Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

kjarzyna

New member
Bez reklam
Kolego Kjarzyna, a gdzie kupiłeś ten tv z 5 letnią gwarancją, dokupowałeś dodatkową gwarancję czy była w promocji ?

Witam.
Tv kupiony w Sony Centre. Dostalem najniższą cene. Co ciekawe, gdybym zapłacił gotówką dostalbym tylko 2 lata gwarancji. Dlatego bardziej sie opylalo wziazc na kreche, bo zamiast odsetek dostalem gwarancje na 5 lat. I jest to gwarancja Sony a nie firm zewnetrznych.
Innymi slowy splacam gwarancje a nie odsetki kredytu. Tv (55 cali ) + gwarancja kosztowaly mnie 6499
 

Reynold

New member
Czasami w Sony Centre są promocje na 5-letnią gwarancję producenta ale nie we wszystkich salonach. Np. w Gdyni do 22 grudnia można było się załapać na 5 lat ale w salonie w Gdańsku nie było takiej możliwości.
 

poli_x

New member
rozumiem,że jesteś zadowolony?...co przesądziło o wyborze sony?przekonaj mnie.... :p

Jakosc obrazu jest lepsza na Sony skalowanie jest chyba najlepsze na rynku w tej klasie w tym tv., niski inputlag (tv podlaczony pod ps4), ultra szybki interfejs, w przypadku Samsunga kupno dobrego tv to loteria.
W8 to inna liga w zestawieniu z f6500,F7000 jest jego konkurentem.
Dla mnie wybor byl wiekszy pomiedzy ET60 a W8, ale w tej rywalizacji bardziej zadecydowalo wzornictwo i przywiazanie do marki a takze inputlag.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
F7000, może być konkurentem ale W9.
Sony W8 bez szans jedynie może gry,
tego nigdy nie testowałem -nie gram.

Pozdr.
 

poli_x

New member
Witam,
F7000, może być konkurentem ale W9.
Sony W8 bez szans jedynie może gry,
tego nigdy nie testowałem -nie gram.

Pozdr.

dla W9 konkurentem jest F8000

No ale ja to specem też nie jestem, ciężko jednak tu o sensowną opinie bo co drugi post jest sponsorowany.
 
Ostatnia edycja:

Czesław

New member
Witam

Nie wiem czy mam przywidzenia,czy po prostu wydaje mi się,ale czy ktoś mógłby potwierdzić,że po ostatnich dwóch aktualizacjach wyraźnie poprawiła się jakość obrazu w W805? Po pierwszej widziałem różnicę dość wyraźnie,po ostatniej jestem praktycznie pewien,że uległ poprawie zwłaszcza kontrast.Nie jestem w tym odosobniony,bo moja żona zauważyła to również.Dodam,że nie zmieniałem absolutnie żadnego ustawienia.Oczywiście jest to widoczne głównie na kanałach HD zwłaszcza na Discovery,National i BBC.
Czy ktoś może to potwierdzić,bo jestem tym faktem mocno zdziwiony.

Maciek
 

susa

New member
Witam.
Po ostatniej aktualizacji, ja też dostrzegłem zmiany w wyświetlanym obrazie(oczywiście na +). Pozdrawiam
 

Czesław

New member
Dziękuję,bo nie chciałem o tym pisać , byłem pewny,ale różnie to bywa.
W takim razie,mogę śmiało napisać,że w tym momencie jest to całkiem inny telewizor niż przedtem.U mnie przede wszystkim i to znacznie poprawiły się kolory,ale kolejne co zauważyłem to lepsze wrażenie głębi.Czerń dalej jest fatalna,ale i tutaj wydaje mi się jest minimalna poprawa,chociaż akurat w tym wypadku jest na granicy błędu.Nie spodziewałem się,że po kilku miesiącach tv będzie odbierał lepiej,a różnica jest spora.Ręce same składają się do oklasków,brawa dla Sony.Troszkę psioczyłem na ten model ale teraz polecam go w 100%.Aktualnie z żoną wręcz zamiast skupić się na tym jaki program leci,co chwilę mówimy do siebie o żylecie jaka jest na ekranie :)

