Sony 50W829B - ustawienia SAT

robi444422

New member
Mam pytanie czy może ktoś mógłby podać ustawienia (punkt po punkcie z ewentualnymi zdjęciami) tunera SAT w tym TV. Dodam że posiadam antenę składającą się z dwóch konwererów na hotbird i astrę a poprzez multiswitch rozsyłam do gniazd. Za cholerę nie mogę się połapać jak w tym tv wszystko poustawiać aby działało. Dzięki za ewentualną odpowiedź.
 

masterlech

New member
Witam,

Nie wiem czy masz zamiar wyszukać wszystkie kanały FTA czy tylko te od danego operatora satelitarnego. Jeśli chodzi o te pierwsze to tutaj podaje moje ustawienia:

1. ustawienia > ustawienia cyfrowe > Autoprogramow. z satelity
2. w 'Autoprogramow. z satelity' jako Konfiguracje anteny wybierz Stała antena lub DiSEqC > Następny
3. wybierz 'Ogólny satelita', a następnie 'Przeszukiwanie zwykłe'
4. Następnie w kolenym oknie konfiguracji wybierz:
  • Rodzaj przeszukiwania 'Przeszukiwanie sieciowe'
  • Rodzaj usługi 'Usługi bezpłatne'
  • Typ kanału np. TV (chyba, że chcesz wyszukać też programy radiowe)
5. Wybierz 'następny'
6. Następnie wybieramy satelite.
7. W opcjach pierwszego satelity(Astra):
  • Satelita1: 'Wł'
  • Konfiguracja LNB: 'Uniwersalne,Automat.,Toneburst B, 13/18V' (w opcjach tej konfiguracji nic nie zmieniamy oprócz kontroli DiSEqC 'Toneburst B', w zależności od wejścia, do którego masz podłączony konwerter od Astry)
  • Transponder: Częstotliwość '10744 MHz', Polaryzacja 'Pozioma', Szybkość transmisji symb. '22000 ksym/s'

Jeśli po wyjściu z ostatniej opcji uzyskasz jakąś moc i jakość sygnału to oznacza, że satelita Astry został znaleziony.

8. W opcjach drugiego satelity(Hotbird):
  • Satelita2: 'wł'
  • Konfiguracja LNB: 'Uniwersalne,Automat.,Toneburst A, 13/18V' (w opcjach tej konfiguracji nic nie zmieniamy oprócz kontroli DiSEqC 'Toneburst A', w zależności od wejścia, do którego masz podłączony konwerter od Hotbirda)
  • Transponder: Częstotliwość '10719 MHz', Polaryzacja 'Pionowa', Szybkość transmisji symb. '27500 ksym/s'

Po wyborze wszystkich opcji drugiego satelity, jeśli uzyskasz moc i jakość sygnału wybierz 'Cofnij', a następnie 'Rozpocznij'.
Zostaną przeskanowane oba satelity jeden po drugim :eek:k:
 
Do góry