sony 55xe9005 - plynnosc obrazu...

Vampiszon

New member
Witam,

Sluchajcie mam pewien problem z tym TV ktory nabylem kilka dni temu.
Ogolnie jestem zadowolony, uzywam TV glownie do filmow i ps4 pro, HDR jest spoko itd, ale...
Mam troche filmow BR-Rip na zewnetrznym HDD i zauwazylem ze w niektorych nie ma kompletnie roznicy przy zmianach trybu motionflow. Wczoraj ogladam sobie SW:Force Awakens i film jest chyba w 24fps nagrany. Ja lubie jak obraz jest troche plynniejszy - nie efekt "teatru" ale gdzies pomiedzy. Dlatego w moim starym Sony KDL-50w815b ustawilem sobie tryb motionflow na "standardowy" i bylo super, czyli troche plynniej. Mam poki co jeszce oba TV i porownalem jedoczesnie jeden obok drugiego i w tym starym ustawienia dzialaja, w nowym nie. Zaznaczam ze to tylko w niektorych filmach nie dziala, bo np w Avatarze jak ustawie plynny to jest zmiana na efekt "teatru", czyli wszystko ok..
Czy to znaczy ze ten TV ma jakies ograniczenia w stosunku do materialu zrodlowego?
Podlaczylem HDD do roznych portow USB i jest to samo, probowalem wszystkich mozliwych ustawien, wlacznie z wlasnymi.
Przyznam, ze troche mnie to martwi bo super obraz ma ten TV, a ja bardzo lubie ogladac filmy, ale troche plynniej...
Czy ktos moze potwierdzic u siebie taki sam "problem" (jesli to wogole problem..)?
 

Vampiszon

New member
A źródła z którego odtwarzasz jesteś pewny? Po podpięciu do PC problemy występują?

Tak, z tego samego USB na poprzednim TV jest git. Odpalam poprzez standardowy odtwarzacz video w opcjach smart.
Odtwarzac z PC nie probowalem, sprobuje wieczorem, ale 99% ze rezultaty beda podobne.
Bo najdziwniejsze jest ze na niektore filmy dziala przestawianie plynnosci.
 

Qba6113

New member
Cześć, wczoraj spędziłem pół dnia na szukanie rozwiązania tego problemu bo mnie aż oczy bolały od tego niepłynnego obrazu. Myślałem, że może coś nie tak z dyskiem czy portami USB ale widzę, że masz to samo. Niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania.
Spróbowałem jeszcze podłączyć dysk do kina domowego, które mam wpięte do HDMI3 i tam działa opcja płynności. Jednak obraz przepuszczony przez kino jest trochę gorszej jakości, a kino ma już kilka lat, co też do końca nie rozwiązuje problemu. Jakby aplikacje w androidzie nie dawały rady czy coś.
 

krzeminek

New member
Na swoim 65xe9005 nie mam problemów z płynnością, nieważne czy to BR-Rip czy nawet 4k UHD. Wszystko leci z zewnętrznego dysku USB 3.0 Seagate Backup Plus Slim 2TB. Używam MX Player.

Możliwe, że to wina dysku u Ciebie. Wcześniej te same filmy odtwarzałem na starszym dysku też usb 3.0 i występowały problemy z płynnością.
Zainstaluj też nowe firmware telewizora.
 

Qba6113

New member
Ok, dzięki. Spróbuję jeszcze na innym dysku. Na razie oglądam filmy z tego samego dysku podłączonego do kina domowego i tam płynność jest ok.
 

Qba6113

New member
Widzę, że piszę sam do siebie ale ktoś może czyta. Udało mi się ustalić, że upłynniacze działają na filmach, które zajmują całą powierzchnię ekranu (nie mają czarnych pasów u góry i dołu). Natomiast te z pasami nie działają płynnie. Co ciekawe, gdy rozciągnę je na całą powierzchnię (wtedy nie zachowane są odpowiednie proporcje) nagle upłynnienie wskakuje. Ewidentnie jest coś skopane w aplikacjach wideo albo systemem tv.
 

adawro

New member
Widzę, że piszę sam do siebie ale ktoś może czyta. Udało mi się ustalić, że upłynniacze działają na filmach, które zajmują całą powierzchnię ekranu (nie mają czarnych pasów u góry i dołu). Natomiast te z pasami nie działają płynnie. Co ciekawe, gdy rozciągnę je na całą powierzchnię (wtedy nie zachowane są odpowiednie proporcje) nagle upłynnienie wskakuje. Ewidentnie jest coś skopane w aplikacjach wideo albo systemem tv.
Wyślij to do SONY jako błąd w oprogramowaniu TV - może zrobią nowy firmware.
 

Qba6113

New member
Wczoraj zresetowałem tv do ustawień fabrycznych ale to również nie przyniosło efektu. Pozostały półśrodki czyli podłączenie dysku do playstation 4 (bo tam upłynniacze działają) ale z kolei nie działają filmy 4k w formacie mkv.
 
L

Lobo PL

Guest
Mam ten sam problem, dodatkowo zauważyłem że z tv kablowej z Vectry w niektórych kanałach też nie działa upłynniacz. Do tego filmy z nagrane na Pendrive USB 3.0 to samo na Xbox One X porażka. Mam w domu jeszcze Samsunga 55MU7002 na nim jest super na Sony wyraźniej gorzej i często nie działa jakby matryca była 50hz co jest uciążliwe i męczy wzrok. Soft mam najnowszy nie wiem czy to reklamować może ktoś pomoże?
 
Ostatnia edycja:

Qba6113

New member
Zeby uplynnienie dobrze dzialalo upewnij sie ze masz wlaczony tryb kliszy na "duza". U mnie nie dziala tylko przez usb w tv. Podlaczajac do ps4 czy kina domowego jest ok. Co nie zmienia faktu, ze cos jest nie halo.
 
L

Lobo PL

Guest
Jak ustawię True Cinema i tryb kliszy na duża to obraz się zacina, ustawiłem na mała i jest powiedzmy ok. Androida mam nie zaśmieconego żadnych dodatkowych programów czy gier, nawet odłączyłem tv od internetu. Sony nie dopracowało upłynniacza albo mam zrąbany telewizor. Szkoda bo znalazłem wreszcie telewizor w którym nie muszę kręcić kolorami i obraz jest naprawdę dobry.
 

Qba6113

New member
Jeżeli obraz się zacina to coś nie gra. U mnie nie ma takiego efektu na żadnym źródle. Natomiast jeżeli ustawię tryb kliszy na "mała" to jakby upłynnienie przestało działać i obraz skacze nawet w scenach, które nie są jakieś szybkie.
 

Qba6113

New member
No to teraz mnie zmartwiłeś. Wygląda na to, że mamy jakieś wadliwe egzemplarze i będę musiał też wymienić.
Mogę spytać jak to załatwiłeś? co powiedziałeś w sklepie, żeby nie patrzyli na mnie jak na idiotę>
 
Ostatnia edycja:
Do góry