SONY 55XD85 czy SAMSUNG UE55KS7000?

M4D M0053

New member
Hej,

Poczytałem już setki stron wątków i sporo recenzji telewizorów i w tej chwili mój wybór zawęził się do tych dwóch modeli. W reckach lepiej wypada Samsung (Sony ma przewagę tylko w kącie oglądania), ale jak byłem w Saturnie obejrzeć i porównać (na tym samym materiale), to obraz na Soniaku wyglądał lepiej (oba na ustawieniu Standard). Przede wszystkim kolory były bardziej naturalne. Moje pytania:

1. Czy może być tak, że Soniaka mieli skalibrowanego a Samsunga nie? (sprzedawca akurat bardzo zachwalał Sony a krytykował Samsunga, ale sprzedawcy w sklepie raczej mi ciężko zaufać.
2. Czy kalibracja może tak wpłynąć na wyświetlanie kolorów, żeby różnica była aż tak widoczna?
3. Który z TV byście polecali? Poniżej uzupełniłem standardowy formularz, ale tutaj dodaję jeszcze kilka najważniejszych dla mnie kwestii:
- TV na min 6-7 lat
- 60% filmy i seriale (Netflix, HBO)
- 40% gry (PS4 Pro) - raczej nie FPSy
- 0% sport
- Liczy się dla mnie przede wszystkim jakość obrazu (mocna czerń i realistycznie oddane kolory).
4. Czytałem, że HDR w XD85 jest naciągany. Czy to przez matrycę IPS czy w ogóle LCD mają z tym problem? Jak w porównaniu wypada KS7000?


FORMULARZ:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 26m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? NA WPROST
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? OBOJĘTNE
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z BOKU
7. Jaki masz obecnie telewizor? PANASONICTX-P42X10Y
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, HDR
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
10 .Jakie urządzenia ? PS4 PRO
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? NIE
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? FILMY
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1H/DZIEŃ
16. Preferencje co do marki? NIE
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? NIENATURALNE KOLORY, SŁABA CZERŃ
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? WIECZORAMI
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 ZŁ
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 7 LAT
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? RACZEJ TYLKO NETFLIX AND CHILL

Z góry dzięki za pomoc!
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wybrałbym trzeci, czyli Panasonic 58DX750. Obraz najbliżej plazmy, bdb czerń i kąty boczne, naturalne kolory, przyzwoity input lag i bardzo solidne wykonanie. Efekt HDR widać, chociaż jasność chwilowa jest lepsza w Samsungu. Jeżeli zaakceptujesz system, Firefox, koniecznie go sprawdź. 3 cale więcej też się liczą.
 
Ostatnia edycja:

s3b

New member
Odrazam Firefox OS ze względu na aplikacje smart m.in. Netflixa i Chilli:

Mobliny system już nie jest wspierany.

A może 60KS7000 ? - telewizor ma piękny design, inny niż 55' wersja.
Zakładam też, że docelowo celujesz w jakość 4k wtedy 60' nie będzie za duży. Tizen działa niezwykle płynnie i wszystkie najważniejsze aplikację są regularnie aktualizowane.
 

barburian

New member
Bez reklam
Netflix

Odrazam Firefox OS ze względu na aplikacje smart m.in. Netflixa i Chilli:

Mobliny system już nie jest wspierany.

A może 60KS7000 ? - telewizor ma piękny design, inny niż 55' wersja.
Zakładam też, że docelowo celujesz w jakość 4k wtedy 60' nie będzie za duży. Tizen działa niezwykle płynnie i wszystkie najważniejsze aplikację są regularnie aktualizowane.

Czy Netflix nie działa na Panasonic TV ?
 

koja118

New member
Tak kalibracja dość znacząco wpływa na kolory, a w sklepie napewno nie mają profesjonalnie skalibrowanego tv. Ja osobiście bym wybrał tv od Sony. Pzdr
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Piękny design w 60KS7000 .... z tą "cudowną" rozłażącą się obudową i ramkami. Do tego sporo zgłaszanych przypadków bad pixeli oraz narzekania na jakość podzespołów - głowicy sat. i karty wifi:)
Do Panasa i tak trzeba dokupić do multimediów zewnętrzny player z funkcją smart, więc firefox, to dla wielu niewielki problem.
Dla mnie w TV najważniejsza jest jakość obrazu, a ta w mojej ocenie lepsza jest w Panasie (DX750/780) niż w Samsungu (KS7000).
 

s3b

New member
Piękny design w 60KS7000 .... z tą "cudowną" rozłażącą się obudową i ramkami. Do tego sporo zgłaszanych przypadków bad pixeli oraz narzekania na jakość podzespołów - głowicy sat. i karty wifi:)
Do Panasa i tak trzeba dokupić do multimediów zewnętrzny player z funkcją smart, więc firefox, to dla wielu niewielki problem.
Dla mnie w TV najważniejsza jest jakość obrazu, a ta w mojej ocenie lepsza jest w Panasie (DX750/780) niż w Samsungu (KS7000).

