Sony 5 Lat Gwarancji

darok

New member
Witam zamierzam kupić tv sony 46 w5500 kontra Samsung 46 b650 ,za Sony przemawia pięć lat gwarancji co bardzo zachęca ,ale jak to jest będzie z tą gwarancją gdy np po czterech latach padnie tv i nie będzie do tego części itd. To co wtedy, co obejmuje ta gwarancja itd.Do tej pory mam tv 29 cali sony vega pierwszy tv z płaskim ekranem który służy mi już dziesięć lat po 6 latach padł ale naprawa 200zł i działa do dziś ,ale czas na zmianę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poczytaj jak działa gwarancja a jak opieka gwarancyjna ?
Jeśli masz wątpliwości i pytasz o poradę to napisz

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
Full Hd czy HD ready ?
Czy masz swoich faworytów?
 

Ares78

New member
darok jeśli telewizora nie da się naprawić, a wciąż jest na gwarancji to na dobrą sprawę są 2 opcje, zwrot pieniędzy albo nowy telewizor. To czy są części to już jest w gwoli producenta. Dokładne warunki znajdziesz na stronie producenta...
 

darok

New member
Tylko po np czterech latach wątpię by wymienili na nowy tv bo tego modelu już dawno w sprzedaży nie będzie,co do warunków gwarancji i czego ona dotyczy to nic nie piszą ,chodzi mi czy nie ma jakiś kruczków w tej gwarancji że np obejmuje ona tylko wymianę elektroniki natomiast nie matrycy itd.Bo tylko ta 5 letnia gwara przeważa zakup tego tv więc jestem dociekliwy co i jak bo żyjemy w Polsce kraju w którym wszystko jest możliwe.
 

mastema

New member
darok napisał:
Tylko po np czterech latach wątpię by wymienili na nowy tv bo tego modelu już dawno w sprzedaży nie będzie,co do warunków gwarancji i czego ona dotyczy to nic nie piszą ,chodzi mi czy nie ma jakiś kruczków w tej gwarancji że np obejmuje ona tylko wymianę elektroniki natomiast nie matrycy itd.Bo tylko ta 5 letnia gwara przeważa zakup tego tv więc jestem dociekliwy co i jak bo żyjemy w Polsce kraju w którym wszystko jest możliwe.
Wg sprzedawcy w SonyCentre (dwóch powiedziało to samo, a w regulamin sie nie zagłębiłem)- jeśli po 4 latach TV nie będzie działał, naprawa nie będzie możliwa to zostanie wymieniony na nowy egzemplarz. Oczywiście nie będzie to taki sam TV, tylko jego "przyszłościowy" odpowiednik- jeśli w5500 jest pozycjonowany w sony jako wyższy model. To za 4 lata dostaniesz to co wtedy będzie wg marketingu na tej pozycji- może będzie to W8500.
Pozdrawiam.
 

jarql

Member
Tak wszystko fajnie to wygląda,ale... o ile dobrze pamiętam to SebaFan miał uszkodzony 40w4000 i wymienili mu na V5500, a jak wiadomo seria V jest niżej aniżeli W, więc coś tu chyba nie pasi. A czy akurat ten model był jego odpowiednikem to bym sie kłócił :)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
SebaFan generalnie miał sporo przejść jeśli chodzi o telewizor, z tego co pisał miał do wyboru zwrot pieniędzy albo v5500, zwróć uwagę, że akurat ten model pełni tę samą rolę co wcześniej w4000 (który nie ma następcy) czyli dobry TV, ale bez 100hz. Zawsze można wziąć pieniądze i kupić co się, żywnie podoba...
 

darok

New member
Czytałem na tym forum o użytkowniku tv sony który boryka się z serwisem sony w sprawie widocznego pasa na matrycy sony twierdzi że to nie podlega gwarancji nic nie widzą itd.Więc ta gwarancja 5 lat chyba tylko po to jak padnie ci całkiem tv to ci wymienią lub zwrócą pieniądze a z drobnymi ale widocznymi usterkami trzeba żyć sam już nie wiem co brać czy samsuga b650 czy sony w 5500.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Nie ma co generalizować były przypadki, że wymieniali z powodu 2 pikseli matrycę (normy pozwalają na znacznie więcej), na tej samej zasadzie można narzekać na każdy serwis. Co to dylematy, który według Ciebie lepiej "świeci"? To ten wybierz... Najprostsza metoda.
 

