Sony 49XH8096 - czy dobry wybór?

Greenwonsz

New member
Dzień dobry!

Przymierzam się do kupna telewizora. Budżet to 2900 zł. Rozmiar 49-50', na większy nie mam miejsca. Telewizor będzie głównie użytkowany do Netflixa, Youtuba, jakiś film z dysku zewnętrznego, sporadycznie do tv naziemnej. Zależy mi Android TV.

Pod uwagę biorę Sony 49XH8096 lub Philips 50PUS8535/12. Jednak ze względu na niekoniecznie pochlebne opinie na temat tego Philipsa skłaniam się ku Sony. Znalazłem też na necie info, że w rozmiarze 49' Sony posiada Edge Led, a już przy 55' Direct Led. Te technologie różnią się znacząco?

Czy ktoś posiada ten model Sony w 49 i jest w stanie powiedzieć coś więcej o TV? Jak z kontrastem i jakością obrazu? Jak czernie? Chętnie zobaczyłbym fotki albo jakieś nagrania jak ten tv gra.
 

Petru23

Banned
Za ok 3k kupisz 49xh85. Cena jakieś 3300 - pokrycie dwóch rat.
W przypadku VA nie zwracałbym uwagi na rodzaj podświetlenia ale na ips krawędź może doskwierać jeśli nie ma stref wygaszania.
 

Greenwonsz

New member
Wszędzie jest właśnie za 3300-3400 ten XH85. Sam na początku o nim myślałem, ale nie na mój budżet. Powiedzmy dwie raty więcej, ale to dalej 300 zł więcej.
 

Greenwonsz

New member
ten pus8535 nie zachęca opiniami na forum, chyba po prostu będę obserwował rynek i jak będzie jakaś promocja to będę polował na tego xh85
 

Greenwonsz

New member
Na stronie sony centre jest jakaś promka na KD49XH8505 i wychodzi 3099 zł. Tylko pytanie z jaką on matrycą występuję? Znalazłem różne informacje i w niektórych że ips, a w innych va. Pomimo tego warto kupić?
 

Greenwonsz

New member
lepiej kupić w jakimś przykładowo w euro niż w SC? jak jest w sytuacji, gdyby coś się stało z tv i trzeba byłoby reklamować?
 

Petru23

Banned
W ME czy MM oddać możesz do dowolnego sklepu. Do tego łatwiej wywalczyć zwort z rękojmi, bo to ogromne firmy z ogromnymi obrotami i dla nich to rutyna. Mają całkiem inna politykę konsumencka.
Do tego masz jeszcze gwarancję producenta przecież.

Aha, nie neguje SC, ale w marketach możesz załapać się na jakieś dodatkowe promocje czy raty ;)
Ale znów SC dawał nie da wo 5 lat gwarancji za free.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
W euro jest w tej samej cenie do jutra do północy, a biorąc na raty pewnie wyjdzie jeszcze taniej. Niby widnieje 3400 na stronie, ale jak dodasz do koszyka, to nalicza ci rabat - 300 zł i wychodzi 3099.
 

12jojko

Banned
Ja się raczej niezdecyduję na niego, przynajmniej na razie. Ponoć ma jakieś problemy z gradientem (gdzieś na YT widziałem przykład) i słabe głośniki, to drugie akurat nie będzie przeszkadzało, jeśli ma się jakąś belkę. Jak kupisz, to daj potem znać jak wrażenie, przypuszczam, że jeszcze jakieś promocje na niego będą. Cały czas żyję nadzieją, że wleci jakaś dobra promka na 49XH9505 ;)
 

Greenwonsz

New member
Wczoraj odebrałem telewizor, pierwsze wrażenia jak najbardziej na plus. Czernie dobre, kolory dobre, póki co nie zauważyłem jakiś bolączek i wad. Póki co polecam.
 
Do góry