Sony 55XD9305 nie odtwarza filmów 4K w nowej wersja YOUTUBE w Smart TV

azuko

Member
Witam! Zdziwiłem się wczoraj tzn. 02.08.2017r. po aktualizacji YouTube w Smart TV, że mój Sony 55DX9305 nie odtwarza filmów w 4K tylko w HD i brak jest jakichkolwiek ustawień żeby to zmienić (albo trzeba jakiegoś triku klawiszami o których nie wiem). Czy ktoś już zauważył to w swoich Soniakach? Może ktoś ma większą wiedzę na ten temat to proszę się nią podzielić. Bo w żaden sposób nie mogę dojść jak włączyć odtwarzanie bądź przełączyć na film 4K. A było tak fajnie popatrzeć sobie na te filmiki na YouTubie.
 

azuko

Member
Wyświetlając film masz w prawym dolnym rogu ekranu wyświetlaną rozdzielczość ?
Chyba w starej wersji bo w nowej nic takiego nie ma, tylko z lewej strony jest przycisk "więcej Opcji"
ale tam nie ma nic do ustawienia rozdzielczości. No ale poradziłem sobie po prostu odinastlowałem nową wersję YouTube i wszystko wróciło do normy. No ale ogólnie to jakieś niedopatrzenie, żeby robić aktualizację i żeby nie było możliwości przestawienia na inną rozdzielczość jak było do tej pory.
 

Sniper10000

New member
Przeglądałem trochę filmów w nowym YouTube. Maksymalna rozdzielczość to 1440p i 30 FPS. Nie ma 4K, nie ma 60 FPS, nie ma HDR i nie ma żadnego przycisku, żeby cokolwiek zmienić.

Po nieco dokładniejszym zbadaniu tematu, ustaliłem, że nowa aplikacja to Cobalt Framework do tej strony:
https://www.youtube.com/tv

Dokładnie tak to teraz wygląda w Sony Android TV oraz NVIDIA Shield TV, Xiaomi Mi Box, Nexus Player, itp.
 

accu

New member
Bez reklam
A mógłbyś się poświęcić i sam przetłumaczyć?

Witam uprzejmie,

Przeglądarki mają tłumacza , a jeżeli nie , to można zainstalować sobie odpowiednie rozszerzenie w danej przeglądarce i już się dowiesz co i jak . :|
W przeglądarce Chrome Google(prawy przycisk myszy i jest : przetłumacz na język polski) lub można sobie zainstalować rozszerzenie : Tłumacz Google wersja : 2.0.6 .
W Firefox można sobie zainstalować rozszerzenie : S3. Google Translator .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Sniper10000

New member
Omg! Co za typ. Naskrobał instrukcję obsługi translatora, zamiast w kilku zdaniach opisać artykuł na który się powołuje.

W treści tak naprawdę nic mądrego nie ma. To luźne przemyślenia jakiegoś programisty o tym, że Google zmieniło interfejs YouTube, który częściowo mu się podoba, ale jest wolniejszy i ma więcej błędów od poprzedniej wersji. Autor powołuje się też na słowa niejakiej Marissy, odpowiedzialnej za kontakty z mediami społecznościowymi, która opisuje nowe funkcje aplikacji oraz potwierdza brak możliwości przełączania się między kontami w YT. W podsumowaniu autor próbuje zrozumieć dążenia Google do stworzenia wspólnej aplikacji dla wszystkich platform, ubolewa z powodu rażących niedociągnięć, a niezadowolonym użytkownikom sugeruje instalację starszej wersji YT z tej strony:
YouTube for Android TV (Android TV) 1.3.11 APK Download by Google Inc. - APKMirror

Chyba prostszym rozwiązaniem jest odinstalowanie aktualizacji z poziomu TV.
 

azuko

Member
Temat doraźnie rozwiązany do następnych poprawek YouTube. Nic nie trzeba instalować, wystarczy odinstalować aktualizację i YouTube wraca do poprzedniej starej wersji. Już to zrobiłem i wszystko jest jak było poprzednio, a najważniejsze odtwarza filmy 4K i jest zmiana rozdzielczości.
 
Przeglądarki mają tłumacza , a jeżeli nie , to można zainstalować sobie odpowiednie rozszerzenie w danej przeglądarce i już się dowiesz co i jak . :|
W przeglądarce Chrome Google(prawy przycisk myszy i jest : przetłumacz na język polski) lub można sobie zainstalować rozszerzenie : Tłumacz Google wersja : 2.0.6 .
W Firefox można sobie zainstalować rozszerzenie : S3. Google Translator .


