Sony 55X8509C vs Samsung UE55KU6470S

radek1986

New member
Witam, muszę w miarę szybko kupić TV, byłem dzisiaj w kilku sklepach pogadać ze "fachowcami", byłem przekonany do zakupu powyższego modelu Sony. Jednakże w sklepie na E... (wiadomo o jaki chodzi:)) sprzedawca prawie był w szoku, że ja dopytuje o sony, w tej granicy cenowej, wg niego powinienem brać Samsung UE55KU6470S.
Co myślicie? Jestem dalej przekonany do sony, ale po rozmowie już trochę mniej.

Jeżeli potwierdzicie, że sony to czy ten zeszłoroczny: 55X8509C czy może opłaca się dołożyć ok. 1000zł do KD55XD8505?

Proszę o poradę :)
Dziękuje i pozdrawiam,
Radek
 

Smykoo

New member
Tylko, że sony ma androida, który ma nadal problemy ze stabilnością. A z kolei samsung jest plastikowy, matryca 50hz i moim zdaniem spasowanie też nie jest najlepsze.

Wysłany z Google Nexus
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam, muszę w miarę szybko kupić TV, byłem dzisiaj w kilku sklepach pogadać ze "fachowcami", byłem przekonany do zakupu powyższego modelu Sony. Jednakże w sklepie na E... (wiadomo o jaki chodzi:)) sprzedawca prawie był w szoku, że ja dopytuje o sony, w tej granicy cenowej, wg niego powinienem brać Samsung UE55KU6470S.
Co myślicie? Jestem dalej przekonany do sony, ale po rozmowie już trochę mniej.

Jeżeli potwierdzicie, że sony to czy ten zeszłoroczny: 55X8509C czy może opłaca się dołożyć ok. 1000zł do KD55XD8505?

Proszę o poradę :)
Dziękuje i pozdrawiam,
Radek

Tego samsunga sobie odpuść, bo to badziewie na matrycy 50Hz.

Sony 55X8509 zł masz w promo w matrixmedia za 4799 zł z gw. na 4 lata (lub 4880 zł z gwar. 5 lat Sony)
Sony 55XD8505 za 5699 zł z gw. 4 lata (lub za 5799 zł z gw. 5 lat) również w matrixmedia.pl.
Mają tam również Sony 55XD9305 w mega promo za 7499 zł z gw. 4 lata.
 

radek1986

New member
Dzięki wszystkim, co do kasy to myślałem żeby wydać max 6000 z gwarancją na 5 lat.

PS. Jak czytam specyfikację nowego i starego modelu Sony, to nie widzę różnicy dla której warto byłoby dopłacać 1000zł, więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie: 55X8509c zamiast: 55XD8505.
No chyba, że ktoś z Was coś powie?

A i jeszcze apropos Androida, słyszałem o problemach, ale wierzę że walczą z nimi i kiedyś będzie OK :)

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dzięki wszystkim, co do kasy to myślałem żeby wydać max 6000 z gwarancją na 5 lat.

PS. Jak czytam specyfikację nowego i starego modelu Sony, to nie widzę różnicy dla której warto byłoby dopłacać 1000zł, więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie: 55X8509c zamiast: 55XD8505.
No chyba, że ktoś z Was coś powie?

A i jeszcze apropos Androida, słyszałem o problemach, ale wierzę że walczą z nimi i kiedyś będzie OK :)

Dzięki!

Co do wyboru X8505C vs XD8505, to TV różnią się przede wszystkim matrycami. "Na papierze", a więc teoretycznie X8509C wydaje się lepszym wyborem z uwagi na:
- matrycę VA (w XD8505 jest IPS),
- matrycę 10 bit (w XD jest 8 bit + FRC),
- niższą o 900 zł cenę.

Zalety nowej serii XD8505 to:
- rewelacyjne kąty patrzenia (Sony X8509C to najgorszy TV na matrycy VA jaki testowałem w ostatnich miesiacąch pod względem kątów patrzenia, nadaje się do oglądania wyłącznie idealnie na wprost, ba mimo pozycji idealnie w środku ekranu widać już spadek saturacji barw po bokach ekranu),
- wyższa jasność matrycy ok. 400 nitów (w X8509 jest ok. 300 nitów), więc i efekt HDR-a bardziej odczuwalny.

Reasumując, powinieneś się wybrać do sklepu i przetestować obydwa modele na własnym materiale. Ja, jeśli miałbym wybierać wyłącznie spośród tych dwóch modeli, to zdecydowałbym się na nowszy XD8505, ale Ty możesz mieć odmienne wrażenia. Mnie w starszym modelu odrzuciły tragiczne wręcz kąty patrzenia.
 

radek1986

New member
Nareszcie czegoś konkretnego się dowiedziałem. Dzięki!

Ale jeden szczegół, czy modele X8505C, X8507C, X8509C też mają inną matrycę? Może już lepiej by kupić no 07 lub 05, jak piszesz że 09 mają najgorszą jaką widziałeś? :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nareszcie czegoś konkretnego się dowiedziałem. Dzięki!

Ale jeden szczegół, czy modele X8505C, X8507C, X8509C też mają inną matrycę? Może już lepiej by kupić no 07 lub 05, jak piszesz że 09 mają najgorszą jaką widziałeś? :)

Cała seria X85: 05, 07, 08 i 09 posiada takie same matryce, czyli VA. Jeśli będziesz oglądał telewizję wyłącznie idealnie na wprost to ten Soniak Ci się sprawdzi, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego obecną cenę (4799 zł z 4-letnią gw. Sony). To naprawdę dobry TV, wyświetlający dobrej jakości obraz, wart swojej ceny. Jeśli te kąty patrzenia miałby lepsze, to sam bym rozważył jego zakup, gdyż również planuję zakup TV 55"-60".
 
Do góry