SONY 65X8505C Najlepsze ustawienia obrazu

masol

New member
Witam, dziś przyjedzie do mnie SONY 65X8505C. Możecie się podzielić najlepszymi ustawieniami obrazu dla tego modelu. Pozdrawiam
 

Ramlesa

New member
Nie ma czegoś takiego jak jednorodne najlepsze ustawienia.
Zassaj z netu plansze kontrolne plus plansze z jednolitymi kolorami podstawowymi i ustaw obraz pod siebie.
Ewentualnie zamów "fuchową" kalibrację. I w jednym i drugim przypadku będziesz zadowolony.
 

amadeus222

New member
Nie wiem co to za tajemnica z tymi ustawieniami naszego Soniaka ? Ja skorzystałem z strony
Kod:
 [URL="http://www.hdfever.fr/2015/09/08/test-sony-kdl-55w805c/"]Test Sony KDL-55W805C : un téléviseur 1080p encore dans la course ! | HDfever[/URL]
są opisane plansze co i jak. Jak nie znasz języka polecam google translator :p Wszystko w temacie :razz:
 

FotoVideo

Member
Mam ten telewizor od sierpnia miałem już kilka ustawien po kilku miesiącach użytkowania stwierdziłem ze te ustawiaenia jak dla mnie sa najlepsze:
Tryb obrazu Standardowy
Jasnosc 40
Nasycenie 55
Czujnik swiatla wylaczony
Kontrast 90
Gamma 0
Poziom czerni 45
Dostosowanie czerni Duza
Zaawansowane zwiększenie kontrastu Duze
Temperatura barw neutrale
Przestrzen kolorow Automat
Zywy kolor maks
Czystosc domyslna bez zmian
Ruch True Cinema

I tak mam ustawiane dla wszystkich zrodel

Pozdrawiam ! Sylwester
 

sufitowski

New member
witam,

mam ten TV od miesiąca.
Co do zasady jestem zadowolony, w miarę ogarnąłem ustawienia dążąc do w miarę naturalnego, nie prze-kolorowanego i prze-jaskrawionego obrazu.

Przyznam że ustawień kolegi FotoVideo nie mogę sobie wyobrazić - chyba że na konsoli (dosyć mocne nastawy - u mnie głównie nc+)

Jakie macie ustawienia u siebie? Jakiś patent na tzw "kalibrację" ?

pozdr
 

robigame

Member
Koledzy podaję najlepsze ustawienia pod cinema pro.Przekopałem fora zagraniczne i metodą prób i błędów wyszły takie ustawienia pod tv 65 X8505c.
Tryb obrazu cinema pro
Jasnosc 35
Nasycenie 50
Czujnik swiatla wylaczony
Kontrast 90
Gamma 0
Poziom czerni 50
Dostosowanie czerni wył.
Zaawansowane zwiększenie kontrastu małe
Temperatura barw expert 1
Przestrzen kolorow sRGB/BT.709
Zywy kolor wył.
Czystosc domyslna bez zmian
Ruch wyraźny
Tryb kliszy średnia
Temperatura barwowa
Red preset -1
Zielony -3
Niebieski -5
Red bias 3
Zielony 0
Niebieski -3
Tworzenie realizmu ręcznie na 30
Redukcja szumów średnie (nie będzie na ciemnym polu artefaktów)
Losowa redukcja szumów wył.
Testujcie i dajcie znać.Jak będzie się podobało to dam najlepsze ustawienia pod gry i do jasnego pomieszczenia własny.
:smile:;)
 
Tylko że każdy ma swój gust co do kolorów i dla jednego oka może być za ostro a dla innego ok, zależy też jakie źródło jest czy gra czy dekoder czy tv naziemna czy pc. Ja kiedyś też miałem podobny problem ale właśnie plansze kontrolne pomogły mi co prawda Samsung i w dodatku plazma ale jak mówię każdy inaczej widzi.
Ps. Kiki jest specem od Tv, piszcie do niego to na bank pomorze.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry