New member
z plasmy na lcd??

zamiast 65" lcd chyba bym wolal LG 55EG910V Curved (to tylko moja opinia ofkors)

gdyby nie blokada finansowa (żona) to wybrał bym oleda, pomimo ze tez nie jest bez wad...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie przenieść się na dobry LCD. Bardzo dużo osób się przeniosło i twierdzą że nie wróciliby już ...
A ile masz max kasy ?
 

Razahell

New member
wszystko zależy czego się oczekuje i jakie ma się wymagania co do jakości obrazu i świecenia matrycy...
są tez tacy którzy maja parcie na 4K vel UHD... i zamiast wziąć dobry FHD 55" to koniecznie chcą 4K np. budżetowy sony kd-49x8005c tylko dlatego ze jest 4K, nie zwracając w ogóle uwagę na to ze to będzie oglądane z 3m gdzie organoleptycznie nie odczuje się żadnej różnicy w obrazie (ofkors mówimy o korzystaniu z TV jako TV do oglądania filmów i zwykłej TV a nie jako np. monitora).

Poszedł bym dalej. Nawet osobiście (widziałem u sąsiada w sypialni 4k lg 40" budżetowe oglądane własnie z 3m) to mój Soniak 55"FHD ma obraz jak SUHD w porównaniu do jego 4K LG... sygnał to ta sama kablówka UPC...

Tytułowy Samsung plasma ma 58" ...ok, rozumiem ze autor wątku chce mieć większy panel o podobnych parametrach obrazu, ale niestety plazmy już nie są produkowane i ile teraz autor musi wydać pieniędzy na 65" LCD SONY by jakość obrazu (kontrast itd...) była taka sama lub lepsza??

O tym ze musi mieć tez duzo szczęścia ze trafi mu się panel bez negatywnych efektów technologii LCD gdzie przy przekątnych 65" są jeszcze bardziej uwydatnione niż na mniejszych przekątnych.

wiec jak napisałem wyżej. JA osobiście wolał bym panel 3" mniejszy niż ten Samsung i cieszył się jakością obrazu(kontrast, czerń) szczególnie ze mój zaproponowany TV można już kupić za 7560pln...
ciekawe jaki SONY za ta kwotę będzie miał taka samą jakość obrazu i będzie wolny od wad technologi LCD... chyba ze priorytetem jest wielkosc ekranu 65" i 4K a nie jakosc to juz nie mam argumentow :-D zostaje chyba jedynie Sony KD-65X8505C...

życzę autorowi wątku udanego zakupu i zadowolenia ze swojego nowego TV :eek:k:
 

Big-Apple

New member
z plasmy na lcd??

zamiast 65" lcd chyba bym wolal LG 55EG910V Curved (to tylko moja opinia ofkors)

gdyby nie blokada finansowa (żona) to wybrał bym oleda, pomimo ze tez nie jest bez wad...

Nie bo rodzinka mnie zapytała na jaki ewentualnie. To jest 58' i jeśli przejść to tylko na 60-65. 4k? Nie będa patrzyć na dema latających ptaszków i inne statyczne obrazki poza tym trzeba miec jeszcze tuner sat 4k.

Stawiam na idealną płynność kosztem nawet czerni i jakość kolorów.

To jest/była jednak z lepszych plazm jakie się pojawiły w tamtych czasach. HDR mnie nieinteresuje. Kieruje się tym co lubi rodzinka w zasadzie ojciec więcej ogląda. W tym wieku jemu HDR zbędne a podoba mu się marka SONY ale SONY to $ no i jesli to zakup tylko na raty dla święteo spokoju.
 

Razahell

New member
Nie bo rodzinka mnie zapytała na jaki ewentualnie. To jest 58' i jeśli przejść to tylko na 60-65. 4k? Nie będa patrzyć na dema latających ptaszków i inne statyczne obrazki poza tym trzeba miec jeszcze tuner sat 4k.

Stawiam na idealną płynność kosztem nawet czerni i jakość kolorów.

To jest/była jednak z lepszych plazm jakie się pojawiły w tamtych czasach. HDR mnie nieinteresuje. Kieruje się tym co lubi rodzinka w zasadzie ojciec więcej ogląda. W tym wieku jemu HDR zbędne a podoba mu się marka SONY ale SONY to $ no i jesli to zakup tylko na raty dla święteo spokoju.

Ok. Rozumiem...
Zasugerowalem sie jedynie wpisem ze wymiana Plazmy i ze oczekujesz super obrazu itd...
Zostaje ci albo znalezienie modelu 60" z 2014 roku lub zeszloroczny 65w855c... Sam myslalem o tym 65" ale troche mnie odstraszyly niezbyt pochlebne opinie odnosnie podswietlenia i widoczny DSE i clouding dlatego wzialem tylko 55"...
Powodzenia w poszukiwaniach.
 

Big-Apple

New member
Ok. Rozumiem...
Zasugerowalem sie jedynie wpisem ze wymiana Plazmy i ze oczekujesz super obrazu itd...
Zostaje ci albo znalezienie modelu 60" z 2014 roku lub zeszloroczny 65w855c... Sam myslalem o tym 65" ale troche mnie odstraszyly niezbyt pochlebne opinie odnosnie podswietlenia i widoczny DSE i clouding dlatego wzialem tylko 55"...
Powodzenia w poszukiwaniach.


To DSE też jest widoczny w SONY? Do tej pory sądziłem że tylko w Szajsungu to piecze.

OLED mnie nieinteresuje. To jest niedopracowane i producent daje 12000h żywotności a po pewnym okreśnie korzystania spada o połowe. Podziekuje. Wole iść w nanokrztałki ewetualnie. Zakrzywione także nie wchodzą w gre.
 
Do góry