Lubię Twoje posty Accu, dużo wnoszą do dyskusji i wiele w nich nowości ale czasem mam wrażenie że piszesz z zamkniętego pomieszczenia bez klamek
 

milekp

New member
U mnie aktualizacja aplikacji robi kaszanę totalną - mimo poprawnego zalogowania, yt nie widzi moich subskrypcji, pokazuje jakąś wymyśloną historię oglądania, nie ma moich list, jest za to pusta lista nie wiadomo skąd, nie ma filmów, które zaznaczyłem sobie "do obejrzenia"...
Na szczęście odinstalowanie aktualizacji przywraca wszystko do porządku, jednak apka raz na jakiś czas się aktualizuje.

Nie chcąc zakładać nowego tematu, podepnę się z prośbą o pomoc - gdzie wyłącza się automatyczne aktualizacje aplikacji (automatyczną aktualizację systemu mam wyłączoną)? Nigdzie nie widzę opcji, nawet wchodząc w aplikację poprzez ustawienia (nie włączając jej).
Z góry dzięki - mój TV to 65W855C.
 
Ostatnia edycja:

FotoVideo

Member
1.HOME
2.USTAWIENIA
3.APLIKACJE
4.APLIKACJE SYSTEMOWE
5.YOU TUBE
6.ODINSTALOWAC AKTUALIZACJE
I wracamy do poprzedniej wersji YOU TUBE
Byc moze w aktualizacji systemu jezeli zostanie wybrane automatyczne pobieranie oprogramowania wył. nie beda aktualizowały sie również aplikacje trzeba spróbowac !
 
Ostatnia edycja:

milekp

New member
1.HOME
Byc moze w aktualizacji systemu jezeli zostanie wybrane automatyczne pobieranie oprogramowania wył. nie beda aktualizowały sie również aplikacje trzeba spróbowac !
Jak piszę wyżej, mimo wyłączenia automatycznego pobierania oprogramowania, aplikacja się aktualizuje po pewnym czasie...
 

Sniper10000

New member
Spróbuj tak:
Pomoc -> Aktualizacja oprogramowania systemowego -> Automat. pobieranie oprogram. (wyłącz).
I dopiero teraz odinstaluj aktualizację YouTube zgodnie z instrukcją powyżej.
 

milekp

New member
Spróbuj tak:
Pomoc -> Aktualizacja oprogramowania systemowego -> Automat. pobieranie oprogram. (wyłącz).
I dopiero teraz odinstaluj aktualizację YouTube zgodnie z instrukcją powyżej.
Dziękuję za kolejną pomoc ale już pisałem, że pobieranie oprogramowania systemowego mam wyłączone...
Jestem wdzięczny za wszelkie próby pomocy ale może warto najpierw przeczytać to, na co się odpowiada. :(
 

accu

New member
Bez reklam
Dziękuję za kolejną pomoc ale już pisałem, że pobieranie oprogramowania systemowego mam wyłączone...
Jestem wdzięczny za wszelkie próby pomocy ale może warto najpierw przeczytać to, na co się odpowiada. :(

Witam uprzejmie,
Jak już odinstalowałeś nową wersję aplikacji YouTube i pojawiła się stara wersja to proszę może spróbuj tak :
otwórz sklep Google Play , kliknij menu Ustawienia >moje gry i aplikacje , wybierz aplikację YouTube , kliknij :Więcej , odznacz pole : Auto aktualizacja .
Potem może zajść potrzeba ponownego uruchomienia telewizora .
BTW , nie użytkuję telewizora firmy Sony KDL-65W855C .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

milekp

New member
accu - dzięki bardzo, mimo, że nie do końca, jak piszesz ale to mnie naprowadziło na poprawne rozwiązanie.
Dla zainteresowanych - sklep google play - ustawienia - aktualizuj aplikacje automatycznie - i po wejściu tam jest opcja "nie aktualizuj".
Nie pomyślałem, że te ustawienia mogą być w sklepie.
Jeszcze raz podziękował...

edit: ta sama aktualizacja aplikacji pojawiła mi się na PS4 i tam nie ma tego typu cyrków.
 
Ostatnia edycja:
Do góry