Sony 9005

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam
Chciałem sie zapytac czy w tym roku wyjdzie cos leprzego od sony 9005 65 cali w cenie do 8 tys ? tylko nie oled ?


SONY XE9305 jest porównywalny obrazem i ma lepszy HDR
SONY ZD9 jest lepszy
i Wyjdzie SONY ZD9N który będzie lepszy od ZD9 z 2017 roku

A z innych marek

SANSUNG 2018 Q9 tez lepszy

Philips 65PUS8102 porównywalny a sporo tańszy.

Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na zakup telepatrzydła
 

DarkDevil

New member
Dzieki
Ale ja tam pisalem do 8 tys złotych a nie euro :)
SONY ZD9 od 2.800 w euro sie zaczyna
SANSUNG 2018 Q9 a ten to juz przegina z cena :)
 
Ostatnia edycja:

AudioFan

New member
SONY XE9305 jest porównywalny obrazem i ma lepszy HDR
SONY ZD9 jest lepszy
i Wyjdzie SONY ZD9N który będzie lepszy od ZD9 z 2017 roku

A z innych marek

SANSUNG 2018 Q9 tez lepszy

Philips 65PUS8102 porównywalny a sporo tańszy.

Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na zakup telepatrzydła


XE9305 porównywalny obrazem z XE9005 to był ale przed ostatnią aktualizacją softu.
Ten nowy soft zmienia oblicze tego tv i na ten moment jest on na topie zaraz przy ZD9, niżej jest dziura i dopiero XF9005->XE9005...itd.

Poza HDR'em który jest prawie dwukrotnie wyższy jest również 2x wyższy kontrast co mówi samo za siebie.
 
Ostatnia edycja:

AudioFan

New member
Witam
Chciałem sie zapytac czy w tym roku wyjdzie cos leprzego od sony 9005 65 cali w cenie do 8 tys ? tylko nie oled ?

Jak masz okazję kupić nowy fabrycznie zapakowany XE9305 to nie zastanawiaj się.
Po profesjonalnej kalibracji można zbierać szczękę z podłogi.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

XE9305 porównywalny obrazem z XE9005 to był ale przed ostatnią aktualizacją softu.
Ten nowy soft zmienia oblicze tego tv i na ten moment jest on na topie zaraz przy ZD9, niżej jest dziura i dopiero XF9005->XE9005...itd.

Poza HDR'em który jest prawie dwukrotnie wyższy jest również 2x wyższy kontrast co mówi samo za siebie.

Owszem HDR ma 2 x lepszy , ale z tym kontrastem to przesadziłeś trochę :)

XE93 SONY
Native Contrast : 5744 : 1
Contrast with local dimming : 6564 : 1

XE90 SONY
Native Contrast Show : 5411 : 1
Contrast with local dimming : 6534 : 1

XF90 SONY
Native Contrast : 5089 : 1
Contrast with local dimming : 5725 : 1


https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-resolution/4k-ultra-hd-uhd

Jak zerkniesz na tabelę porównawczą to praktycznie parametrami te TV różnią się minimalnie
zaletą XE93 jest b.dobry HDR i szyba na matrycy, ale wadą jest podświetlanie krawędziowe.

Ciężko będzie o egzemplarz niewystawowy XE93 - chyba bym raczej kupił XF90 i poczekał na zjazd ceny w czerwcu
 

AudioFan

New member
Owszem HDR ma 2 x lepszy , ale z tym kontrastem to przesadziłeś trochę :)

XE93 SONY
Native Contrast : 5744 : 1
Contrast with local dimming : 6564 : 1

XE90 SONY
Native Contrast Show : 5411 : 1
Contrast with local dimming : 6534 : 1

XF90 SONY
Native Contrast : 5089 : 1
Contrast with local dimming : 5725 : 1


https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-resolution/4k-ultra-hd-uhd

Jak zerkniesz na tabelę porównawczą to praktycznie parametrami te TV różnią się minimalnie
zaletą XE93 jest b.dobry HDR i szyba na matrycy, ale wadą jest podświetlanie krawędziowe.

Ciężko będzie o egzemplarz niewystawowy XE93 - chyba bym raczej kupił XF90 i poczekał na zjazd ceny w czerwcu

Wszystko się zgadza tylko ty podajesz wartości z wyłączonym wygaszaniem strefowym co jest bezużyteczne.
Dla przykładu po profesjonalnej kalibracji na wygaszaniu strefowym ustawionym na "ŚREDNIE", gdyż takie jest dedykowane, wartości przedstawiają się następująco:

XE90 - 47100:1
XF90 - 41000:1
XE93 - 103000:1

Także nie przesadziłem ani trochę :)
Testy po kalibracji na .h.d.t.v.p.o.l.s.k.a.