Dig Dug

New member
W instrukcji jest ewidentnie napisane, ze pojedyncze bad-pixele nie sa powodem do naprawy. Mnie rowniez zastanawia ta gwarancja i w sumie, to jest to gratka, bo jak padnie cos w 3 roku, to czlowiek bedzie sobie pluł w brode, ze nie wział Sony :D Chyba, że ktoś bieze pod uwage wymiane TV za 2 lata. W sumie teraz nowy plaskacz to dla niektorych tylko jedna pensja lub mniej.

darok - z tego co w innym watku napisali koledzy, to W5500 ma matryce półmatowa rozpraszająca swiatło, a B650 to jak wiesz lusterko.
 

Ares78

New member
Oj zdarzało się już, że ktoś się skarżył na 2-3 świecące piksele, a były w centralnej części ekranu, dzwonił po serwis i o dziwo wymieniali matrycę. Także sporo zależy od indywidualnej sytuacji, ale fakt jeśli w Polsce wyszło w badaniach, że zmieniamy telewizor średnio co 7 lat, to w przypadku 5 lat gwarancji zdecydowaną większość tego okresu mamy zabezpieczoną.
 

darok

New member
Dig Dug napisał:
W instrukcji jest ewidentnie napisane, ze pojedyncze bad-pixele nie sa powodem do naprawy. Mnie rowniez zastanawia ta gwarancja i w sumie, to jest to gratka, bo jak padnie cos w 3 roku, to czlowiek bedzie sobie pluł w brode, ze nie wział Sony :D Chyba, że ktoś bieze pod uwage wymiane TV za 2 lata. W sumie teraz nowy plaskacz to dla niektorych tylko jedna pensja lub mniej.

darok - z tego co w innym watku napisali koledzy, to W5500 ma matryce półmatowa rozpraszająca swiatło, a B650 to jak wiesz lusterko.
Właśnie obawiam się tego lusterka może to być denerwujące choć przyznam że pogłebia to czerń daje więcej głębi itd, a w Sony obawiam się nierównego podświetlenia matrycy ,z czego sony słynie ciekawe jak to jest w samsungu z tym podświetleniem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
roznie jest z podchodzeniem do pixeli, ja nie mialem problemow mimo ze wymienili mi dwa TV (pochawala dla Sony, dla serwisu nie)
 

Ares78

New member
darok napisał:
Właśnie obawiam się tego lusterka może to być denerwujące choć przyznam że pogłebia to czerń daje więcej głębi itd, a w Sony obawiam się nierównego podświetlenia matrycy ,z czego sony słynie ciekawe jak to jest w samsungu z tym podświetleniem.

Zależy od nasłonecznienia pomieszczenia, jak jesteś zapewnić półmrok to matryca glass w niczym nie przeszkadza, w innym wypadku jednak jest lepsza matowa, do tej pory sobie pluję w brodę, że nie kupiłem laptopa z taką....
 

darok

New member
Ares78 napisał:
Zależy od nasłonecznienia pomieszczenia, jak jesteś zapewnić półmrok to matryca glass w niczym nie przeszkadza, w innym wypadku jednak jest lepsza matowa, do tej pory sobie pluję w brodę, że nie kupiłem laptopa z taką....
Ale chyba i w nocy od lampki są refleksy,sony w 5500 ma półmatową więc jest jakiś kompromis, jest model sony kdl 46we5b podświetlenie HCFL jak to sie ma w praktyce to podświetlenie


 

toms83qwe19

New member
Ares78 napisał:
Zależy od nasłonecznienia pomieszczenia, jak jesteś zapewnić półmrok to matryca glass w niczym nie przeszkadza, w innym wypadku jednak jest lepsza matowa, do tej pory sobie pluję w brodę, że nie kupiłem laptopa z taką....

Pozwolę sobie się nie zgodzić. :D
Mam Sony W5500, gdzie matryca jest półmat, a refleksy są znaczne, mimo pochowanych lampek. Tzn. mam lampkę z boku TV, ale za krawędzią matrycy, więc nie świeci nic na TV i tutaj jest spokój. Jest jakieś delikatne oświetlenie w pokoju, miło fajnie. Ale, ściana na przeciwko TV odbija się w ekranie ( prawie 3.2 m odległości !! ), tak samo moja postać. Oczywiście nie jest to lustro, ale bez problemów da się zauważyć wymienione odbicia. Powiem, że ciężko będzie tak usytuować oświetlenie w pokoju, żeby nie było odbić. A w totalnej ciemnicy nie lubię oglądać. Będzie problem. :(
 

s1600

New member
euro agd

a może mi ktos wyjasnic dlaczego w euro agd i pewnie w mm i wogóle w większości sklepów tego typu kolesie chcą za gwarancje walute gdzie jasno jest napisane że wystarczy się zalogować na stronie sony i jest to darmocha??

a może szukają naiwnych i dlatego ??
 
Do góry