Sony 65X9005C czy Panasonic 65cx800 ?

dream4you

New member
Cześć

zapadłą decyzja zakupu któregoś z tych Sony 65X9005C czy Panasonic 65cx800



który lepszy - który byście wybrali dla siebie ?
 
Ostatnia edycja:

rado112

New member
Witam. Wczoraj stałem przed tym samym wyborem. W piątek kupiłem oleda LG 55". Postawiłem obok wysłużonego Philipsa 47"PFL7006. Gdy włączyłem obraz full hd wszystko zdawało się być ok. Ale materiały nie hd to jakaś masakra. Myślałem że mnie żona z domu pogoni. Zero szczegółów, twarze rozmyte, trawa podczas meczu na canal+ sport HD to zielona papka. Na Philipsie te same materiały wyglądały o niebo lepiej. Czerń i kontrast to nie wszystko dlatego spakowałem LG i oddałem. Jakie zdziwienie w sklepie, co ja chcę od naj naj TV. Prawie 10k kosztuje a obraz do bani. Zabrałem ze sobą materiały na pendrive i poprosiłem o włączenie na topowych modelach TV. Byli obecni ambasadorzy Samsunga, LG i Sony. Razem ze mną oglądali na Samsungu 8500, oledzie LG 930 i Sony x9005. Wszędzie obraz sd do bani. Wszystko rozmyte, mało szczegółów. Ambasadorzy dwoili się i troili, zmieniali ustawienia, kalibrowali niestety bez efektu. Już byłem podłamany. Mówię do obsługi że chciałbym jeszcze obejrzeć Panasonica cx802b. I wreszcie ujrzałem obraz podobny do mojego Philipsa. Materiał sd ze szczegółami. Zatem ja polecam Panasonica. Materiał 4k lub full hd wszędzie będzie wyglądał dobrze. Natomiast z materiałem sd nie każdy TV sobie radzi, nawet topowe modele. Mam full pakiet nc+ kanałów w hd mnóstwo ale w marnej jakości. Dlatego ważne jest skalowanie, a tu Panasonic pozamiatał wszystkie TV które wymieniłem.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
W którym sklepie można spotkać za jednym zamachem ambasadorów Sony, LG i Samsunga?
Warto to wiedzieć, bo wtedy faktycznie można mieć bez umawiania się informacje z pierwszej ręki.
 

rado112

New member
Ja mieszkam w UK. To był CURRYS. Chciałem kupić Philipsa 7600 niestety w UK niedostępny. A wydając 10k chciałem mieć 5 lat gwarancji.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na Panasa dostałeś 5 lat gwarancji producenta?
W Anglii masz full pakiet n-ki?
 

rado112

New member
Tak 5lat gwarancji producenta.
Tak full nc+.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to nie widziałeś skalowania Philipsa i Sony.
Ale wystarczy dać dedykowany sygnał a nie podzielony wówczas jakość jest bardzo dobra.
 

rado112

New member
Philips posiadam i to do niego robiłem porównanie. Na Sony też oglądałem materiał z pendrive i nie wyglądało to najlepiej. Niestety