Maciek
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam
Czesław a jaką masz wersje softu teraz?
U mnie aktualizacja była jakieś 3tyg temu. I faktycznie jakby czerń była lepsza.
 

pasek

New member
Witam. Nie wiedziałem gdzie napisać i podczepie sie w tym temacie. Chodzi mi o typ matrycy jaki ma mój Sony ex720p po wymianie. Wyczytałem przez kratke wentylacyjną taki oto napis - MATERIAL DATA-LJ96-0599A. Czy to jest oznaczenie panelu?
 

beniuasia

Member
Dziękuję,bo nie chciałem o tym pisać , byłem pewny,ale różnie to bywa.
W takim razie,mogę śmiało napisać,że w tym momencie jest to całkiem inny telewizor niż przedtem.U mnie przede wszystkim i to znacznie poprawiły się kolory,ale kolejne co zauważyłem to lepsze wrażenie głębi.Czerń dalej jest fatalna,ale i tutaj wydaje mi się jest minimalna poprawa,chociaż akurat w tym wypadku jest na granicy błędu.Nie spodziewałem się,że po kilku miesiącach tv będzie odbierał lepiej,a różnica jest spora.Ręce same składają się do oklasków,brawa dla Sony.Troszkę psioczyłem na ten model ale teraz polecam go w 100%.Aktualnie z żoną wręcz zamiast skupić się na tym jaki program leci,co chwilę mówimy do siebie o żylecie jaka jest na ekranie :)

Maciek

Ja nie zauważyłem żadnego wpadającego w oko polepszenia obrazu.
 

mystaloba

New member
Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja oprogramowania oznaczona nr. : PKG4.101EUA. Na stronie Sony żadnej wzmianki co nowego wprowadza.

Ale do meritum. Jednak znalazłem jeden defekt w tym modelu. Jest to, tzw. efekt mora, który pojawia się przy deinterlacingu [obróbce]. Powiem szczerze, że jest to denerwujące przy oglądaniu. Na forum konkurencyjnym jest ujęcie tego efektu, co prawda w innym modelu ale wygląda bardzo podobnie:

Z efektem mora:
9lz3.jpg


Bez efektu mora:
gduv.jpg


U mnie ten efekt nie jest taki jak w/w. Występuje jedynie przy krawędziach. Na obrazku widać to dokładnie na białej bandzie pod spodem i na białych liniach. Czy jest na to jakiś sposób ?
Najlepiej można to zaobserwować w programie "Kawa na ławę".
Czy u innych użytkowników tego tv też występuje ten problem ?

p.s. Dodam, że posiadam wersje 55".
 
Ostatnia edycja:

eldonut

New member
a ja mam problem z dodaniem nowego tematu więc wklejam go tutaj

Po zakupie kilka dni temu W805 nadszedł czas na refleksję dotycząca zawartości Sony Entertaiment Network.

cytując klasyka ... LEO WHY? czemu w SEN nie widzę możliwości pobrania kanału netfix czy bbc iplaye lub innych serwisów wiadomościowych dostępnych w UK lub US.

Czy ma ktoś patent jak to odblokować? obecnie używam smart DNS unlocator i jakoś na komputerze mi działa BBC iplayer, hulu i netfix.... te kanały są na pewno w smarcie sony za granicą

inf uzupełniająca tak resetowałem ustawienia do fabrycznych a dns mam ustawione na routerze. Odpiąłem zasilanie z tv na noc coby się dodatkowo pozmieniało i się nie odświeża angielskie menu...1@?#!#
 

mystaloba

New member
hmm a to jest powiązane z aktualizacją czy nie?
Żadnego związku nie ma z aktualizacją. Kolego a weź przełącz jak masz na kanał Polsatu Sport na jakiś mecz siatkówki i przypatrz się dobrze na boczne, białe linie podczas szybkiego ruchu kamery.
Liczę na innych użytkowników tego tv o wypowiedzenie się na ten temat. Bo jeżeli aktualizacja nic nie da to będę zmuszony reklamować telewizor. Co myślicie o tym ?
 
Do góry