Sony 85XG9505 czy Samsung Qled75q85R??????

immo11

New member
Szanowni Państwo, pytanko jak w tytule, co wybrać. Łeb pęka od czytania o tych modelach. Co byście doradzili? Odległość od kanapy 3,5-3,8 m. Czy na 85 calach da się oglądać normalną telewizję np. cyfrowego polsatu?? (jakieś kanały informacyjne, itd????)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Siema słuchaj też byłem zainteresowany modelem xg95 85 cal widziałam to na żywo w media Markt I powiem Ci tak do filmów z 3.5 metra kosmos stałem właśnie tyle od niego wziolem miarka I równo 3.5 metra idealnie nie trzeba kręcić głową przy oglądaniu materiał 4k poezja filmy super ja dużo gram super obraz mega zadowolony polecił mi armaning I zadowolony jestem bardzo.
 

immo11

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. W Sonym martwi mnie tylko ten blooming. Widziałem film z Netflixa. Obraz elegancki ale jak się pojawiły napisy w dole ekranu tłumaczące dialogi to się trochę przeraziłem. Rozświetliło je na 30 % ekranu. Szok. W opiniach także piszą o zrywającym wi-fi i zawieszającym się androidzie. Miałeś też takie objawy??
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Słuchaj ja tego tv nie mam ale ten egzemplarz co widziałem był elegancji bo stał w ciemnym pokoju I było elegancko.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Dzięki za szybką odpowiedź. W Sonym martwi mnie tylko ten blooming. Widziałem film z Netflixa. Obraz elegancki ale jak się pojawiły napisy w dole ekranu tłumaczące dialogi to się trochę przeraziłem. Rozświetliło je na 30 % ekranu. Szok. W opiniach także piszą o zrywającym wi-fi i zawieszającym się androidzie. Miałeś też takie objawy??

Rozjaśniło , bo ma lokalne rozjaśnianie i dlatego jest taki efekt , przy jasnych np napisy to lokalne rozjaśnianie bardziej rozjaśnia to , można to wyłączyć w menu jest taka opcja , są jeszcze dodatkowe ustawienia nie wiem jak w sony jest ale podejrzewam że coś takiego : wył. , mało , średni , dużo , Podaję przykład może inaczej nazywać się

Jak bys nagrał palącą się świeczkę w domu w ciemnym pomieszczeniu i nagrywasz ruchem szlaczkowym itp to potem gdybyś puścił to na tv z tym bajerem to byś zobaczył że gdzie jest świeczka jak porusza się to ona by została podświetlana w tym miejscu gdzie by się znajdywała

W modelach LG to jest stosowane ale przy podświetleniu krawędziowym to jest masakra , nie wiem jak jest w podświetleniu tylnym ?
 
Ostatnia edycja:

legaar

Member
Sony - Samsung się nie umywa - poza tym w Samsungu nie masz DV ;) a blooming w Samsungu to myślisz że nie występuje ? ;)
 

immo11

New member
No właśnie na porównaniu tych dwóch TV koło siebie blooming podczas wyświetlania napisów na Samsungu nie występował, ale wydaje mi się że można go jakoś zredukować. Zresztą i tak bym pewnie zamawiam kalibrację więc może chłopaki zrobili tak aby było dobrze. Byłem zdecydowany na Sony. Na forach są różne opinie o tych dwóch TV, ale Samsung ma więcej pozytywnych no i się namieszało w głowie.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Na twoim miejscu Sony bym wziol jeśli nie chcesz mieć plam I duszkow przy napisach poswiaty proponuję oleda.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak sa fundusze to bież 77C9 OLED i będzie banan na twarzy codziennie :smile::smile::smile:
Żaden LCD mu nie podskoczy :razz:
 

immo11

New member
Zdaję sobie sprawę że 77C9 byłby najlepszym wyborem ale jest daleko poza zasięgiem. myśałem koło 13k żeby wydać. Do sonego trzeba trochę dodać i zastanawiam się czy mimo jego wad jest wart dorzucania kasy. Oledy odpadają bo za tą kasę to jest "tylko" 65 cali, a myślałem o czymś większym
:)
 
Do góry