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kalibrowali czy raczej ustawiali?
Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy na zakupionego panasa dostałeś faktycznie 5 lat gwarancji?
W cenie 65cx800 można kupić topowy 65ax900. Nie wiem czy to nie lepszy wybór.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam. Wczoraj stałem przed tym samym wyborem. W piątek kupiłem oleda LG 55". Postawiłem obok wysłużonego Philipsa 47"PFL7006. Gdy włączyłem obraz full hd wszystko zdawało się być ok. Ale materiały nie hd to jakaś masakra. Myślałem że mnie żona z domu pogoni. Zero szczegółów, twarze rozmyte, trawa podczas meczu na canal+ sport HD to zielona papka. Na Philipsie te same materiały wyglądały o niebo lepiej. Czerń i kontrast to nie wszystko dlatego spakowałem LG i oddałem. Jakie zdziwienie w sklepie, co ja chcę od naj naj TV. Prawie 10k kosztuje a obraz do bani. Zabrałem ze sobą materiały na pendrive i poprosiłem o włączenie na topowych modelach TV. Byli obecni ambasadorzy Samsunga, LG i Sony. Razem ze mną oglądali na Samsungu 8500, oledzie LG 930 i Sony x9005. Wszędzie obraz sd do bani. Wszystko rozmyte, mało szczegółów. Ambasadorzy dwoili się i troili, zmieniali ustawienia, kalibrowali niestety bez efektu. Już byłem podłamany. Mówię do obsługi że chciałbym jeszcze obejrzeć Panasonica cx802b. I wreszcie ujrzałem obraz podobny do mojego Philipsa. Materiał sd ze szczegółami. Zatem ja polecam Panasonica. Materiał 4k lub full hd wszędzie będzie wyglądał dobrze. Natomiast z materiałem sd nie każdy TV sobie radzi, nawet topowe modele. Mam full pakiet nc+ kanałów w hd mnóstwo ale w marnej jakości. Dlatego ważne jest skalowanie, a tu Panasonic pozamiatał wszystkie TV które wymieniłem.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Witam większej bzdury już dawno nie czytałem !
 
D

Deleted member 121090

Guest
collider
Jak czytałeś, od początku tego tematu wyrażałem swoje wątpliwości.
Też***mi tu coś nie pasuje:)
Co do kalibracji, pokaż mi TV który według kalibratorów jej nie potrzebuje. Który od razu z fabryki jest idealnie ustawiony. Przeglądając wykresy przed i po ich robocie, różnice są znaczne.
Pominę milczeniem kalibrację u mnie w domu, bo ona wykazała coś zupełnie innego, ale to nawet sam kalibrator był zaskoczony i to był raczej wyjątek.
 

collider

New member
Bez reklam
Jak napisalem, dobry telewizor powinien dawac "wystarczajaco" dobrej jakosci obraz bez kalibracji. Oczywiscie, ze kalibracja moze cos dokozyc i poprawic obraz, ale solidny tv juz na fabrycznych trybach powinien dawac obraz nalezytej jakosci. Nie kazdy kalibruje swoj telewizor i nie kazdy czuje potrzebe by to zrobic. W wiekszosci przypadkow ludzie dokonuja jedynie lekkiej korekty obrazu wedlug swoich upodoban.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wybacz, ale teraz piszesz truizmy.
Wiadomo, że tak być powinno. Znasz jakiś TV który przed i po kalibracji ma takie same wykresy?
Podaj przykład.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Generalnie czytając testy tv czyta się w niektórych modelach coś takiego że w jakimś powiedzmy w jednym czasem w dwóch ustawieniach fabrycznych obraz w danym tv jest dobry czy tez lepiej jak dobry... oczywiście nie dotyczy to wszystkich modeli, ale praktycznie w każdym teście do wad zaliczana jest - wada potrzeba kalibracji... patrząc choćby na testy z tego forum...
Reasumując moje zdanie jest takie jak HQ 150 nie wiem czy jest jakiś tv który ma takie same wykresy przed jak i po kalibracji.. naprawdę są różnice....
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na tym forum jest tylko info o potrzebie. Na konkurencyjnym mamy wykresy z balansem bieli czy skalą kolorów przed i po tym zabiegu. Można się samemu przekonać jak się różnią.
 

rado112

New member
Witam większej bzdury już dawno nie czytałem !
To nie są bzdury tylko moje odczucia oglądanych prze ze mnie materiałów.

Oczywiście przedstawiciele firm nie kalibrowali tylko ustawiali różne tryby i zmieniali różne opcje w TV. Na niewiele się to zdało.

Ja poszedłem do sklepu z 10k i chciałem wyjść z niego z niezłym TV, kupuję produkt gotowy i on ma grać bez żadnych kalibracji. Jak kupujesz nowy samochód to też najpierw jedziesz do mechanika żeby Ci zawory wyregulował?


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry