Sony 50W829 - czy jakieś alternatywy ?

Aerofan

Member
Witam,

jestem na etapie zakupu nowego TV. Aktualnie mam Toshibę 46TL838 i nie jestem z tego modelu zadowolony. Główne jego wady to podświetlenie i kąty. Czarny ekran przy patrzeniu wieczorem - pojawiają się widoczne wycieki podświetlenia z rogów ekranu, czerń jest słaba i coraz gorsza przy zmianie kąta patrzenia. Poza tym kolory są jakieś takie sztuczne i smuży przy sporcie.

Sąsiad ma Sony 55HX850 i TV z taką jakością w zupełności by mi wystarczył, no ale już ich nie ma na rynku.

Upatrzyłem sobie 50W829 jako wypadkową wszelkiego rodzaju testów i opinii. Nie upieram się przy Sony, ale pozostały sprzęt mam też Sony i wszystko z jednego pilota można by było obsługiwać.

Na czym mi najbardziej zależy:

- równomierność podświetlenia
- 50-55"
- cienkie ramki (jak najmniejsza wysokość TV bez podstawy)
- cena do 4000 (50) lub do 5000 (55)
- dobry czas reakcji matrycy (brak smużenia przy oglądaniu np. piłki nożnej)
- jak najlepsze kąty (tv ogląda się z 3 foteli, dwa są pod lekkim kątem)
- w miarę dobre głośniki wbudowane (nie pierdzioły jak w Samsungach)
- dobrej "obróbce" obrazu, brak artefaktów przy szybszej akcji
- mógłby mieć WiFi wbudowane (aktualizacje, Youtube)

Na czym mi nie zależy:

- na 3D
- na widżetach

Bardzo proszę o poradę. A może niezupełnie trzeba się rzucać na 829, można po prostu kupić model z niższą f odświeżania niż 800Hz ?
 

dominlesne

New member
Za tą kasę to szukaj na full LED, a nie na krawędziowym, np. Toshiba L7453, Panasonic AS740. Pewnie jakiś jeszcze Philips i LG też się znajdzie. Z tego co mi wiadomo Sony i Samsung takich już nie produkują.
Na te "Hz" w opisach nie patrz, bo to jest pic na wodę. Za te pieniądze to praktycznie wszystkie mają tzw. interpolację klatek.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Dokladnie tak jak kolega napisal. Sam nie moge sie zdecydowac pomiedzy L7453 a AS740 oba modele sa super. W Twoim budzecie lapie sie Toshiba i ja bym ja pewnie wybral majac ograniczenie cenowe bo te 5 cali to jednak spora roznica. Ty jestes pewnie sceptyczny bo miales toshibe z ktorej nie byles zadowolony ale to juz zupelnie inna klasa ;-) kilka osob juz ma na forum i sa bardzo zadowoleni.
 

Aerofan

Member
Dokładnie tak , jak mówicie. Nie kupię już Toshiby, bo jestem zrażony do marki, poza tym ma zerowe wsparcie techniczne - brak jakichkolwiek aktualizacji, przynajmniej do obecnego modelu.

A te Panasoniki to jest jakaś seria? Na allegro znalazłem jednego 47 cali a chciałbym minimum 50..
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Aktualizację to najczęściej wszędzie dają przez rok, do wypuszczenia kolejnego modelu.
Panasonic jest tylko 47 albo 55. Ja bym tam i tak obadał tą Toshibę, bo matryca ta sama jest w obu tj. IPS LG. Dużo zależy właśnie od podświetlenia. Porównujesz budżetowy telewizor z takim z wyższej półki - kupiłbyś tańszego Soniacza, to też maiłbyś świecące rogi.
 

dominlesne

New member
Wszystkie kryteria spełniają plazmy Panasonica 50st60, gt60, vt60. Wszystko na plus, włącznie z 3D w full hd poza tym, że ciągnie więcej prądu.
 

Aerofan

Member
Witam ponownie,

dziękuję za propozycje. Dziś dzięki uprzejmości pana z jednego ze sklepów RTV mogłem przy zgaszonym świetle porównać panele. Głównie byłem w takich warunkach w stanie ocenić czernie i kąty widzenia.

Więc tak: czernie w Sony - mówię o modelach 48W605 i 50W829 - nie do pobicia. Zdecydowana większość telewizorów przy patrzeniu na czarny ekran pod kątem wpadała w szarość albo w granat.

Kupiłem 829, w sumie jakoś go sobie upatrzyłem od początku, ale wcale się nie napaliłem. Po prostu na chłodno porównanie paneli wypadło na jego korzyść.

O dziwo ten tańszy 48W805 ma moim zdaniem lepsze kąty i też ma bardzo dobrą czerń. Patrząc na wprost na biały ekran w rogach widać w 829 winietę, w 605 tego nie ma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale oglądałeś też Sharpa 60LE855,Philips 55PFS 7509 i nową Toshibę ?
 
Do góry