Sony 55hx9096 - 100 hz z PC

agent123559

New member
Cześć,

kupiłem dzisiaj kabel hdmi 2.1 do PC.
Myślałem, że pokaże mi opcję zmiany na 100 hz. Ale dalej jest tylko opcja 60 hz.

Czy jest w ogóle możliwość aby z PC na tv poszedł obraz 4k100 hz ?

Dziękuję za pomoc
 

Michu30

New member
Musisz mieć kartę graficzną która obsługuje wejście hdmi2.1 takie karty to nowe RTX 3070, 3080, 3090. Lub podłączyć jakoś telewizor po złączu Displayport dodam że tv nie posiada takiego złącza niestety. Dodatkowo potrzebny jest do tego certyfikowany kabel HDMI z wtykiem HDMI2.1 Ultra High Speed. No i dodatkowo kabel nalezy wpiąc w 3 lub 4 gniazdo w telewizorze xh90
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Ciężko mi to stwierdzić czy ten kabel będzie ok bo oficjalnie certyfikowanych kabli HDMI 2.1 jeszcze nie ma na rynku. Z tego co wiem to jedynie nowy Xbox Series X jest wyposażony w taki kabelek w opakowaniu konsoli. Certyfikowane zaś pewnie będzie można już niebawem kupić. Ten kabel może przesyłać sygnał 4k120hz ale nie koniecznie musi. No chyba że w opakowaniu z kablem masz jakiś certyfikat lub zielony pasek i na kablu jest napisane ultra high speed.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebujesz pseudo kabla 8K 2,1.
Potrzebujesz faktycznie kabel Ultra High Speed. A 100Hz masz z karty z komputera , jeśli masz taką kartę.
 
Do góry