Sony 55XF8096 pytanie o matrycę

Marioo162

New member
Witam. TV nowy. Niby wszystko bardzo ok ale gdy przyglądam się pod dużym kątem matrycy widzę czerwonawą poświatę...przy kolorach nie widać ale gdy jest czerń, szarość lub ekran kontrolny jest. Normalnie poświata na matrycach ma odcienie szarości...np. na ekranie laptopa, patrząc z boku czerń robi się jasno szara. Praktycznie nic nie widać na wprost ekranu, z boku od ok. 1,5 m to co opisałem znika dla oka. Czyli patrząc w normalnej odległości (a nie leżąc na ekranie) , niezależnie od katą wszystko jest ok. Myślę sobie, może tak ma być bo obraz jest piękny...
TV jest nowy więc się jednak martwię czy to fizjologia matrycy IPS czy może wada? Może ktoś ma taki TV lub wie coś na ten temat? Będę zobowiązany.
 

Marioo162

New member
Konsultowałem się z serwisem Sony. Podobno poświata w TV4K na ekranie startowym lub ciemnym gdy patrzymy z boku jest to normalna rzecz. Potwierdza to także moje "turne" po sklepach RTV. Widać to w TV LG czy Hitach. Obraz na wprost jest właściwy. Sony posiada technologię Triluminos gdzie co 4 dioda krawędziowa jest czerwona, co zapewne wzmaga efekt "poświaty" bocznej ale poprawia jakość obrazu.
 
Do góry