Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

oleeg

New member
Wygląda tak jak na pierwszym zdjęciu przy wyłączonym czujniku światła oraz ustawieniu jasności na max.
Proszę sprawdź u siebie jak możesz na takich ustawieniach.
 

wiera

New member
Zastanawiam się nad kupnem sony 55w805 lub panasonic 55 dt60,napiszcie który z tych tv bardziej nadaje się do mocno oświetlonego pokoju/okna południowe/
 

mystaloba

New member
@panborysek i inni forumowicze gdzie znajdę opcję "dynamiczna kontrola led" ? Szukam szukam i nie widzę.
Wczoraj czy przedwczoraj była aktualizacja do serii W. Nie wiecie co ona daje ?
 

Cooldudeman

New member
To ja mam troszeczkę inne pytanie, bo nie za bardzo znalazłem takowe porównanie w necie. Mianowicie posiadam na chwilę obecną Sony HX800 40". Mam możliwość sprzedania go i dołożenia ok 1000zł do W805A 42" - pytanie za 100pkt... warto? :)
 

SDman

Banned
To ja mam troszeczkę inne pytanie, bo nie za bardzo znalazłem takowe porównanie w necie. Mianowicie posiadam na chwilę obecną Sony HX800 40". Mam możliwość sprzedania go i dołożenia ok 1000zł do W805A 42" - pytanie za 100pkt... warto? :)

Witam,
odp. za 200pkt oczywiście NIE.
Najlepiej przekonaj się sam jeśli masz taką możliwość.
2" więcej to za mało, poziom czerni i kontrastu gorszy, jedynie jeśli nie masz
dobrze skalibrowanego HX800 to kolorki na W805 będą lepsze i kąty widzenia (IPS).

Pozdr.
 

SDman

Banned
Witam,
podzielę się ustawieniami, bo byłem pytany, a miałem możliwość poświęcenia W805 troszkę czasu.
55" taka wielkość, oczywiście korekty kontrastu , podświetlenia, jasności w minimalnych odchyleniach zalecam
we własnych warunkach domowych.
Kolor fabryczny jest mocno przesunięty w stronę zielonego zdecydowanie za mocno -widać to w szczególności
na ciemnych scenach.

Tryb: standardowy
Podśw: 6, kontr:90, jasno:50, nasyc:53, odcie:0, temp:cieple2, ostro:35, red zakl;wył, mpeg: wył,
Łag.grad: mała, Moutio: Tru Cinema, tryb film: auto, kor czern: śred., zaw.kontr; śred, gamm: -1, auto.ogr.jasn: śred.
Czyst: bieli: mała, Zyw.kol.;min;
Balans bieli;
WR -1, WG -30, WB -1, PR +1, PG +14, PB +8

Uwyd. szcz.: śred, nat.kol.skóry: wł.

Może komuś podpasuje.

Pozdr.
 

aki1986

New member
SDman, ja lece na trybie Żywy najbardziej mi odpowiada taka żarówa :)
Tylko chciałbym zmienić coś aby kolor biały nie był taki jaskrawy.Ktory parametr za to odpowiada?
 

SDman

Banned
SDman, ja lece na trybie Żywy najbardziej mi odpowiada taka żarówa :)
Tylko chciałbym zmienić coś aby kolor biały nie był taki jaskrawy.Ktory parametr za to odpowiada?
kontrast, jasność i balans bieli oczywiście globalnie podświetlenie.
Zadaj sobie trud i na trybie standard wpisz podane ustawienia po czym wyłącz TV,
posłuchaj muzy i po 1h włącz.

Pozdr.
 

cruzier

New member
Witam
Właśnie skończyłem czytać cały ten temat.
Szukam TV dla bliskiej mi osoby, która w 80% nie będzie podłączać przenośnych pamięci do TV aby coś oglądać. Podejrzewam, że nie będzie też korzystać z internetu.
Jako fan plazmy - mówiłem i radziłem - kup sobie ST60 od Panasa i będziesz zadowolony. Jednak fakt, że tego typu TV się bardzo grzeje plus to, że pobiera więcej prądu - moją propozycję odsuną na dalszy plan. Następnie na plac boju wkroczył Philips 47PFL6008K i Samsung UE46F6770. Żeby było śmieszniej dorzuciłem do tego jeszcze Sony W805A i się zaczęło. Byliśmy w RTV euro AGD i Sony Center. Miałem niestety tylko jeden film w DivXie. Philips niestety nie został przetestowany - gdyż nie wiem czemu pilot nie reagował. Muszę wam powiedzieć, że materiał odpalony na tym sony podobał mi się przynajmniej 2 razy bardziej od tego na Samsungu. Wiem, że samsung multimedialnośćią nie ma sobie równych i jest to telewizor bezproblemowy jeśli chodzi o tego typu sprawy - ale obraz z tak kiepskiego materiału filmowego wyświetlał dostatecznie - natomiast Sony zrobił to na prawdę dobrze! Od ponad miesiąca wybieramy już TV i wybrać nie możemy ... każdy ma inne swoje zdanie. Obecnie W805A kosztuje w SC 4299zł i w tym jest 400zł na wydanie w salonie. (gw. 2 lata)...
Chyba skończy się na tym, że kupimy P50ST60 :)

PS: Co to jest banding? bo clouding to chyba są te jaśniejsze plamy gdy na ekranie mamy wyświetlony czarne tło ?

pozdrawiam Marcin
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,po kolei ale zacznę od końca CYT; kupimy P50ST60 i to jest moim zdaniem najlepszy pomysł.Nie rozumiem dlaczego testujesz TV na kiepskim materiale?Dla równowagi +test na b.dobrym materiale.Skoro Sony podobał się Tobie bardziej to znaczy,że masz już tylko dwa TV do wyboru,czyli ST60 i Sony.Zapomniałem banding to od bandyty ale skoro tego nie zauważyłeś to nie ma sprawy-żartuje-pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
PS: Co to jest banding? bo clouding to chyba są te jaśniejsze plamy gdy na ekranie mamy wyświetlony czarne tło ?

pozdrawiam Marcin[/QUOTE]


Banding -to nierównomierne podświetlenie matrycy, pionowe i poziome pasy - mogą, ale nie muszą być jednocześnie.

Clouding - to duże plamy jaśniejsze lub ciemniejsze tak zwane chmurki.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Witam czy może mi ktos powiedziec , czy w tym modelu jesł odłączany kabel? Ewentualnie jesli ktos sie orientuje czy w modelu w905 ? bede wdzieczny.pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam czy może mi ktos powiedziec , czy w tym modelu jesł odłączany kabel? Ewentualnie jesli ktos sie orientuje czy w modelu w905 ? bede wdzieczny.pozdrawiam

Witam uprzejmie,

Niestety , zarówno seria W805A jak i seria W905A ma kabel zasilający , którego nie można odłączyć
od telewizora . Szkoda .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry