Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

SDman

Banned
Witam,
nic dodać nic ująć -jak zwykle coś - tak to można skwitować.
Tanie koreańce mają odłączany kabel, a tu nie, ciekawe czy 4K też wlecze kabelek 1,5m za sobą ?

Przy okazji "Co z tą IPLą " czy można się już logować ?

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
nic dodać nic ująć -jak zwykle coś - tak to można skwitować.
Tanie koreańce mają odłączany kabel, a tu nie, ciekawe czy 4K też wlecze kabelek 1,5m za sobą ?

Przy okazji "Co z tą IPLą " czy można się już logować ?

Pozdr.

Witam uprzejmie ,

W KD 65X9005 i KD 55X9005 jest podobnie. Szkoda .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ciulabula

New member
Odpalanie HDD

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem TV i ten właśnie model bardzo mnie interesuje.
Mam jednak kilka pytań, na które nie do końca znalazłem odpowiedź, śledząc ten wątek, więc
liczę, że posiadacze tego modelu będą w stanie mi odpowiedzieć.

Mianowicie, chodzi o odtwarzanie filmów z HDD. Ja osobiście posiadam dysk 2.5'' Toshiba i 3.5''
Maxtor. Zamierzam również odpalać filmy ze sticka USB. Powiedzcie, jak to TV radzi sobie z
odtwarzaniem z tych urządzeń? Jak wygląda odtwarzanie ścieżki napisów?

Również, jak TV radzi sobie z odtwarzaniem filmów z YouTube/Vimeo? Oglądamy sporo materiałów
z tych serwisów i chciałbym wiedzieć, jak wygląda wyszukiwanie i czy, gdy znajdę jakąś interesującą
playlistę, będę w stanie odtworzyć ją w całości?

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
 

Sierzant_K

New member
Witam
Przejrzałem temat i mam kilka pytań do znawców lub szczęśliwych (mam nadzieję :)) posiadaczy tego modelu Sony (KDL-42w805A)

1) Czy ktoś może mi powiedzieć czy Sony KDL-42w805A posiada matrycę natywną 100 Hz? Czytałem, że to matryca IPS ale nie wiem czy to automatycznie oznacza, że ma 100 Hz.

2) Jak to w końcu jest z tym oglądaniem na nim meczów piłki nożnej i sportu? Sprawdza się czy odradzacie?

3) Czy w805A od w807A różni się czymś jeszcze poza kolorem obudowy? bo ja w specyfikacji nie dostrzegam żadnych różnic.

4) Co ze współpracą ze smartfonami przez NFC, pilota One-Touch? Musi być smartfon Sony?

5) Jak obecnie działają aplikacje smart?

Już sam nie wiem co zrobić. Chciałem kupić tego Soniacza. Powiększyłem nawet swój budżet przeznaczony na zakup TV ale po przeczytaniu tego wątku dopadły nie wątpliwości (w sklepie mi się podobał). Nie wiem czy 42w805A jest wart obecnie tych 3399 zł (MM i w Saturnie).
Może lepiej zdecydować się na Philipsa PFL42 6008K albo plazmę Panasonica (mam jasny pokój więc nie wiem czy nie odpada)? Panasonic42ET60E z kolei nie przypadł mi do gustu. Panasonic 42 DT60E albo 42FT60E są już znacznie droższe a ja pierwotnie planowałem zakup telewizora do 2500 - 3000 tys...
 

pawlop

New member
A czy ktoś kto robił profesjonalną kalibrację W805 byłby tak dobry i wrzucił ustawienia jakie mu wyszły, bo to byłaby dobra pozycja wyjściowa do ustawienia TV pod siebie:cool:
 

przemo77

New member
Ja robilem u p.Macka, ale nie wrzuce Ci ustawien, bo nie po to wydalem 400 zl, zeby teraz dzielic sie tym za darmoszke. Podpowiem tylko ze naprawde warto zrobic kalibracje.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No dokładnie, kalibracj jest ważna jeśli jesteśmy wyczuleni na kolory, jeśli nie mija się z celem i proponuję za darmo zrobić to samemu nic trudnego a będzie trochę lepiej, jak widać Sony ma strasznie skopany tryb fabryczny, nie wiem czemu.
 

Czesław

New member
A może ktoś chociaż podać jakie ma dokładne ustawienia w menu obrazu ? Czy jest jakakolwiek możliwość polepszenia tej fatalnej czerni,a raczej jej braku ?
Wczoraj oglądałem u znajomego philipsa 50PFL5008,kosztował tyle co mój soniak a wydaje mi się że odbiera sporo lepiej,o czerni nie będę wspominał nawet ...
 

Zimny_

New member
Spróbujcie tych ustawień (zrobione do 42"):

Scena: Kino
Tryb obrazu: Kino 1
Podświetlenie: 8 (Spróbuj wyłączyć ustawienia ECO)
Kontrast: 85
Jasnosć: 50
Nasycenie: 56
Odcień: 0
Temperatura barw: Ciepłe1 – albo Zimne
Ostrość: 50
Redukcja zakłóceń: Off
Redukcja zakłóceń MPEG: Off
Redukcja zakłóceń punk.: Off
Tworzenie realizmu: Off
Wykrywanie strefy wideo: Ręcznie (albo off)

Rozdzielczość: 25
Filtrow. zakłóceń: Off
Łagodna grandacja: Off
Motionflow: Standard
Tryb filmu: Auto

Zaawansowane ustawienia:
Korekcja czerni: Off (bądź min)
Zaa. zwiększanie kontrastu: Min
Gamma: -2
Dynamiczna kontrola LED: Standard
Automat. ograniczanie światła: Off
Czystość bieli: Off
Żywy kolor: min
Balans bieli:
Czerwony 0, druga opcja: -1

Zielony 0, druga opcja: -4

Niebieski -3, druga opcja: 0

Czerwony 0, druga opcja: 0

Zielony 0, druga opcja: -1

Niebieski 0 druga opcja: 0


Uwydatnianie szczegółów: Off
Uwydatnianie krawędzi: Off
Naturalny kolor skóry: Off
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Panowie wlasnie zawiesilem na ścianie nowiutkiego KDL55-W805
Jak na razie rewelacja w porownaniu z moim LCD 37B650 Samsunga.
Dam znac za pare dni co i jak.
 

witekc

New member
Kupuję TV dla Rodziców. Mają starego kineskopa, 21 cali chyba. Sam w domu mam plazmę. I duże okna. A więc i grube zasłony. Rodzice też mają duże okna, ale tylko firaneczki. Wieczorami wolą oglądać telewizję raczej przy świetle (stare przyzwyczajenia). Tak więc plazma chyba nie jest najlepszym pomysłem. Myślałem wprawdzie o jakimś Panasie np. TX-P42ST50E czy jego następcach, ale chyba jasność w pokoju nie będzie służyć jakości obrazu. A ta powinna być niezła, żebym nie usłyszał, że zamienili świetny stary telewizor na nowy, ale drogi i tak samo grający. Pomyślałem więc o LEDzie. Z dodatkowych funkcji jakie powinien mieć ważne jest nagrywanie na pendrivie USB oraz jakość/czystość dźwięku. Aha, pasywne 3D też się przyda, dla wnuków głównie - przy okazji mam pytanie, czy istnieją filmy 3D na DVD, bo odtwarzacza BR nikt w rodzinie nie posiada. Wszelkie inne gadżety są praktycznie nieistotne. Rodzice mają ponad 70 lat i raczej nie będą z nich korzystali. Na razie w planie jest oglądanie naziemnej telewizji cyfrowej, jednak gdyby telewizor miał tuner kablówki (satelita nie wchodzi w grę) oraz WiFi, to by było miło.
Tak więc zastanawiałem się nad:

Panasonic TX-P42ST50E - ale chyba odpada, bo za jasno w pokoju
Sony KDL-42W805a - te słabe czernie mnie zniechęcają, choć w sklepie prezentował się świetnie
LG 42LA691 - czy to nie ta sama matryca co Sony?

A może w ogóle jakiś niższy model powinienem wybrać, skoro fajerwerki i tak nie będą wykorzystywane?
Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź, bo do Gwiazdki chciałbym się wyrobić...

Aha, nie chciałbym wydać więcej niż 3200, a rozmiar to 40-42 cale.
 

