Sony 49WE755 problem

endless200

New member
Witam, owy Tv zakupiłem przedwczoraj. Grając dzisiaj na PS4 zauważyłem że gdy podczas wczytywania ekrany na czarnym tle pojawiły się białe plamy podświetlenia matrycy. Jestem laikiem w tych sprawach dlatego piszę aby dowiedzieć się czy tak podświetlona matryca jak na załączonym zdjęciu to rzecz normalna?
8d3aaa6f6deec61bfd6be807bcadc7ce.jpg
58d1c310fd7a0f6bd1806ea301a59c86.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdza się podświetlenia matrycy na pustym ekranie gdyż nie włączony jest wówczas backlight. Włącz film, obraz i zrób zdjęcie ale z krótkim czasem naświetlenia zdjęcia.
 

endless200

New member
Przy włączonym filmie bądź kanale Tv jest wszystko Ok. Mogę podesłać później zdjęcie. Korzystając od razu z okazji. Jest może dostępna kalibracja tego modelu Tv?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

endless200

New member
Zamieszczam zdjęcia podświetlenia matrycy podczas oglądania filmu. Czy tak powinno być? Przy zapalonym świetle podświetlenia jest mniej widoczne.
a4b43abaf4396bcd96b00498b1ce607b.jpg
fc2162a766d2650b504296534ad8c75a.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Waldorff

Member
Niestety nie miałeś szczęścia i trafiłeś bardzo kiepsko. Normalne te plamy pewno nie są. Jak masz możliwość to oddaj i weź jakiś inny tv na matrycy VA, bo nawet gdyby pominąć plamy na jednolitym ekranie, które są makabryczne to i tak nawet gdybyś trafił ten model bez plam to te srebrzenia w rogach pozostaną - tak mają matryce IPS.
 

endless200

New member
Tak swieci TV przy odbiorze TV z dekodera. Czy to normalny efekt przy tego typu matrycach?
d7b676fece25fec4470b715d6414c28a.jpg
65b9792cb8e3811a7729a594f49666d7.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie , teraz widać prześwietlone wszystkie rogi. Zgłoś do serwisu niech poprawią lub wymienią Ci na drugi.
 

endless200

New member
TV kupiłem w MM. Niestety karton juz już wyrzuciłem. Czy do wymiany TV jest konieczność jego posiadania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

farba

New member
Niestety nie miałeś szczęścia i trafiłeś bardzo kiepsko. Normalne te plamy pewno nie są. Jak masz możliwość to oddaj i weź jakiś inny tv na matrycy VA, bo nawet gdyby pominąć plamy na jednolitym ekranie, które są makabryczne to i tak nawet gdybyś trafił ten model bez plam to te srebrzenia w rogach pozostaną - tak mają matryce IPS.
Jasne, debeściackie matryce VA, gdzie po odchyleniu głowy często już o kilkanaście centymetrów, z debeściackiej czerni i kontrastu pozostaje rozmydlony, bez-kontrastowy obraz z mleczno - szarą czernią i kompletnie wypranymi kolorami. W sieci mnóstwo profesjonalnych testów, w których o tym wspominają. Wystarczy usiąść na wprost, równo z boczną krawędzią/ramką TV i zaczyna się dramat.

@endless200
Musisz mieć oryginalne opakowanie.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Jasne, debeściackie matryce VA, gdzie po odchyleniu głowy często już o kilkanaście centymetrów, z debeściackiej czerni i kontrastu pozostaje rozmydlony, bez-kontrastowy obraz z mleczno - szarą czernią i kompletnie wypranymi kolorami. W sieci mnóstwo profesjonalnych testów, w których o tym wspominają. Wystarczy usiąść na wprost, równo z boczną krawędzią/ramką TV i zaczyna się dramat.

Oczywiście IPS jest najlepszy hehehehe. Musiałeś mieć traumatyczne przeżycia i trafić na jakiś zupełny szrot VA skoro wystarczył ruch głowy, aby pogorszył się obraz. Np. w 60J6240 specjalnie sprawdzałem jak szybko zmieniają się kolory i trzeba było podejść naprawdę z ostrego kąta, aby kolory wyblakły. Może jestem dziwakiem, ale oglądam tv siedząc przeważnie naprzeciw ekranu, ale rozumiem, że ktoś ma taki fetysz i ogląda tv z boku gdzie zaczyna się widzieć gniazda hdmi i kable w telewizorze :D VA oczywiście nie jest bez wad, jak zresztą każdy rodzaj matrycy, ale wg mnie ma więcej plusów niż IPS. W przypadku monitora mogę przeżyć IPS, bo taki mam, ale oglądając TV myślę, że nie ma już czego porównywać, no chyba, że ktoś w czasie oglądania np. Wiadomości lubi sobie pobiegać koło telewizora :-D
 

endless200

New member
Telewizor wymieniłem na co prawda ekspozycyjny ,ale efekt cloudingu zniknął. Po dojechaniu do domu zauważyłem po podłączeniu iż posiada na matrycy skazę oznaczoną na zdjęciu. Jaki wpływ na dalsze użytkowanie TV i czy wada jest poważna?
43144a8cc22f8f1e43eccd646c3e4453.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Alfa6

New member
endless200

chciałbym się zapytać czy jesteś zadowolony oprócz tych "wad" z tego tv?
Poszedłem też do MM oglądać tyle, że samsung ue50mu6102 na matrycy va Wydaje mi się w sklepie, że ten sony hd wyświetla o niebo lepszy obraz.
Czy w domu, w normalnym świetle, nadal jest taki ładny obraz jak wydawał się w sklepie?
 

FoX88

New member
Jasne, debeściackie matryce VA, gdzie po odchyleniu głowy często już o kilkanaście centymetrów, z debeściackiej czerni i kontrastu pozostaje rozmydlony, bez-kontrastowy obraz z mleczno - szarą czernią i kompletnie wypranymi kolorami. W sieci mnóstwo profesjonalnych testów, w których o tym wspominają. Wystarczy usiąść na wprost, równo z boczną krawędzią/ramką TV i zaczyna się dramat.

IPS za dnia pod kątem wygląda ok i tutaj ma ogromnego plusa nad VA, ale w warunkach takich wieczornych - brak oświetlenia lub delikatne, to zalety IPSa nawet tutaj giną jako, że ta i tak już fioletowa czerń przeradza się w srebro i osoba oglądająca obraz pod kątem żadnej radości z tego nie może czerpać.

https://i mgur.com/9tm6SKY

Do pracy wolę IPSa, ale do relaksu - gry, filmy to zdecydowanie VA.
 

endless200

New member
endless200

chciałbym się zapytać czy jesteś zadowolony oprócz tych "wad" z tego tv?
Poszedłem też do MM oglądać tyle, że samsung ue50mu6102 na matrycy va Wydaje mi się w sklepie, że ten sony hd wyświetla o niebo lepszy obraz.
Czy w domu, w normalnym świetle, nadal jest taki ładny obraz jak wydawał się w sklepie?



Obraz moim zdaniem bardzo dobry. Do filmów i sportu daje radę na prawdę. Brałem pod uwagę model Samsunga KU 6672 i mimo ze TV jest droższy o około 400 zł to polecili mi Sonego i nie żałuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry