Sony 50W829B włączony nie wzbudza amplitunera

compi

Member
Jak wyżej. TV Sony, ampli Harman 151, podłączenie poprzez HDMI na wejściu ARC, potem też optyk i żąglowanie ustawieniami AUTOMAT i PCMI. Podłączony Blu Ray Sony wzbudza tv, ładnie wymusza zmianę wejścia i robi to samo z amplitunerem. Natomiast włączenie w jakikolwiek sposób samego tv jego pilotem nie powoduje wzbudzenia Harmana i od razu wywołuje błąd i konflikt dźwięku co czasem sygnalizuje telewizor stosownym komunikatem. Teraz by prawidłowo wszystko włączyć trzeba pilnować kolejności włączania, a więc nauczony pilot Harmana - klawisz TV i ON. Pilot został nauczony kodami obsługi tego akurat TV. Chciałbym aby wciśnięcie kanału lub ON na pilocie Sony odpaliło cały system audio.
Był już kiedyś taki temat podczas dyskusji o W829B i padła tam porada by wyłączyć sterowanie poprzez HDMI. U siebie tej możliwości nie znalazłem.
 

compi

Member
Kombinowałem, czytałem, znowu kombinowałem, dalej nie działa. Podejrzewam że po prostu Harman nie ma zgodności z BraviaSync. Są podobne wątki dotyczące innych sprzętów podłączonych do tego TV. Teoretycznie powinien wystarczyć standard ARC. Jest inaczej.
 
Do góry