Sony 55XG7077

Czesław

New member
Witam

Chciałbym kupić ww model,jednak nie ma praktycznie żadnego testu.Wiem że matryca jest VA ale 50 hz.Myślałem o dołożeniu do 55XG8096 ale tam jest IPS i tez 50 hz.Jest jednal lepiej wyposażony i ma możliwość HBO GO.Czy lepiej wziąć XG7077 czy brać niby wyższy model XG8096? Na IPSie ewidentnie są gorsze kolory,niezbyt rozumiem tu logikę Sony,że wyższy model ma chyba gorszy obraz.Oglądać chcę głównie Netflix ale będzie też dużo sportu w tv.Co radzicie ? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
 

Proximity

Member
Daj sobie spokoj z tymi modelami, jesli chcesz duzo sportu i Netflixa. Pospiesz sie poki sa i kup: 55XF9005 za ok 3600 zl. Masz wiele wiecej technologicznych ulepszen za niewiele wieksza cene.
 
Ostatnia edycja:

Proximity

Member
Modele z serii 70 w kazdym roku byly najnizszymi modelami z portfolio Sony. Nie maja systemu Android, ale zamkniety Linux. Tu masz techniczne porownanie modelu 55 cali serii xg70 i serii xf90:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c76db211d

W xf90 masz wiecej:
- Android - mozliwosc dosinstalowywania roznych aplikacji, np. KODI - otwiera mnostwo mozliwosci...temat rzeka...
- 120 Hz panel (do sportu np. pilki noznej obowiazkowo, by cale boisko i pilka plynnie sie przesuwaly podczas sledzenia kamery)
- przede wszystkim JASNOSC...600 nitow, to jest jeden z jasniejszych paneli - do jasnego (duzo swiatla dziennego) pokoju obraz jest bardziej widoczny w trybie SDR (czyli zwykla telewizja i youtube)
- jeszcze raz JASNOSC...w trybie HDR Dolby Vison ponad 1000 nitow przy filmach z Netflixa, ktore maja HDR Dolby Vision - niezwykle doznania wizualne w filmach
- pelne podswietlenie matrycowe z lokalnym wygaszaniem - kontrast i jasnosc, ktore bardzo wplywaja na jakosc obrazu
- procesor obrazu 4K HDR Processor X1 Extreme - z funkcją przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły. Wszystko, co oglądasz w nizszej rozdzielczosci, jest skalowane do jakości bliskiej 4K HDR.
- Dynamic Range™ PRO - Ciesz się pięknymi nocnymi widokami, pełnymi jasnych świateł i głębokiej czerni. Dzięki sześciokrotnie większemu kontrastowi niż w przypadku zwykłych telewizorów LED ten telewizor 4K HDR z technologią X-tended Dynamic Range PRO sprawia, że ciemne sceny są jeszcze ciemniejsze, a jasne jaśniejsze.
- X-Motion Clarity™ - echnologia X-Motion Clarity sprawia, że sceny szybkiej akcji są niezwykle wyraźne. Ruchome obrazy są precyzyjnie regulowane, aby zapobiec zamazywaniu się. Nawet podczas najszybszych scen obraz nie traci nic ze swojej jasności.
- Wyświetlacze TRILUMINOS Display - korzystają z szerszej palety barw, zapewniając wierne odwzorowanie kolorów i odcieni.
- 4K X-Reality PRO - zbliża każdy obraz do rozdzielczości 4K, zapewniając wyjątkową czystość obrazu. Obrazy są wyostrzane i poprawiane w czasie rzeczywistym, co sprawia, że każdy element książek i biblioteki jest doskonale widoczny.
- object-based HDR remaster - Dzięki remasteringowi obiektowemu HDR kolor poszczególnych obiektów na ekranie jest analizowany, a ich kontrast odpowiednio dostosowywany, w przeciwieństwie do większości telewizorów, w których kontrast jest regulowany wyłącznie w oparciu o krzywą kontrastu między czernią i bielą. Jako że obiekty są remasterowane pojedynczo, ten telewizor odtwarza lepszą głębię, tekstury i bardziej realistyczny obraz.
- Super Bit Mapping™ 4K HDR - Zachód słońca to tysiące tonów, odcieni i przejść tonalnych światła. Technologia Super Bit Mapping 4K HDR ujawnia je wszystkie. Tworzy gładki, naturalny obraz bez efektu pasmowania, który może występować w innych telewizorach.
- dual database processing - Jedna baza danych jest wykorzystywana do oczyszczania obrazu i redukowania zakłóceń na ekranie. Drugiej bazy danych używa się do interpolacji rozdzielczości i poprawiania wyrazistości. Te dwie zaawansowane bazy danych poprawiające obraz współpracują ze sobą, dynamicznie poprawiając jakość pikseli w czasie rzeczywistym.

Wymienilem najistotniejsze technologie, ktorych naprawde widac efekt. Pamietaj...telewizor kupujesz na lata, nie na chwile, za 5 lat dalej bedziesz z niego zadowolony, poniewaz obraz bedzie dawal przyjemnosc ogladania, Twoje doznania wizualne beda sprawiac radosc, ze swiadomie wiesz za co doplaciles. Jak ja widze dzisiejsze ceny TV z takimi technologiami, to az rece opadaja...ja placilem w 2017 roku dwa razy wiecej...

Tu masz test, gdzie profesjonalista zachwala ten TV w jeszcze wyzszej wtedy cenie:
https://geex.x-kom.pl/recenzje/praw...yli-test-i-recenzja-telewizora-sony-55xf9005/


/Proximity
Sony 55xe9305
 

Czesław

New member
Witam

Dzisiaj chcę zakupić ww model,bardzo ważne dla mnie pytanie czy posiada on HBOGO ?? Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
 
Do góry