Sony 55XD8505 - subiektywna mini recenzja po zakupie sprzętu

pepe1

New member
Może mi się poszczęści z moim xd8599 :)

U mnie też obraz jest ogólnie dobry. Problem z ciemnym obrazem zauważyłem podczas oglądania filmu z napisami. Dopiero wtedy zacząłem obserwować jak reaguje obraz. Wiedziałem, że telewizory LCD z podświetleniem edge mają takie problemy. Myślałem, że jest to mniej denerwujące i można to jakoś zminimalizować.
 

strazakp

Banned
U mnie też obraz jest ogólnie dobry. Problem z ciemnym obrazem zauważyłem podczas oglądania filmu z napisami. Dopiero wtedy zacząłem obserwować jak reaguje obraz. Wiedziałem, że telewizory LCD z podświetleniem edge mają takie problemy. Myślałem, że jest to mniej denerwujące i można to jakoś zminimalizować.
Nie ma tv idealnego ;-) Ja z mojego Sony juz po godzinie obcowania stwierdzam ze jestem zadowolony i jest dużo lepszy od Panasonic dxe720,którego niedawno mialem.

Jak sprawdzić czas pracy tego tv???
 

jose70

Member
W celu sprawdzenia ilości przepracowanych godzin, należy wejść do menu serwisowego. W tym celu wyłączamy telewizor na trybie analogowym (naciskamy "analog" i wyłączamy telewizor). Teraz kolejno na pilocie naciskamy:
"i+"
"5"
"Volume-" (głośność -)
"Power ON" (przycisk wyłączający telewizor).
Pojawi się tabelka. Na samym dole będą znaki ułożone w: zzzzz-xxxxx-yyyyy.
z - oznacza ilość przepracowanych godzin
x - ilość włączeń

Szczerze ja dotychczas z tej formy nie korzystałem ale może zadziała ?
 

strazakp

Banned
Pakuj w karton ten co masz i zamawiaj z Saturna :lol:
Też nawet przez chwile o tym pomyślałem ;-) no ale bez przesady...tv mi sie jak na razie podoba a to ze teraz jest lepsza oferta to normalne, bo z kazdym tygodniem-miesiacem bedie lepsza a ja juz nie chciałem czekać. równie dobrze mogłbym czekać az 55xe8505 zjedzie do 5000zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie idą to zaraz będą po 3500 zł i jeszcze bony na paliwo za 2000 zł ....
Ja bym zaczekał !
 

karlamba

New member
Witam.
Mam ten tv (55dx8505) od 2 tygodni. Zauważyłem "miganie" obrazu. Problem występuje przy ciemnych scenach i najlepiej to widać gdy pojawiają się napisy (film z napisami). Ciemny ekran rozjaśnia się w całości i jest jakby zamglony. Także występuje to gdy w ciemnej scenie na ekranie pojawi się zapalona świeca lub pochodnia. Nawet gdy zmieniam głośność i pojawi się jasny pasek***głośności na ekranie, zjawisko to występuje.***Przy napisach ekran praktycznie cały czas miga przy ciemnych scenach (np.filmy hd z napisami z Netflix). Czytałem na forum, że takie objawy ma więcej użytkowników telewizorów Sony. Próbowałem różnych zalecanych ustawień obrazu ale efekt dalej występuje. W różnych ustawieniach z różną intensywnością. Czy macie podobnie? Albo może ktoś rozwiązał ten problem.

Czesc. Rozjasnianie sie ekranu przy wyswietlaniu napisow badz jasniejszych fragmentow obrazu to normalny objaw przy xd8505 jesli masz wlaczone "zaawansowane zwiekszenie kontrastu". Migania natomiast nie widzialem u siebie w takim przypadku ale moze zobacz czy zmiana tego ustawienia cos poprawi. Pozdro.
 

andrzejbielecki

New member
Witam
Podczas odtwarzania filmów na Youtube pojawia się na ekranie czarny pas.
Jaka może być przyczyna?
Zgłosić to do serwisu?
26559a5ed398df913ba74c6609d22288.jpg
 
Do góry