Sony 49 xd 8305

Ja-rec

New member
Witam,

Jakis miesiąc temu pojawił sie nowy model Sony : xd8305.
Zastanawiam sie nad kupnem tego modelu, używany do PC, ps4 i filmów .
Niestety brak jakichkolwiek recenzji, testów :-( na stronie rtings.com tez
raczej sie nie pojawia, bo to tylko model na EU.
Czy mogę założyć ze bedzie to taka średnia pomiędzy Sony xd93, a xd80?
Moze ktoś juz posiada i moze nieco więcej powiedzieć ?

Dzieki za pomoc
 

Ja-rec

New member
Czyli ten test :

Na rtings modelu x850d

Bedzie najbardziej adekwatny do modelu xd83?
Niestety kiepsko w filmach:-/ ale dla zwykłego użytkownika jakim
Jestem to chyba nie bedzie az tak zauważalne .
W sumie w tej kwocie to jedynie samsung ks7000, ale tutaj poraza
Lekka tandeta wykonania
Chyba ze jeszcze jakaś inna opcja ?
 

Ja-rec

New member
xd83 w porównaniu do xd85 nie posiada procesora :
Procesor obrazu 4K X1. ciekawie w jak dużym stopniu wpływa to na jakość
obrazu?
 

bari33

New member
Witam,

Osobiście czekam na model 43XD8305, można go kupić tylko w jednej firmie w Polsce - wegatv jednak wstrzymuję się z zakupem ze względu na ogromną ilość negatywnych komentarzy odnośnie traktowania klienta przez tą firmę.
W Europie ten model jest dostępny w prawie każdym kraju u nas niestety Sony nabiera wodę w usta i nic nie wie - karygodne.
Polecam Ci modele Sony seria X83, XD83 lub XD85 (jeśli interesuję Cię większy rozmiar) ze względu na dwie b. ważne cechy: 1 Telewizory Sony są flicker-free tzn podświetlnie nie migocze jak np u Sasmunga a jest to bardzo męczące jeśli siedzisz blisko TV !!!
2. Bardzo płynne przejścia tonalne, TV "wyjęty" z kartonu prawie nie ma bandingu
Naturalne świecące kolory nie tak "wyjarane/prześwietlone" jak np u Samsunga (UWAGA, to moje osobiste odczucie )
pozdrawiam
 

sztylet

New member
Tutaj gość ze Szkocji wysłał mi zdjęcie cimnej sceny w trybie SPORT na XD8305 w wersji 49 cali. Dla mnie to jest dramat!!! I na milion procent IPS...
 

Attachments

  • 14370328_10210687953653958_171790105048787994_n.jpg
    14370328_10210687953653958_171790105048787994_n.jpg
    35,8 KB · Wyś: 237

Ja-rec

New member
Witam,

Osobiście czekam na model 43XD8305, można go kupić tylko w jednej firmie w Polsce - wegatv jednak wstrzymuję się z zakupem ze względu na ogromną ilość negatywnych komentarzy odnośnie traktowania klienta przez tą firmę.
W Europie ten model jest dostępny w prawie każdym kraju u nas niestety Sony nabiera wodę w usta i nic nie wie - karygodne.
Polecam Ci modele Sony seria X83, XD83 lub XD85 (jeśli interesuję Cię większy rozmiar) ze względu na dwie b. ważne cechy: 1 Telewizory Sony są flicker-free tzn podświetlnie nie migocze jak np u Sasmunga a jest to bardzo męczące jeśli siedzisz blisko TV !!!
2. Bardzo płynne przejścia tonalne, TV "wyjęty" z kartonu prawie nie ma bandingu
Naturalne świecące kolory nie tak "wyjarane/prześwietlone" jak np u Samsunga (UWAGA, to moje osobiste odczucie )
pozdrawiam

model xd8305 dostępny jest od paru dni w Sony Center za 4999 z 5 letnią gwarancja

Niestety od TV mam odległość 2 m i nie da sie jej zwiększyć, takze 55 odpada, zwłaszcza że córa czasami
bliżej siada:-/
 

Ja-rec

New member
Tutaj gość ze Szkocji wysłał mi zdjęcie cimnej sceny w trybie SPORT na XD8305 w wersji 49 cali. Dla mnie to jest dramat!!! I na milion procent IPS...

w tym sony raczej jest IPS, ale w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego , jedynie ks7000, ale tutaj to już czysty przypadek na jaki model się trafi;-/
dlaczego ktoś scenę filmową puszcza na trybie sportowym?
 

sztylet

New member
w tym sony raczej jest IPS, ale w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego , jedynie ks7000, ale tutaj to już czysty przypadek na jaki model się trafi;-/
dlaczego ktoś scenę filmową puszcza na trybie sportowym?

Nie wiem, ale trzeba byc kretynem bu uzywac trybu sport i dynamiczny... Mialem kupowac tv na IPS, ale mam Toshibe na VA i nie zbalaznie sie dla 4k gorszą czernią. Następny TV bedzie na OLED. I to jest jedyna technologia, która ma połączenie cech VA i IPS, a przy tym jest od nich lepsza.;) Wole wydac z 8000 tys na telewizor bez wad, niz sie denerwowac, ze clouding, ze czern slaaba, ze kontrast slaby, ze katy slabe... To wszystko co na IPS i VA to szmelc... Trzeba czekac...
 

Ja-rec

New member
Jedynym trafnym wyborem z Sony to chyba 55xd93, niestety moja odległość od TV (2,2m) trochę na to nie pozwala , także zostaje jedynie 49xd83. Nie mam az takiego szczęścia w życiu aby ryzykowa z samsung ks7000
 

radzio133

New member
Ja mam 2 metry do tv i szukam tv do 50 cali bo 55 to jak dla mnie jest za dużo i nad soniakiem tym xd8305 sie zastanawiałem albo nad panasoniciem dx750 780
 

Ja-rec

New member
Ja mam 2 metry do tv i szukam tv do 50 cali bo 55 to jak dla mnie jest za dużo i nad soniakiem tym xd8305 sie zastanawiałem albo nad panasoniciem dx750 780

panasonic niestety:

- tylko srebrny ;-(
- firefox os -hmm..
- panel MVA

w obecnych czasach wszyscy producenci raczej odchadzą od wypasionych wersji TV do 50 cali, no ale
przecież nie wszyscy są w stanie w domu takie 55 cali zmieścić.
 

radzio133

New member
ten panasonic jest chwalony za bardzo dobrą czerń tylko zastanawia mnię ta mozilla czy panas ją po roku nie oleje i androida nie wsadzi do swoich tv
 
Do góry