Sony 49xh9505 piszczy w trybie HDR

Status
Zamknięty.

rambo1

New member
Mam nowego Sony i wszystko poza jednym jest z nim ok


Gdy włączę obraz w HDR z telewizora z wnętrza obudowy wydobywa się piszczenie
Po kilku testach powiązałem to z podświetlaniem i wygaszaniem
Mianowicie podbicie wygaszania do max w HDR powoduję ze zaczynam słyszeć piszczenie ale tylko z bardzo bliska.

Głośniejsze słyszalne jest wtedy gdy włączona jest funkcja X-tended Dynamic Range

Dodatkowo piszczenie nie jest jednostajne w statycznych momentach jest cichsze i i zmienia się wraz z jasnością kontrastowością sceny.Zwłascza gdy pojawia sie bardzo jasny obiekt na okranie. Ma sie takie wrażenie jak by panel "napinał muskuły żeby dać maksymalną jasność"

Osobiście obstawiam zasilacz lub jakiś z elementów podświetlenia np LEDY które aż piszczą jak próbuje się je rozjaśnić na maxa



Ktoś z posiadaczy 49" XH spotkał sie z tym, czy porostu miałem pecha. (mam jeszcze 13 dni na wymianę TV)
 

rambo1

New member
Wymieniać wymienię tylko na co?

To nie takie proste. Trochę poszperałem i napotkałem na kilka tematów w necie ze to przypadłość 49" modelu.
Ten pisk wydobywa się tylko w HDR gdy włączony jest lokalne przyciemnianie i X-tended Dynamic Range. Jedne sztuki robią to głośniej inne ciszej.
Niektórzy wymieniali TV kilka razy w kilku sklepach i kończyli z tym samym problemem

Dlatego proszę właścicieli 49XH9505 o przetestowanie swoich sztuk. Dźwięk wydobywa się z górnej prawej części z wnętrza obudowy (testować z wyciszonym dźwiękiem)

Napotkałem się tez z opinią ze cześć osób tego nie słyszy mimo ze inna osoba stojąca obok tak. Może to ma jakiś związek z wrażliwością na konkretne częstotliwości. Plus gdy głośniki grają normalnie dźwięk ginie w tle co nie zmienia faktu ze gdy jest cicha scena to słychać pisk/buczenie


Postaram się nagrać ten dziwek
 
Ostatnia edycja:

Bebok67

New member
Cześć. Mam dokładnie ten sam problem co Ty. Jeden do jednego. Próbowałem na grze która wykorzystuje max HDR. Zgłosiłem serwisowi. Zobaczymy co powiedzą...
Udało Ci się jakoś ogarnąć temat?
 

rambo1

New member
Po kilku dniach zabawy wygląda na to ze piszczenie jest sporo słabsze. Cokolwiek tam piszczy jest teraz cichsze.
Ustawienie XDR na niski - pisk jak ucho przyłożę do obudowy (muszę dotknąć obudowy uchem)
Ustawienie XDR na średni - pisk do ok 20-30cm od obudowy słyszalny tylko od góry TV. ucho trochę w lewo lub prawo i nic nie słychać. Nie przeszkadza w filmach
Ustawienie XDR na wysoki - pisk słyszalny do ~2-2,5m w cichym pokoju, lub czasie bardzo cichych scen. W czasie głośniejszych scen rozmywa się w tle, ale można go usłyszeć jak się go szuka uchem

Jak widać dziek zmalał po 3 dniach. Wcześniej XDR niski był tak samo głośny jak teraz XDR wysoki. Mam nadzieję ze piszczące element się "wygrzeją" i będą cichsze. (mam jeszcze 10dni na ewentualny zwrot)

Dodam tez info ze kilku moich znajomych nie słyszało tego dźwięku wcale lub ustawienie XDR wysokie było dla nich tak słyszalne jak dla mnie niskie. Częstotliwość piszczenia jest dosć wysoka i zwłaszcza osoby starsze ode mnie(40+) nic nie słyszały. Dziwęk był bardziej słyszalny dla młodszych osób (-30)
 
Ostatnia edycja:

Bebok67

New member
Również ustawiłem XDR na średni i piszczenie jest mniej odczuwalne, ale jednak dalej jest. Mam na poniedziałek serwis. Serwisant nigdy nie słyszał o takim przypadku i musi posłuchać. Zobaczę co powie
 

koniu82

New member
Jakiś czas temu szukałem info o TV na jakimś obcojęzycznym forum spotkałem się z podobnym tematem dotyczącym 49xh9505
Z tego co pamiętam to wtedy rozwiązali problem ustawiając:

Motionflow/czystość na 1 lub więcej

O dziwo w natywnych apkach(netflix,youtube) w trybie HDR czystość na 1 nie obniżała częstotliwości migania podswietlenia więc i jasności (po włączeniu czystość 1, jasność spadała na 1 sekundę i wracała do maksymalnej) a jednocześnie działo się coś co praktycznie niwelowało buczenie TV. Forum było Hiszpańskie albo francuskie a tłumacz googla działał średnio ale podobno problem dotyczył sposobu w jaki TV dystrybuuje energie pomiędzy strefami LD

Nie wiem czy pomoże i zadziała ale warto spróbować
 
Status
Zamknięty.
Do góry