sony 49xf8596 vs lg uk7550 SZOK!?

dracokrak

New member
Witam. Mam w domu dla porównania 2 modele 49 lcd.
sony 49xf8596 100hz va
lg 49uk7550 50hz ips

Powiedzcie mi dlaczego na tv o 1200zł tańszym (LG ) obraz jest znacznie lepszy? bardziej wyraźny i ostry a kolory żywe! Nie jest to tylko moja opinia ale wszystkich osób które oglądały oba tv.
Co ciekawe na sony w Netflix jest często niski transfer przez co nawet film 4k jest często wyświetlany w 480!
 

lettfield

New member
Cyferki nie grają. Każdy ma inne preferencje. To samo jest ze sprzętem audio. Ludzie naczytali się o pasmie przenoszenia itd, a wychodzili ze sklepu ze sprzętem, który miał najgorsze parametry na papierze - ale odpowiadał im dźwięk. To samo jest z tv. Idź do sklepu, pobaw się ustawieniami kilku tv, i wybierz to co ci się podoba. I będziesz się smiał z tych którzy jarają się np, że tv z PQI 2600 jest lepszy od 2500 (na papierze). Marketingowe bzdury. Pozdrawiam.
 

dracokrak

New member
W sklepach jest ciężko. Niektóre nie mają podłączonej tv a inne słaby sygnał np ostatnio w jednym z marketów siła sygnału z kabla to tylko 60% nie zmienia to faktu że na lg mam transfer w Netflix min 10mb/s w góre a po w łączeniu soniaka spada do 5mb...2mb... i obraz 720,480...
Tv ups na sony wygląda paskudnie brakuje kolorów i są wyprane czy to wina matrycy VA?
jedyny + dla sony to trochę mniej pixelowe loga stacji tv.
Sony obraz jest bardziej wygładzony może przez 100hz? ale przez to mniej "czytelny" a w lg krawędzie sa bardziej ostre a przez to jest bardziej wyrazisty. Coś jak w komputerze włączyć antyaliasing. Wydaje mi się że na lg wygląda to troche lepiej, postacie drugoplanowe są bardziej wyrazne, na sonym zlewają się. Oczywiście bawiłem się wszystkimi wspomagaczami itd.
Przedstawiciel lg twierdzi że sami matryce produkują w nowej technologi stąd kolory są żywe czyste wyraźne oraz to też zasługa ips.
W recenzjach czytałem że obraz sony jest dobry a lg wyśmienity ale nie sądziłem że aż taka różnica.
Myślę teraz nad lg 8500, (cena taka jak sony 8596) a ma 100hz i procesor delta7 którego nie ma testowany prze zemnie lg 7550.
Ważne pytanie czy w upc będzie różnica między 50hz i 100hz ? lg 8100 49cali ma 50hz a 8500 100hz.
 
Do góry