Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

poli_x

New member
Witam.
Posiadam ten TV od ok. miesiąca w wersji 55 cali, wiec mogę już co nieco napisac.
Gram głównie poznymi wieczorami w COD MW3 online na PS3, oczywiście w trybie gry i nie zauważam żadnego smuzenia. Bandingu ani dse tez na szczęście nie mam. Kiedyś oglądając mecz szukałem tego na siłę, ale - ku mojemu zadowoleniu - nie znalazłem. Podswietlenie mam idealne
Z TV jestem zadowolony. Największą jego wadą jest czerń a właściwie jej brak. Po kalibracji tudzież wklepaniu ustawień np ze strony CNET jest duzo lepiej ale do czarnego mu daleko.

Mozesz przyblizyc te ustawienia tv?
 

Kamilos321

New member
Sorry, że piszę tutaj, ale wiecie dlaczego w zakładce SONY, mogę wejść tylko do tego tematu ? Jak klikam na zakładkę SONY, by wyświetlić tematy przekierowuje mnie na stronke z fifą 14 :/ o co chodzi ? :)
 

fghjkop

New member
Witam, przymierzam się do zakupu tego telewizora w wersji 55 cali i chciałbym zapytać jak sprawa z clouding'iem i banding'iem? telewizor często będzie służył do oglądania meczy więc ważne żeby w miarę możliwości pozbawiony był tych wad.
 

Flick

New member
Masz napisane kilka postów niżej od uzytkownika kjarzyna. Natomiast clouding nieunikniony większy/mniejszy, co do bandingu to tez róznie bywa, loteria :)
 

fghjkop

New member
Spokojnie przeczytałem cały wątek. Prawda kjarzyna napisał o banding'u w Fifa'ie. Pytanie dotyczy konkretnie jakości podczas meczy piłkarskich, oglądam kilka meczy tygodniowo i ważna to dla mnie kwestia.
Co do clouding'u to chce żeby nie raził i był niewidoczny na pierwszy rzut oka. Ostatnio oglądałem 58 calową Toshibe, którą początkowo brałem pod uwagę i ta wada była przerażająca.
 

Flick

New member
Mowa o Fifie była o smuzeniu w grach. Co do bandingu to jak mowie, technologia matryc IPS ma to do siebie ze moze wystąpic banding. Sam mam lg i niestety banding występuje. Sony ma matryce od lg. Mozesz trafic na tzw dse (dirty screen effect) oraz banding. Telewizor nie podlega gwarancji gdyz według producentów mieści sie w graniach normy. Sam nie mam tego soniaka i poszukuje infomacji. Wiem natomiast widząc po testach, ze Sony bardzo dobrze wypada do ogląda rozgrywek sportowych z racji motionflow :) Rzecz w tym zeby nie trafić na banding bo moim zdaniem całkiem psuje to przyjemnosc z oglądania dla przykładu meczy piłkarskich :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Mowa o Fifie była o smuzeniu w grach. Co do bandingu to jak mowie, technologia matryc IPS ma to do siebie ze moze wystąpic banding. Sam mam lg i niestety banding występuje. Sony ma matryce od lg. Mozesz trafic na tzw dse (dirty screen effect) oraz banding. Telewizor nie podlega gwarancji gdyz według producentów mieści sie w graniach normy. Sam nie mam tego soniaka i poszukuje infomacji. Wiem natomiast widząc po testach, ze Sony bardzo dobrze wypada do ogląda rozgrywek sportowych z racji motionflow :) Rzecz w tym zeby nie trafić na banding bo moim zdaniem całkiem psuje to przyjemnosc z oglądania dla przykładu meczy piłkarskich :)

Dokladnie jest tak jak kolega napisał. U mnie na szczescie bandingu i dse brak. Do meczy zajebisty
 

krecik_1981

New member
Pomocy kupiłem ten tv 3 dni temu wszyko smigało do dzis przy odtwarzniu filmów z dysku hd przenosnego tv wyłaczła sie i dioda migała 8 razy na czerwono co oznacza ten bład
 

carlito22

New member
Hej...od dłuższego czasu jestem zdecydowany na sam 46f6500 (lub f6770), ale ciągle jakoś mnie ciągnie do sony w805...obecnie czekam na jakieś obniżki cen i ciągle zapoznaje sie z tymi 2 Tv....co wybrać????
 

henry69

New member
Hi
Dziś oglądałem nową wersje 47 W809 z Dynamic Edge Led za 4100pln,ładnie to grało.
Starsza wersja 805 ma tylko Edge Led.

Pozdrawiam.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
rozumiem,że jesteś zadowolony?...co przesądziło o wyborze sony?przekonaj mnie.... :p

Też wybrałem w8. Co mnie przekonało:
1. 5 lat gwarancji
2. Design
3. Kolory, skala szarosci, płynność
4. Najniższy input lag (gram w fpsy online)
5. Jakość wykonania (aluminium to aluminium a nie plastik imitujacy metal)
6. Swietne podswietlenie matrycy (zero chmurek)

Czynnikiem decydujacym byl punkt 1.
Oczywiscie ten Samsung jest tez swietnym tv, ale nie mozna mieć wszystkiego, dlatego wybralem Sony.
Czy kupilbym raz jeszcze ...? Zdecydowanie tak lub doplacilbym do w9
 

BLACK_KNIGHT

New member
Ja bym sie nie ekscytował najprawdopodobniej bład na stronie.W pełnej specyfikacji jest podane wygaszanie klatek a to nie jest to samo co wygaszanie strefowe które ma w905
 
Do góry