SONY 65XF9005 - podłączenie kina domowego

langus

New member
witam,
jak najlepiej bez straty dźwięku podłączyć kino domowe 5:1 do TV?
kino ma wejście audio chinch białe/czerwone i nie posiada wejścia cyfrowego optycznego,

czy w tym przypadku zastosować kabel 2xchinch / jack? chinch do kina i jack do wejścia słuchawkowego tv,

czy kupić konwerter optyczny 2xRCA chinch i do tv wpiąć kabel optyczny
która opcja lepsza a może jeszcze inna?

dodatkowe pytanie odnośnie video żeby odtwarzać obraz z kina na tv konwerter musi posiadać jeszcze chinch zółty do przesłania obrazu tak?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Do przesłania dźwięku w formatach stratnych czyli Dolby digital czy DTS musi być co najmniej wejście optyczne w kinie domowym. Przez RCA będzie co najwyżej stereo i to jak zastosujesz przejściówkę z mini jacka do 2x RCA.
Jeśli chcesz mieć bezstratne audio z TV to tylko przez HDMI i wzmacniacz/amplituner musi mieć takie wejście (o ile twój tv takie audio wypuści do zewnętrznego wzmacniacza).
 

langus

New member
Do przesłania dźwięku w formatach stratnych czyli Dolby digital czy DTS musi być co najmniej wejście optyczne w kinie domowym. Przez RCA będzie co najwyżej stereo i to jak zastosujesz przejściówkę z mini jacka do 2x RCA.
Jeśli chcesz mieć bezstratne audio z TV to tylko przez HDMI i wzmacniacz/amplituner musi mieć takie wejście (o ile twój tv takie audio wypuści do zewnętrznego wzmacniacza).

kino domowe ma jedno wejście HDMI OUT czyli wystarczy tylko połączyć kino z TV przez HDMI i będzie dźwięk z TV szedł przez kino bez problemu?
 

langus

New member
HDMI OUT to jest wyjście a nie wejście

no tak więc nie może to działać;) w tv hdmi arc jest ale niema w kinie wejścia więc lipa w ten deseń... a czy zadziała jack/2x chinch i jak z jakością dzwięku czy nie lepiej (znalazłem takie cuś) KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL 2x CINCH RCA 66 hm?
 

langus

New member
problem rozwiązany, jedyne optymalne podłączenie bez wejścia optycznego w kinie domowym sprawdziło się połączenia tv z kinem kablem jack/2x chinch głośność po ustawieniach w tv idzie jednocześnie z kima oraz z głośników tv, próbowałem również połączyć konwerterem optycznym 2x chinch rca niestety tak jak go szybko zamówiłem jeszcze szybciej odesłałem strata jest znaczna a głośność idzie tylko z kina a suwak głośności z pilota tv nic nie zmienia więc pierwsza opcja daje lepszy efekt mimo ze nie jest profesjonalnym połączeniem jest bardzo dobrze bez zakłóceń czy słabszej jakości dźwięku stare poczciwe LG 1000W w rms daje radę;) a razem z TV współgra świetnie.
 

langus

New member
To do takiego tv czas na zmianę na lepsze AUDIO

niby tak hehe, ale powiem tak z audio jestem mega zadowolony 1000W w rms robi robotę gra nadzwyczaj czysto i niema z nim najmniejszego problemu a ma ponad 10 lat ogólnie sporo ludzi co słyszy jak to gra nie dowierza że to już zabytek i mimo ze mają nowsze kina za nie małą kasę twierdzą że dzisiejszy sprzęt nie dorównuje jakością no chyba że profesjonalny za kilkanaście tysięcy... na tą chwilę nie planuje zmian niech sobie staruszek pyka jak najdłużej:)
 
Do góry