Sony 55 xh9096 lub 9005

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma ustawienia - kalibracje do tego modelu.Kupiłem wczoraj ojcu i chciałbym w piątek poustawiać.
Z góry dziękuję i pozdrawiam Maciej.
 

Petru23

Banned
Ustaw zgodnie ze zdjęciami na dole dotyczacymi balansu bieli.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h/settings

Ustawione jest to na trybie obrazu kino czy tam prawdziwe kino (doczytaj również w recenzji). Wtedy uzyskasz kolory najbliższe wzorca.
Co do ulepszaczy obrazu to w recenzjach itp są zawsze wyłączone, aby mierzyć natywne możliwości telewizorów, wyłączając często wpływ możliwości procesora obrazu. A masz tam bdb procesor X1, który wiele może zdziałać i w skalowaniu jak i poprawieniu kolorów. Jak ustawisz Biel to wtedy z głównego menu dostrajasz jasność, kontrast itp. pod tatę i otoczenie w jakim ogląda. Bo to, że np Ty preferujesz nasyczina czerwień nie znaczy, że tata też ;)
Jak wspomniałem wcześniej, w recenzjach i testach dodatki są powyłączane, ale sprawdź sobie działanie różnych bajerów jak tworzenie realizmu, ustawienia czerni, zmiana gamy barw na wejściu hdmi (tam dodatkowo możesz ustawić kolorystykę, załączyć hdr dla dekodera polsatu czy innego upc.). Musisz siąść i się pobawić.

Moja dobra rada. Ten TV ma androida dosyć problematycznego. Traktuj ten tv, jakby jednak nie miał systemu. Im mniej tam działasz tym mniejsza szansa na reset czy inny foch. Jeśli tata nie korzysta ze smarta to nawet nie łącz TV z internetem. Podepnij TV i niech ogląda.

Aha, coś mi się jeszcze wydaje, że większość ustawien dostępnych w sieci są raczej pod treści kinowe, czyli BR, VOD 4k hdr/dv I niestety z sygnałem tv nie mają wiele wspólnego. Zazwyczaj tryb kino, prawdziwe kino są najlepiej ustawione wg wzorca i z nich możesz wychodzić, aczkolwiek ja wczoraj odpaliłem tryb Gra i jest rewelacja jeśli chodzi o oglądanie tv, co przeczy wszelkim założeniom tego trybu*. ;)

Edit
* na Panasonic, ale miałem przez jakiś czas xh80 i coby nie powiedzieć, mam pier*@#a na punkcie jakości obrazu :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry