Sony 55x8505 nie włącza się

Stryju86

New member
Niestety w dniu dzisiejszym padł mój sony po 4 latach. TV po prostu nie uruchamia się, wyłączenie z zasilania nie pomaga dotakowo dioda powiadomień w ogóle nie świeci. Twardy reset nie działa telewizor nie wybudza się. Czy ktoś może miał taką przypadłość? Idzie to naprawić?
 

Stryju86

New member
Jasne pełny model to kd-55x8505c. Wskazówki ze strony producenta niestety nie są pomocne, kontakt telefoniczny z serwisem również nie pomógł
 

Stryju86

New member
Droga jest ewentualna wymiana płyty bądź zasilacza? Może zrobić to każdy serwisant czy muszę zgłaszać to przez oficjalny serwis sony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgłoś oficjalnie do serwisu - dostaniesz oficjalną wycenę naprawy, będzie wiadomo czy warto .
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zapytaj się serwisantów sony lub skontaktuj się z serwisem to powiem ci jedno - takie cenę ci zaśpiewają że głowa mała , Ja raz tak zrobiłem a myślę zobaczę co odpiszą : chodziło mi o tcon - za dojazd , za tcon , za robociznę ... to jak dobrze pamiętam zakup tcona np 120 zł to ich kwota była 4 lub 5 krotnie wyższa , jak chcesz to spróbuj dla jaj napisz do nich ale od razu do serwisów sony , u ciebie płyta to już nie będę pisał o cenie ...

Co do płyty : co ci dokładnie powiedzieli ? że co poszło ? i jaki model dokładnie tv : 8505B czy 8505C ?
 
Ostatnia edycja:

Stryju86

New member
Dokładny model to x8507c. Powiedzieli że zasilanie działa na płycie przetwornice są ok i problem leży gdzieś głębiej jak procesor czy kontroler
 

Stryju86

New member
Dostałem odpowiedź od serwisu, który zajmuje się naprawą płyt głównych z takimi objawami. I tutaj szok naprawa płyty 450 pln bez Netflixa, 800 z Netflixem. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to możliwe.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
W życiu , lepiej płyty szukać , 400 zł i ciekawe ile pochodzi ? czasami można trafić na zbity model albo uszkodzony w transporcie , Jak nawet kupisz to spokojnie możesz wejść w menu serwisowe i sprawdzić ile ma godzin przepracowane
 

Stryju86

New member
Decyzja jest trudna zwłaszcza że szukałem i tylko 1 znalazłem za 700. Jak nawet wymienię płytę to i tak nici z Netflixa. Tutaj chyba nie ma dobrych rozwiązań trzeba będzie ryzykować
 

Stryju86

New member
Jak sprawdzić kompatybilność płyty głównej ? tzn. widzę że naprzemiennie sprzedawane są płyty 1-894-596-22 oraz 1-894-596-21 i nie wiem czy obie mogą być kompatybilne z moim tv x8507c ?
 
Do góry