SDman

Banned
Panasonic TX-P42ST50E - ale chyba odpada, bo za jasno w pokoju
Sony KDL-42W805a - te słabe czernie mnie zniechęcają, choć w sklepie prezentował się świetnie
LG 42LA691 - czy to nie ta sama matryca co Sony?

A może w ogóle jakiś niższy model powinienem wybrać, skoro fajerwerki i tak nie będą wykorzystywane?
Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź, bo do Gwiazdki chciałbym się wyrobić...

Aha, nie chciałbym wydać więcej niż 3200, a rozmiar to 40-42 cale.

Witam,
zapewniam, że jeżeli Rodzicom nie zależy na oszczędzaniu energii oraz nie katują non stop
TVN24 czy temu podobne, to ST60 na włączonym czujniku poradzi sobie nawet w słońcu.
Tak jasno i kontrastowo grającej plazmy nie widziałem.
Osobiście gram na kontraście 22 !!!! ze 100 jedynie przy mocnym słońcu do 50-60 można podbić
Okolice 100 to już dla maniaków wypalania oczu.

Pozdr.
 

witekc

New member
Sęk w tym, że w ST60 nie ma nagrywania na pena, a to jest istotne. W ST50 było (o ile się nie mylę). Teraz jest w GT60, ale to duży skok cenowy.
No chyba, że mam złe informacje.
 

SDman

Banned
Sęk w tym, że w ST60 nie ma nagrywania na pena, a to jest istotne. W ST50 było (o ile się nie mylę). Teraz jest w GT60, ale to duży skok cenowy.
No chyba, że mam złe informacje.

Witam,
to W805, lub Philips 6008 z lepszym dźwiękiem i Ambilight.
Obraz po skalibrowaniu będzie podobny.

Pozdr.
 

Ivanez

New member
Kupuję TV dla Rodziców. Mają starego kineskopa, 21 cali chyba. Sam w domu mam plazmę. I duże okna. A więc i grube zasłony. Rodzice też mają duże okna, ale tylko firaneczki. Wieczorami wolą oglądać telewizję raczej przy świetle (stare przyzwyczajenia). Tak więc plazma chyba nie jest najlepszym pomysłem. Myślałem wprawdzie o jakimś Panasie np. TX-P42ST50E czy jego następcach, ale chyba jasność w pokoju nie będzie służyć jakości obrazu. A ta powinna być niezła, żebym nie usłyszał, że zamienili świetny stary telewizor na nowy, ale drogi i tak samo grający. Pomyślałem więc o LEDzie. Z dodatkowych funkcji jakie powinien mieć ważne jest nagrywanie na pendrivie USB oraz jakość/czystość dźwięku. Aha, pasywne 3D też się przyda, dla wnuków głównie - przy okazji mam pytanie, czy istnieją filmy 3D na DVD, bo odtwarzacza BR nikt w rodzinie nie posiada. Wszelkie inne gadżety są praktycznie nieistotne. Rodzice mają ponad 70 lat i raczej nie będą z nich korzystali. Na razie w planie jest oglądanie naziemnej telewizji cyfrowej, jednak gdyby telewizor miał tuner kablówki (satelita nie wchodzi w grę) oraz WiFi, to by było miło.
Tak więc zastanawiałem się nad:

Panasonic TX-P42ST50E - ale chyba odpada, bo za jasno w pokoju
Sony KDL-42W805a - te słabe czernie mnie zniechęcają, choć w sklepie prezentował się świetnie
LG 42LA691 - czy to nie ta sama matryca co Sony?

A może w ogóle jakiś niższy model powinienem wybrać, skoro fajerwerki i tak nie będą wykorzystywane?
Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź, bo do Gwiazdki chciałbym się wyrobić...

Aha, nie chciałbym wydać więcej niż 3200, a rozmiar to 40-42 cale.

Jak dla rodziców kupujesz to czemu się czernią przyjmujesz? Myślisz będzie to miało dla nich znaczenie? Ja bym się skupił na prostocie obsługi pilocie etc jakość teraz jest zbliżona, chyba że plazma, ale one zdaje się nie lubią szkła kontaktowego ;-) bo zostaje na dłużej
 
Do góry