Sony 705B/805B czy philips 42PFS7509

Greelo

New member
Witam, pisałem jakiś czas temu post w pomocy przy wyborze TV pod PS4. Mój wybór padł na 3 modele i tutaj zwracam się z prośbą o pomoc w ostatecznej decyzji. Wymagania mam niewielkie. 42 cale, niski input lag i dobra jakoś ekranu. Telewizor będzie głównie pod konsole i moze czasem jakiś film odpalę.

Wybieram pośród 3 modeli:
Sony KDL 42W705B, najnowszy model Sony, niski input lag, słabe kąty.
Sony KDL 42W805B, model z 2014 roku, dobry input lag, 3D, również słabe kąty
Philips 42PFS7509, ambilight, niski input lag, dołączony subwoofer bardzo chwalony, ale dużo opini i zawieszaniu się sytemu.

Cenowo wychodzi w sumie to samo ok 2300zł i tutaj pytanie czy między modelami Sony jest wyraźna różnica zeby dokłacić do serii W8 lub czy lepiej iść w ambilight, pod warunkiem, ze ten model jednak się nie zacina? Proszę o pomoc i sensowne argumenty za i przeciw
 

prezy

New member
Bez reklam
Zobacz oba w akcji. Tylko na wlasne oczy nie tam jakies testy i wtedy zdecyduj.

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

Greelo

New member
Gdybym miał taka możliwość to polowa sukcesu. Sa to starsze modele których nie ma juz na wystawach dlatego potrzebuje konkretnej argumentacji. Wiec pytanie czy sony W8 czy philips
 

eedviking

Banned
Wybierałem pod PS4, filmy i filmy przyrodnicze.
Porównywałem z Sony i Toshibą ...wybrałem Philipsa, obraz jest świetny i rewelacyjne skalowanie obrazu SD. Ostatnie uaktualnienia softu rozwiązały problemy zawieszania.
Moja opinia jest jako użytkownika tego tv, nie jako gdybacza... Napisz do Kiki, powie Ci , który lepszy i z pewnością da dobrą cenę.

Zdecydować musisz sam.
 

prezy

New member
Bez reklam
A napisz co czujesz po przeczytaniu tych wszystkich infirmacji. Co jest ci bliższe.

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

Greelo

New member
Lubię gadżety typu ambilight a nie spotkałem negatywnej opinii na jego temat. Jesli uaktualnienie softu rzeczywiście rozwiązuje problem zawieszania i nie jest to skomplikowane dla nowicjusza to wszystko przemawia za Philipsem. Cena obu modeli jest taka sama. Sa jakies porównania obrazu obu telewizorów lub oddzielne testy?
 

prezy

New member
Bez reklam
No widzisz sam sobie idpowiedziales. Wolisz Philipsa ale boli Cię czeste zawieszanie i choc kazdego roku wszyscy zapewniaja ze Philips juz to poprawil to temat powraca.

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

Markcox

New member
więc ja również dodam od siebie odrobinę głosu rozsądku i polecam Sony z serii W8. Weźmiesz, skorzystasz i będziesz na pewno zadowolony
 

Greelo

New member
A jakaś argumentacja dlaczego lepiej Sony W8? Narazie pojawiły się tylko argumety polecam... czyli dalej nie wiem. A co do philipsa jak objawa się to zacinanie? W trakcie gry TV może odmówić mi posłuszeństwa rodem blue screena na windowsie ?
 

eedviking

Banned
Teraz jest ok. Były czasowe zawieszenia, po używaniu miracast.
Jeżeli chodzi o obraz, to Philips ma dużo lepszy. Podczas grania na PS , nigdy níe miał zawiechy.
Podkreślam, to mój wybór był, mi Sony obrazem níe odpowiadało..
 

prezy

New member
Bez reklam
Chlopie biez tego Philipsa a przecież obrazu cukierkowego nie bedziesz ogladal bo sie nie da. Wiec bedzie ok

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

Greelo

New member
Z mojej strony do sony skłania mnie dobry input lag i dobre opinie o działaniu i obrazie. Co do philipsa skłania mnie ambilight, subwoofer w zestawie również dobre opinie o obrazie i input lag na poziomie 30ms. Nie mam jak porównać obrazów ponieważ tych modeli nie ma u mnie nigdzie w mieście na półce oraz różnica w wyposażeniu dodatkowym. No i ciągle zostaje kwestia wieszania sie philipsa

edit. poczytałem troche więcej w tym teście http://obywatelhd.pl/index.php/2014/07/09/philips-pfs750912-odpowiadam-na-wasze-pytania/ input lag większy niż podałem, ale nie ma narzekania na zacinanie się wielkie. Z USB nie będe odtwarzał bo wolę podpiąć lapka sobie pod TV niż z USB. Myślę ze coraz bardziej przemawia do mnie philips
 
Ostatnia edycja:
Do góry