Sony 55xf9005 czy Sony 60xf8305

garywr

New member
Witam,

Zastanawiam się nad jednym z powyższych telewizorów Sony. Po wielu artykułach i info od Kikiego pozostanę raczej przy tej marce.
Odległość oglądania ok 2,5 m.
Byłem zdecydowany na 60xf8305, ale dzisiaj poczytałem jeszcze forum i zastanawiam się czy nie wziąć mniejszego 55 cali, ale lepszy model 9005?
 

Rev1

New member
Witam,
Rok temu mialem ten sam problem co Ty 65XE8505 albo 55XE9005, wzialem ten 1szy. Powiem Ci, ze gdybym wiedzial jak wyglada olewanie klienta przez Sony w zyciu bym nie wydal 6000 na ich produkt.
Pierwsza wada ktora zauwazylem byl vertical banding, szare pionowe pasy przy ruchu kamery w prawo lub lewo, widoczne na meczach, filmach(jednolite tlo) i w menu tv na szarym tle- wg Sony to normalne w technologii LED.
Nastepnie zobaczylem w prawym gornym rogu wypalone logo TV, ok zglosilem reklamacje, najpierw odrzucili bo TV spelnia normy, po awanturze cudownie zauwazyli wade. Decyzja- wymiana TV na "nowy". Przyszedl "nowy" ktory okazal sie uzywanym egzemplarzem ze smietnika. Serwis zawnioskowal o kolejny. Po milionie maili i telefonow jutro po prawie 2 miesiacach od dnia zgloszenia reklamacji maja mi przywiezc kolejny "nowy" ktory jest uzywanym TV bo nowych juz niema z tego modelu.
Dzis nie kupilbym Sony bo wiem, ze jakosc sprzetu to dramat- trzeba miec fart zeby trafic dobrze. Widzialem na forum gdzie ludzie pokazuja clouding w XF9005 i jest to porazka wg mnie za taka kase, ale wg Sony to tez norma...
Zastanow sie poki mozesz bo pozniej to juz tylko nerwy, wezma Ci tv i nie masz ani kasy ani tv.
Chyba ze lubisz ryzyko:) Moze trafisz fajny egzemplarz
Pozdrawiam
 

garywr

New member
Z tego co piszesz, to wynika że należy trzymać się z daleka od tej firmy, a w końcu to Sony...
Co prawda nie spieszy mi się z zakupem - moja prawie 10 letnia plazma gra wyśmienicie :)
Dzięki za opinię - mam się nad czym zastanawiać...
 

matik70

New member
Z tego co piszesz, to wynika że należy trzymać się z daleka od tej firmy, a w końcu to Sony...
Co prawda nie spieszy mi się z zakupem - moja prawie 10 letnia plazma gra wyśmienicie :)
Dzięki za opinię - mam się nad czym zastanawiać...

A według mnie należy do tego podchodzić z dystansem.

Podobne opinie możesz przeczytać o TV philipsa.

Nie ma chyba w tych czasach idealnego TV.
 

Rev1

New member
Powiem Ci matik70 ze podchodzisz z dystansem dopoki na Ciebie nie trafi. Ja tez czytalem opinie i myslalem ze albo niektorzy mieli pecha albo sie czepiaja. Ale moj 65XE8505 mial tak duzy banding ze niedobrze mi sie robilo jak ogladalem mecz albo jakis program na HGTV gdzie kamera chodzial na boki. Widzieli to ludzie ktorzy do mnie przychodzili i wstyd mi bylo ze mam taki *************** nie TV, ktory nota bene tani nie byl. Wczesniej mialem samsunga i nie wiedzialem co to banding poki nie kupilem sony. Samsung mial clouding ale widac go bylo tylko w nocy i jakos to przegryzlem choc to tez zadna frajda ale na gwarancji nikt tego nie uznaje. Ale Samsung tez kosztowal 6k i 4 lata pogral i padla matryca wiec musialem wymienic.
Nie mowie zeby nie kupowac Sony ani innych marek, mowie jak to wyglada od kuchni zeby ktos byl swiadomy co moze go spotkac. Ja nie wiedzialem i pozniej zalowalem.
Pozdrawiam
 

witek_p

New member
Mam ten sam dylemat i chyba jednak pójdę w 55 9005.


A odnośnie jakości to już w tej chwili chyba o każdym producencie można napisać to samo. Dlatego zakup przez internet.
 

matik70

New member
Powiem Ci matik70 ze podchodzisz z dystansem dopoki na Ciebie nie trafi. Ja tez czytalem opinie i myslalem ze albo niektorzy mieli pecha albo sie czepiaja. Ale moj 65XE8505 mial tak duzy banding ze niedobrze mi sie robilo jak ogladalem mecz albo jakis program na HGTV gdzie kamera chodzial na boki. Widzieli to ludzie ktorzy do mnie przychodzili i wstyd mi bylo ze mam taki *************** nie TV, ktory nota bene tani nie byl. Wczesniej mialem samsunga i nie wiedzialem co to banding poki nie kupilem sony. Samsung mial clouding ale widac go bylo tylko w nocy i jakos to przegryzlem choc to tez zadna frajda ale na gwarancji nikt tego nie uznaje. Ale Samsung tez kosztowal 6k i 4 lata pogral i padla matryca wiec musialem wymienic.
Nie mowie zeby nie kupowac Sony ani innych marek, mowie jak to wyglada od kuchni zeby ktos byl swiadomy co moze go spotkac. Ja nie wiedzialem i pozniej zalowalem.
Pozdrawiam

Rozumiem Twój ból bo sam mam clouding w Philipsie pus8303...u mnie występuje w prawym górnym rogu ale dzięki ambilight i ustawieniom jest to podczas oglądania czy też grania tylko czasem lekko widoczne. Tv kosztował 4000zł więc nie małe pieniądze ale jak widać nie ważne co się kupi te artefakty mogą występować...
 

Rev1

New member
No o Philipsach tez czytalem rozne rzeczy, smog na matrycy itp. Clouding jest do zniesienia- wiem bo mialem i to nie tylko w jednym punkcie jak Ty, TV wygladal jak chmury na niebie. Jak kiedys trafisz na banding to sie zalamiesz- uwierz mi najgorsze chyba co moze byc w TV.
Wiem tylko tyle, ze serwis Sony to dramat, podobno Philipsowi robi serwis ta sama firma czyli MIK z Radomia. Nie wiem jak podejscie innych marek do klienta, w Sony to raczej na zasadzie: zaplaciles to teraz mozesz nas pocalowac w...
Nie ma czegos takiego jak dbanie o to zeby klient wrocil i kupil kolejny nasz produkt.
Zreszta mialem swego czasu telefon Sony ktory sam sie resetowal i to samo bylo, wciskali mi kit ze jest sprawny a resetowal sie 20 razy na dobe. U nich bylo zawsze ok. Niestety wszedzie sie trzeba uzerac z malkontectwem.
 

Rev1

New member
Trzeba wiedziec co sprawdzac, jak sie nigdy tego nie mialo i nie siedzisz w temacie to skad mozesz wiedziec, zauwazasz dopier po paru tygodniach. A jak juz zauwazysz to raz, ze juz za pozno, a dwa ze zaczynasz nienawidzic tego TV
 

garywr

New member
Ostatecznie wybraliśmy 55 cali, ale Philipsa 55PUS8303 - żonie bardziej spodobały się światełka ;)

Kiki, wysłałem pytanie na priv o cenę u Ciebie tego modelu. Mam wstępnie zarezerwowany egz w nocnej promocji w rtv euro agd.
 
Do góry