Sony 65 xf9005 led czy LG 55b9 oled

snowman82

New member
Są w podobnej cenie i powstał dylemat.
Aktualnie mam 55 Panasonic dt60 a że to już leciwy model, to pomyślałem że warto zmienić. Póki co inne modele mnie nie interesują bo te wydają się najbardziej optymalnym wyborem (zrobiony research w necie) :)
 

snowman82

New member
uaktualnienie. mozna wyhaczyc lg 55b9sla w mediaexpert za ok 4000 zł ,korzystajac z kodu zatem przy takiej cenie wybor jest nieco latwiejszy
 

snowman82

New member
to tak dla potwierdzenia
 

Attachments

  • lg oled.jpg
    lg oled.jpg
    96,5 KB · Wyś: 38

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Obydwa bardzo dobre. Zależy od Twoich preferencji. Wielkość też ma znaczenie.
Co oglądasz? Grasz w gry?


Sony ma androida, LG Web OS. To dwa różne systemy. Ja po przesiadce z Panasonica jest bardzo zadowolony z Web OS. System działa bardzo dobrze.

Napisz coś więcej, łatwiej będzie doradzić.
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
głownie ogladam to co statystyczny polak czyli telewizyjne bagno typu tvn czy polsat, ale zagram tez co jakis czas na plejce a i netflix nie jest mi obcy :)

Pytanie czy warto pojsc w strone oleda i zostac na tym samym poziomie wielkosci czyli 55 cali czy jednak odpuscic i wybrac 65 cali od soniacza ?
Gdzies wyczytalem ze warto zmienic na 65 oleda ale to juz nie moj budzet.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wielkość ma znaczenie i 65 cali da Ci różnicę z przesiadki z 55. Oled za to ma bardzo fajny obraz, w grach też się sprawdzi. Ma też swoje wady. Ryzyko wypaleń - jeżeli dużo oglądasz kanałów informacyjnych (jaskrawe paski) bądź grasz dużo w jedną grę ...
Jednak seanse filmowe, zwłaszcza wieczorem to jest to! Tutaj Oled jes super.
Także musisz przemyśleć sprawę, wielkość, czy seanse kinowe...

W uzupełnieniu, ja z Oleda jestem bardzo zadowolony! U mnie filmy to podstawa. Wieczorny seans w 4K z HDR to jest to!
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
A przesiadkę miałeś z jakiego sprzętu ?

Wielkość ma znaczenie i 65 cali da Ci różnicę z przesiadki z 55. Oled za to ma bardzo fajny obraz, w grach też się sprawdzi. Ma też swoje wady. Ryzyko wypaleń - jeżeli dużo oglądasz kanałów informacyjnych (jaskrawe paski) bądź grasz dużo w jedną grę ...
Jednak seanse filmowe, zwłaszcza wieczorem to jest to! Tutaj Oled jes super.
Także musisz przemyśleć sprawę, wielkość, czy seanse kinowe...

W uzupełnieniu, ja z Oleda jestem bardzo zadowolony! U mnie filmy to podstawa. Wieczorny seans w 4K z HDR to jest to!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z Plazmy Panasonic 50G30. Bardzo dobry TV. 8 lat ją miałem i poszła dalej w dobre ręce. Teraz Oled 55 cali. Wiadomo, że 65 cali byłoby lepiej, ale raz, że drożej a dwa mam taki układ w pokoju, że brak miejsca na większy.
 

Rybus85

New member
Mam B9 od kilku tygodni. Obraz jak dla mnie rewelacja. Netflix w dobry Vision bajka. Gry tak samo,last of us 2 albo ghost of tsushima potrafią spowodować opad szczęki...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak dokładnie jest. Kolega ma dylemat czy brać Oleda 55 cali z super obrazem, czy LCD Sony (dobry model) 65 cali...
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
głownie ogladam to co statystyczny polak czyli telewizyjne bagno typu tvn czy polsat, ale zagram tez co jakis czas na plejce a i netflix nie jest mi obcy :)

Pytanie czy warto pojsc w strone oleda i zostac na tym samym poziomie wielkosci czyli 55 cali czy jednak odpuscic i wybrac 65 cali od soniacza ?
Gdzies wyczytalem ze warto zmienic na 65 oleda ale to juz nie moj budzet.

Treści 4K będą na LG miały lepszy efekt -wiadomo OLED, jednak zwykłe programy telewizyjne skalowane do 4K Sony pokaże lepiej mimo 65"
Rachunek trzeba sobie zrobić: jak dobrą mam platformę z programami TV i i jaki jest procent jej oglądania .
Wczoraj po obejrzeniu na Polsat Sport News meczu Widzew-ŁKS zacząłem się zastanawiać czy ma sens zmiana 50ST60 -programy z mojej platformy DVB-C to jakieś 80% mojego oglądania.
Chłopaki chcieli mi wylecieć z telewizora :), taki był dobry przekaz, a TV niczego nie musi skalować pokazuje natywne 1080i/50Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce wchodzą nowe Oledy LG 55BX. Szykuje się świetna oferta.
Ale najlepsza oferta będzie na Oledy GX.
Wkrótce w genialnej cenie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zależy na czym bardziej Tobie zależy. Lepsza czerń, czy lepsze kąty. Wieczorne seanse kinowe, czy TV bardziej używany w dzień.

HF to starszy model, ale z wyższej serii.

W sumie którego byś nie kupił to będziesz Pan zadowolony.
 

snowman82

New member
Zależy na czym bardziej Tobie zależy. Lepsza czerń, czy lepsze kąty. Wieczorne seanse kinowe, czy TV bardziej używany w dzień.

HF to starszy model, ale z wyższej serii.

W sumie którego byś nie kupił to będziesz Pan zadowolony.


Pojde chyba tym razem w matryce VA. Aktualnie moj tv jest na IPS i moze i ma lepsze katy widzenia ale jest srednio przyjemny do ogladania tv ktory stoi naprzeciwko okna no i podswietlanie krawedziowe tez szalu nie robi
 
Do góry