Rafcio czy aby napewno piszesz o 60-cio calowej wersji? Telewizor wygląda zupełnie inaczej niż 55,65 cali. Nie rozkleja się jak inne calarze. Co do badpixeli - hmm każdy TV nawet ZD9 czy KS9500 może takowe mieć. Zagwarantujesz, że panas wyciągniety z kartonika jest wolny od tej wady ??
Polecam M4D M0053 przed zakupem sprawdzić telewizor. Napewno w salonach Samsunga nie jest to problem.
Netflix może i jest ale o oprogramowanie Android i Tizen byłbym spokojny przez najbliższe 7 lat.

W mojej ocenie odniosłem się do tego czego oczekuje M4D M0053. Co do jakości obrazu w KS7000 zacytuje tutaj plusy i minusy z recenzji:

PLUSY
Niezłe ustawienia fabryczne i bardzo duże możliwości kalibracji
Niezłej jakości efekt HDR
Szeroka paleta kolorów – 94% DCI
Bardzo niski input lag – idealny dla graczy konsolowych i PC
Doskonała współpraca z PC, chroma 4:4:4 i niski lag
Niezwykle rozbudowany system Tizen
Wykonanie premium,
bardzo wąska ramka
Użycie listwy złączy One Connect
Dobra czerń i kontrast
Jasność SDR – telewizor bardzo dobrze nadaje się do nasłonecznionego pokoju
W pełni gotowy na odbiór telewizji UHD (satelitarnie, naziemnie)
Znakomity stosunek ceny do jakości

MINUSY:
Kąty widzenia (użytkownik będzie siedział nawprost)
Brak obsługi technologii 3D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to są opisy wyciągnięte z opisów producenta.
Telewizor jest naprawdę bardzo dobry poza uwagami które opisał Rafcio76.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W KS7000 wszystko jest kwestią egzemplarza na jaki się trafi. O problemach z odstającą obudową również w 60KS7000 pisali niedoszli nabywcy tego modelu w sieci Neonet, który bardzo często daje na niego promo - obecnie po rabacie poniżej 6300 zł. Osobiście w dwóch egz. 60KS7000 trafiłem na bad pixele, a w wersji 55" na problemy z ramkami i obudową.
Nie jest to zły TV, wręcz przeciwnie, wyświetla naprawdę dobrej jakości obraz, ale mi osobiście obraz na Panasie bardziej odpowiada.
Każdy egzemplarz TV przed zakupem warto dokładnie sprawdzić m.in. pod kątem bad pixeli, równomiernego podświetlenia itd., ponieważ z kontrolą jakości u wszystkich producentów z roku na rok jest coraz gorzej - pogoń za maksymalizacją zysków przy minimalnych nakładach.
 

M4D M0053

New member
Dzięki wielkie za pomoc. Wziąłem pod uwagę Wasze uwagi i sprawdziłem wszystko, na czym mi zależało. Nigdy nie kupuje w ciemno, więc sprawdziłem zarówno Soniaka i Samsunga jak i tego Panasa, którego dziś zasugerowaliscie. I to w dwóch osobnych salonach. Konfrontację wygrał Samsung UE55KS7000. W dużej mierze w związku z moimi wymaganiami, tak jak pisał s3b.

Rozumiem też to, o czym pisał rafcio76r. Ale mam miesiąc na sprawdzenie TV i jeśli rzeczywiście okaże się, że coś nie hula albo gdzieś mu się odkleja, tomogę go zwrócić.

Pierwsze ważenia:
- Jedna z nóżek weszła gładko, drugą trzeba było wciskać w 2 osoby, żeby weszła. To na razie jedyna wada TV. Trzymam kciuki, że jedyna.
- Obaz przepiękny. Bardzo mi leży tryb kinowy. Przede wszystkim poziom czerni. Na pewno lepszy niż w Sony. W Panasonicu ciężko mi było ocenić. Kolory też świetnie odwzorowane.
- Obraz pod kątem rzeczywiście znacznie gorszy, ale u mnie będzie oglądany wyłącznie na wprost.
- Input lag na PS4. Bardzo odczuwalna różnica w trybie gry. Lag naprawdę minimalny.

W drugiej połowie miesiąca (po premierze PS4 Pro) planuje kalibrację. Wtedy zobaczymy zmiany.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te dwa problemy, są .
Jeśli po dłuższym czasie wystąpią to może być nie fajnie. Ale tak telewizor jest extra.
 

M4D M0053

New member
Moja PS4 twierdzi, że mój KS7000 nie obsługuje HDR. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć, co może być nie tak?
 

Attachments

  • received_1375362465837237.jpg
    received_1375362465837237.jpg
    19 KB · Wyś: 68

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rozumiem, że soft masz aktualny.
Spróbuj na innym porcie HDMI. Jeśli bez zmian, to sprawdź na innym kablu HDMI, najlepiej w specyfikacji 2.0.
 
Do góry