Sony 65xf9005 co kilka dni nie uruchamia sie

siamer

New member
Witam.
Mam problem z moim nowym Sony 65xf9005. Co kilka dni po nocce TV nie mogę uruchomić z pilota, muszę odłączyć od kontaktu i podłączyć z powrotem wtedy dopiero zalapuje. Nie dzieje się to codziennie tylko co kilka dni. Ma ktoś rozwiązanie tego problemu ?

Pozdrawiam!
 

siamer

New member
Baterie nówki duracel. Jak zresetować pilota ? Wyjąć baterię i włożyć ? Myślę że wina lezy po stronie tv bo jak odpalam ampli to tv też nie odpala a powinien (HDMI arc). Normalnie odpala. Nawet google home nie mógł go znaleźć (wydałem polecenie aby odpalił yt na tv i usłyszałem że nie można znaleźć tv) tak jakby zapadł w głęboki sen...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, wyjmij baterie i w miejsce włóż rozpostarte nożyczki i dotykaj plus i minus naprzemiennie. Często pomaga.
I zresetuj telewizor oraz odłącz go z prądu minimum na pół godziny.
 

siamer

New member
Dzisiaj sprawdzę bo miałem kilka intensywnych dni. Nie będę resetować tv na razie bo szkoda mi wszystkich ustawień, kalibracji itp ale spróbuję z tym pilotem tak z ciekawości... Mam nadzieję że pomoze
 

siamer

New member
Dzisiaj zresetowalem pilota tak jak opisał to kiki. Od kilku dni nie miałem problemu z uruchomieniem więc ciężko mi powiedzieć czy zadziałało. Jak się znowu przywiesi to dam znać i będzie znaczyc że twardy reset tylko zadziała
 

siamer

New member
Dzisiaj stało się to samo ale po zaniku pradu... Tv podłączony do listwy... Ale i tak już dużo rzadziej to się dzieje niż wcześniej więc chyba ten reset pilota pomógł...
 
Do góry