Sony 52w5500 vs Sony 52z4500 vs toshiba zv635

Tiduss

New member
Witam
Stoję przed dylematem który model wybrać ( cena podobna, rozmiar inny, jakość inna).
Różnica między 52w5500 a 52z4500 to 900 zł tam gdzie chce zakupić i nie wie czy warto dopłacać
Tv ma sluzyc do:
- 80% gry (PS3,Xbox 360, czasem Wii ps2 itp(i tutaj kwestia skalowania SD )
- 20% Film dvd,blueray itp

W zasadzie głównie chodzi mi o ulepszenie gier poprzez 100hz(200hz) w trybie teatralnym i chodziło by mi o kogoś kto testował czy 100hz w w5500 działa podobnie jak 200hz w z4500
Wpadł mi w oko również toshiba 55zv635(ale z tego co wyczytałem opcja 200hz jest tylko on i off)
Czy jest równie płynnie itp
I czy po zapodaniu tego trybu niema za dużego input laga(w z4500 praktycznie znikomy z tego co czytałem)
Nie gram w fpp po sieci itp ale żebym za bardzo tego nie widział przy graniu
No i jak w grach wypada różnica 10 bit panel+teoretycznie lepsze podświetlenie zetki
I czy be3 polepsza dużo obra w grach 480p itp czy działa najlepiej na ogólnie przyjętym obrazie sd(telewizja itp)

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak do gier to spokojnie możesz sięgać po 55"zv 635.
O płynność nie musisz się martwić.
 

Mr.T

New member
Skoro TV ma służyć także do PS2, Wii czy DVD to najlepszym wyborem będzie Toshiba. Bravia Engine nie poprawi obrazu SD tak dobrze jak Resolution +, to pewne.
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
wg. mnie BE3 poprawi lepiej SD, ale to jest tylko moje subiektywne zdanie i to na modelach 46W5500 i 47ZV635, a nie na tak dużych. Wybór należy do Ciebie, input lag jest na podobnym poziomie w tych modelach. R+ nie stworzy z niczego szczegółów. Z-tak 4500 ma input lag z włączonym 200hz w trybie ogólnym taki jak Toshiba i w5500 w trybie gra, więc do gier idealna, ale BE2 do SD, nawet o tym nie myśl.
 
Ostatnia edycja:

Tiduss

New member
wg. mnie BE3 poprawi lepiej SD, ale to jest tylko moje subiektywne zdanie i to na modelach 46W5500 i 47ZV635, a nie na tak dużych. Wybór należy do Ciebie, input lag jest na podobnym poziomie w tych modelach. R+ nie stworzy z niczego szczegółów. Z-tak 4500 ma input lag z włączonym 200hz w trybie ogólnym taki jak Toshiba i w5500 w trybie gra, więc do gier idealna, ale BE2 do SD, nawet o tym nie myśl.
A mam pytanie czy w tośce jest możliwość włączenia opcji 100/200 hz (Tryb Wysoki/standardowy) ?
Czy jest tak jak zawsze było w toskach tylko on i off?(a ten tryb odpowiada standard w sony)
A w HD (Gry,Film itp) co według ciebie lepiej świeci?Tośka czy Sony
dzięki za odpowiedz
 

MAdam

New member
Toshibie miałem okazję przyglądać się w domu bardzo krótko ponieważ kąty już przy 20 stopniach wpadające w srebro bardzo mnie zniechęciły. W Sony W5500 wchodziły w granat. 100 HZ w Tośce wogóle nie zauważyłem, że działa, ale dlatego bo ja lubię "teatr" a takie coś osiągnie się w Sony 100Hz na ust. wysoki. Dla mnie gdyby nie w Sony widoczne smużenie na komputerze i nierównomierne podświetlenie byłby tv prawie idealnym. Dla drugiego "efekt teatru" będzie nie do zaakceptowania. Obraz SD z Divixa, z motion flow max i na automat 1 na Sony 46W5500 dużo lepiej mi się podobał niz na toshibie
 

Tiduss

New member
Toshibie miałem okazję przyglądać się w domu bardzo krótko ponieważ kąty już przy 20 stopniach wpadające w srebro bardzo mnie zniechęciły. W Sony W5500 wchodziły w granat. 100 HZ w Tośce wogóle nie zauważyłem, że działa, ale dlatego bo ja lubię "teatr" a takie coś osiągnie się w Sony 100Hz na ust. wysoki. Dla mnie gdyby nie w Sony widoczne smużenie na komputerze i nierównomierne podświetlenie byłby tv prawie idealnym. Dla drugiego "efekt teatru" będzie nie do zaakceptowania. Obraz SD z Divixa, z motion flow max i na automat 1 na Sony 46W5500 dużo lepiej mi się podobał niz na toshibie
Aha no właśnie bo mi chodzi głównie o zrobienie pseudo 60fps z gier w 30 fps:) (poprzez podbicie motion flow na wysoki)
Z tego co wyczytałem tylko samsung i sony takie coś posiada
W z4500 działa to bardzo dobrze
Ale właśnie z4500 ma niski input lag a w5500 duży(i dlatego głównie o to mi chodzi)
Smużenie w jakim sensie(rozmycie,ghosting ?)
Grałeś na czymś na pc?chodzi mi czy po użyciu motion flow na max input lag jest widoczny?
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
ale BE2 do SD, nawet o tym nie myśl.