Można by się spierać czy ktoś nie przesadza w tych testach, ale mam protokół kalibracyjny XE9005 i XE9305 i tak jak pisałem kontrast jest 2x wyższy w xe93.
 
Ostatnia edycja:

AudioFan

New member
Co do dostępności XE93 zgadza się, jest bardzo ciężko.
Kupiłem 12 marca 2018r rzekomo ostatnią sztukę dostępną w kraju w Sony Centre w Warszawie.
Sprzedawca twierdził, że produkcję zakończyli i taką informację otrzymali od SONY.

To było dosłownie polowanie na tv, każdy telefon do sklepu kończył się informacją, że sztuka jest ekspozycyjna mimo, że na stronie www był status dostępny.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Wszystko się zgadza tylko ty podajesz wartości z wyłączonym wygaszaniem strefowym co jest bezużyteczne.
Dla przykładu po profesjonalnej kalibracji na wygaszaniu strefowym ustawionym na "ŚREDNIE", gdyż takie jest dedykowane, wartości przedstawiają się następująco:

XE90 - 47100:1
XF90 - 41000:1
XE93 - 103000:1

Także nie przesadziłem ani trochę :)
Testy po kalibracji na .h.d.t.v.p.o.l.s.k.a.

Można by się spierać czy ktoś nie przesadza w tych testach, ale mam protokół kalibracyjny XE9005 i XE9305 i tak jak pisałem kontrast jest 2x wyższy w xe93.


Jak dla mnie istotniejsze są parametry kontrast natywny :
Miałem XE90 oraz XE94 kalibracja robiona przez ****************** i zupełnie inne parametry
wyszły , więc co TV to inny pomiar . Zdania nie zmienię TV z podświetlaniem krawędziowym
u mnie odpada ,miałem takowe i dziękuje .
 

AudioFan

New member
Jak dla mnie istotniejsze są parametry kontrast natywny :
Miałem XE90 oraz XE94 kalibracja robiona przez ****************** i zupełnie inne parametry
wyszły , więc co TV to inny pomiar . Zdania nie zmienię TV z podświetlaniem krawędziowym
u mnie odpada ,miałem takowe i dziękuje .

Zwróć uwagę, że sony w tym modelu wprowadziło niemal rewolucję jeżeli chodzi o podświetlenia krawędziowe. W swoim życiu miałem kilka TV z podświetleniem krawędziowym, ale jakby ktoś kazał mi na oko określić z czym mam do czynienia to nigdy w życiu nie powiedziałbym, że XE93 to krawędziówka.

To naprawdę wybitny TV jak na te pieniądze, ale żeby się przekonać trzeba zobaczyć to na własne oczy.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Wiem że rewolucyjne ,owszem to dobry TV
jak sprawdziłem w pliku kalibracyjnym w XE90 z wygaszaniem ustawionym
na średnie miałem kontrast 1:68400
Wszystkie te Sony to dobre TV pod warunkiem aż coś nie siądzie, walka z serwisem niszczy potem całą radość z posiadanego TV, a serwis Sony
jak poczytać na forum jest wybitny :), tylko się modlić by nic nie padło .
 

AudioFan

New member
Co do serwisu pełna zgoda istna porażka, ale prawda jest taka, że dziś polityka firm jest bliźniaczo podobna i różne kwiatki są też u konkurencji.

Trzeba się cieszyć tym co jest i mieć nadzieję, że będzie dobrze :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiem że rewolucyjne ,owszem to dobry TV
jak sprawdziłem w pliku kalibracyjnym w XE90 z wygaszaniem ustawionym
na średnie miałem kontrast 1:68400
Wszystkie te Sony to dobre TV pod warunkiem aż coś nie siądzie, walka z serwisem niszczy potem całą radość z posiadanego TV, a serwis Sony
jak poczytać na forum jest wybitny :), tylko się modlić by nic nie padło .

Obiektywnie patrząc serwis innych Producentów tv nie są lepszymi od tego co Sony prezentuje. Miejmy nadzieję, że kiedyś to się zmieni. Bo na razie jest fatalnie. I wszyscy Producenci powinni umożliwić wykupienie 5 letniej gwarancji.
 

luro

New member
Witam mam pytanie tv w trybie standby nadal zużywa dużo prądu? Sony deklaruje 0.5 ale podobno pobiera 20-30, może się ktoś wypowiedzieć? Pozdrawiam
 
Do góry