a to niby czemu? Posiadam z4500 i moim zdaniem obraz sd z cyfr+ jest dobry a jeśli jest dobrej jakości materiał (np. nowe polskie seriale jak londynczycy itp) jakość jest bliska hd a mówie o połączeniu rgb ale z dobrej jakości tunera (stary pioneer 1430 z cyfry) - moim i wielu innych użtkownków z tego forum różnica między be2 a be3 jest typowo życzeniowa :D przynajmniej jeśli mówimy o serii z - bo fakt widziałem u kumpla w4000 i tam był obraz sd koszmar (głównie chodzi mi o smużenie) ale nie wiem jaka jest tam wersja be i czy to ma związek ze smużeniem
 

MAdam

New member
Aha no właśnie bo mi chodzi głównie o zrobienie pseudo 60fps z gier w 30 fps:) (poprzez podbicie motion flow na wysoki)
Z tego co wyczytałem tylko samsung i sony takie coś posiada
W z4500 działa to bardzo dobrze
Ale właśnie z4500 ma niski input lag a w5500 duży(i dlatego głównie o to mi chodzi)
Smużenie w jakim sensie(rozmycie,ghosting ?)
Grałeś na czymś na pc?chodzi mi czy po użyciu motion flow na max input lag jest widoczny?
Smużenie tzn. smużenie :) bardzo łatwo to sprawdzić. Chodzi o bardzo wolne przejścia z koloru ciemnego na biały. Wystarczy na komputerze mieć tapetkę z ciemnymi elementami(ja mam z visty jakaś plaża z górami wunurzającymi się z wody). Na to odpal sobie puste okno windows i zacznij przeciągać w lewo w prawo. Nawet przy wolnym ruchu widać, że musi minąć sporo czasu zanim po ruchu białe okienko będzie znowu białe jak przed ruchem, po prostu przez moment prześwitują te góry z tapety.
Jeśli chodzi o podwajanie 30fps to chyba mówisz o konsolach. Nie wiem w jakiej częstotliwości nadaja kosole, ale w PC jak ustawisz rozdzaiłke 1920x1080@60hz i synchronizację pionową wł, to wyświetla Ci 60 FPS i to bez motion flow. Jeśli ustawisz 1920x1080@50hz, to owszem podwaja Ci klatki w trybie ogólnym np., ale input lag jest na poziomie 80ms, w trybie gra miałem 50ms przy 1920x1080@60hz. 46Z4500 miał input lag 20 ms w trybie gra, w ogólnym z włączonym 200Hz na max 50 ms, więc dobrze. Miałem w domu obok siebie 46W5500 i 46Z4500. Badałem dokładnie input lag sygnał SD, HD, podświetlenie. Planowałem opisać dokładniej subiektywne różnice miedzy tymi modelami, które zauważyłem, ale nie mam kiedy. Porobiłem kilka fotek z testów. Generalnie różnica w input lag na niekorzyść W5500 wynosiła w trybie gra i ogólnym +30ms. Jednak wyrażnie lepszy obraz SD zobaczyłem na W5500. Znacznie mniej szumów i zakłoceń, mniej artefaktów.
 

Tiduss

New member
Smużenie tzn. smużenie :) bardzo łatwo to sprawdzić. Chodzi o bardzo wolne przejścia z koloru ciemnego na biały. Wystarczy na komputerze mieć tapetkę z ciemnymi elementami(ja mam z visty jakaś plaża z górami wunurzającymi się z wody). Na to odpal sobie puste okno windows i zacznij przeciągać w lewo w prawo. Nawet przy wolnym ruchu widać, że musi minąć sporo czasu zanim po ruchu białe okienko będzie znowu białe jak przed ruchem, po prostu przez moment prześwitują te góry z tapety.
Jeśli chodzi o podwajanie 30fps to chyba mówisz o konsolach. Nie wiem w jakiej częstotliwości nadaja kosole, ale w PC jak ustawisz rozdzaiłke 1920x1080@60hz i synchronizację pionową wł, to wyświetla Ci 60 FPS i to bez motion flow. Jeśli ustawisz 1920x1080@50hz, to owszem podwaja Ci klatki w trybie ogólnym np., ale input lag jest na poziomie 80ms, w trybie gra miałem 50ms przy 1920x1080@60hz. 46Z4500 miał input lag 20 ms w trybie gra, w ogólnym z włączonym 200Hz na max 50 ms, więc dobrze. Miałem w domu obok siebie 46W5500 i 46Z4500. Badałem dokładnie input lag sygnał SD, HD, podświetlenie. Planowałem opisać dokładniej subiektywne różnice miedzy tymi modelami, które zauważyłem, ale nie mam kiedy. Porobiłem kilka fotek z testów. Generalnie różnica w input lag na niekorzyść W5500 wynosiła w trybie gra i ogólnym +30ms. Jednak wyrażnie lepszy obraz SD zobaczyłem na W5500. Znacznie mniej szumów i zakłoceń, mniej artefaktów.
Tak chodzi mi głównie o konsole
Bo na pc przy takim ustawieniu o ile wyrabia ci pc to niema żadnych przeciwwskazań aby gra chodziła w 60fps
Na konsolach również obraz jest wyświetlany tak jak mówisz ale większośc gier chodzi w 30 fps
Bardzo by się przydał taki test hehe:)
Jak możesz to prześlij te zdjęcia na priva lub wrzuć tutaj
 

MAdam

New member
Pewnie Kiki ma rację z profesjonalnego punktu widzenia. Ja wypowiadam tylko co widzi moje oko. Z tych 3 modeli, pomimo, że każdy ma wady i zalety wybrałbym W5500, ponieważ obraz na 46W5500 najbardziej mi odpowiadał i tyle :) Wcale nie twierdzę że Sony jest lepsze technicznie, nawet wytykam widoczne wady.
 
Do góry