Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

beniuasia

Member
Zauważyłem ostatnio na moim TV, że wokół postaci, obiektów czy napisów pojawia się jakby otoczka, która przeszkadza w oglądaniu. Występuje to podzczas oglądania filmów HD z HDD, programów SD i HD z dekodera NC+ jak i FTA z satelity. Gorzej, że podczas dynamicznych ruchów postaci czy obiektó ta otoczka robi się np. potrójna i ciągnie się za postacią podczas szybkich ruchów. Czasem zamiast tego pojawiają się jakby przeźroczyste kwadratowe piksele. Czasem jest taka jazda, że np. podczas oglądania Skyfall w HD HDD kiedy Bond skacze z koparki na wagon i biegnie to chwilami znikaja mu nogi :shock:. Mam niestety wrażenie, że TV coś chyba nawala
Udało mi się zrobić zjęcie z filmiku, Bond bez nogi http://postimg.org/image/412hl3b9x/

.
w8pr.jpg
 
Ostatnia edycja:

Caravela

New member
Witam
Telewizor użytkuje niestety od 2 tygodni (pisze niestety ponieważ nie będę mógł już go oddać do Saturna 2-tygodnie max)

Oprócz problemów z obrazem - raz jest piękny raz taki sobie to niestety nie mogę sie połączyć z telewizorem z żadnym moim urządzeniem od APPLE. I teraz sie zastanawiam czy ogólna gwarancja pozwoli mi odzyskać pieniądze? Telefony i iPad łączą sie z TV ale pisze ze urządzenia nie obsługują wifi direct. Dzwoniłem do sony center i pokrętne mi tłumaczyli ze protokoły wifi w iphonach bywają rożnie i czasem moze tak byc. Mam 2 iphone 4i 5 i jak sie okazuje to niby żadne nie dziala WTF?
 

SDman

Banned
Witam
Telewizor użytkuje niestety od 2 tygodni (pisze niestety ponieważ nie będę mógł już go oddać do Saturna 2-tygodnie max)
Dzwoniłem do sony center i pokrętne mi tłumaczyli ze protokoły wifi w iphonach bywają rożnie i czasem moze tak byc. Mam 2 iphone 4i 5 i jak sie okazuje to niby żadne nie dziala WTF?

Witam,
a czasami po 10 min się nie rozłączali ?
To u nich standard (czerwona słuchawka jak ktoś kompetentny dzwoni)
Droga przez mękę -nigdy nie oddzwonili -nigdy!

Pozdr.
 

SDman

Banned
No to nigdy Sony, albo dzwonić z różnych numerów :)

Witam,
patent z różnych numerów nie działa (komórka, internetowy).
Zawsze tak samo jak o szczegółach i sedno sprawy - bęc i pip pip pip!
Dodam tylko, że w bazie mają i moje telefony i mój e-mail więc można
by było oddzwonić doprowadzić sprawę do końca.

Zastanawiam się nad Sony W905, a krótką przygodę (1 rok) miałem z Blu S490 -nie polecam

Pozdr.
 

crimson-pirate

New member
witam jestem zainteresowany tym TV DT60 lub SONY w805.
Aktualnie przesiadam sie z plazmy G30 Panasa.
Wyczytalem sporo informacji na temat smuzenia w szybkich scenach , rozmycia gdy jest szybsza akcja, slabego kontrastu i czerni. Moze ktos mial okazje porownac te 2 TV obok siebie...niektorzy wprost narzekaja na W805, sam nie wiem co myslec.
 
Ostatnia edycja:

bedett

New member
Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie obsługi smart tv gdyż przymierzam się do zakupu tego telewizora, a niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji, a mianowicie:
jak przebiega, lub jak w najłatwiejszy sposób tego dokonać - odtworzyć film format avi/mkv z napisami z komputera na telewizorze poprzez sieć wi-fi?
upraszczając: mam film na komputerze + napisy - co zrobić żeby nie trzeba było biegać z pen drivem lub czymś podobnym za każdym razem kiedy będę chciał coś obejrzeć? jak to rozwiązać?

z góry dziękuję za pomoc
 

_MarSs_

New member
Zainstalować na komputerze Serviio, skonfigurować lokalizację filmów i transkodowanie i gotowe...

... Moze ktos mial okazje porownac te 2 TV obok siebie...niektorzy wprost narzekaja na W805, sam nie wiem co myslec.
Kolego, nie baw się w leniuszka i cofnij się o 25 stron tego wątku, a tam ładnie wszystko opisałem.
Miałem w domu 47FT60, 47W805 i stanęło na 47DT60.

Z resztą jak chcesz zbudować sobie jakiś pogląd, to musisz trochę poczytać, bo jednemu się coś podoba a innemu nie, więc im więcej opinii przeczytasz, tym lepiej się zorientujesz w temacie co DLA CIEBIE jest najistotniejsze.

Witam
Telewizor użytkuje niestety od 2 tygodni (pisze niestety ponieważ nie będę mógł już go oddać do Saturna 2-tygodnie max)

Oprócz problemów z obrazem - raz jest piękny raz taki sobie to niestety nie mogę sie połączyć z telewizorem z żadnym moim urządzeniem od APPLE. I teraz sie zastanawiam czy ogólna gwarancja pozwoli mi odzyskać pieniądze? Telefony i iPad łączą sie z TV ale pisze ze urządzenia nie obsługują wifi direct. Dzwoniłem do sony center i pokrętne mi tłumaczyli ze protokoły wifi w iphonach bywają rożnie i czasem moze tak byc. Mam 2 iphone 4i 5 i jak sie okazuje to niby żadne nie dziala WTF?
Sorki, ale aż cisnie mi się na usta "a nie mówiłem", bo swoją ocenę na 20 stronie tego watku wkleiłem ku przestrodze, że W805 to bardzo budżetowa produkcja i że - moim zdaniem -nie warta tych pieniędzy.

Ale do rzeczy, ja używałem go z Ipadem2 i nie miałem żadnych, ale to żadnych problemów.
Z twojego opisu wynika, że niestety gdzieś błądzisz, bo tryb WiFi Direct jest po to, aby telewizor robił za AccessPoint i rzeczywiście konfiguracja tego jest, oględnie mówiąc, pokrętna.
Aby ułatwić sobie życie użyj jakiegoś innego urządzenia jako AccessPoint (standardowy router bezprzewodowy lub dowolny telefon z Amdroidem) i dopiero wtedy aplikacja z Ipada zobaczy telewizor i będzie można nim sterować i udostępniać zawartość. Z moich doswiadczeń w Sony WiFi Direct działa dobrze z komputerami PC, a z igadżetami już nie.
 
Ostatnia edycja:

beniuasia

Member
Potestowałem tv w różnych ustawieniach i wychodzi, że problem z złą jakością obrazu (otoczka, rozpikselowanie, ciągnące się kontury) jest po HDMI (podłączony dekoder NC+) i USB (oglądanie filmów z HDD). Dużo lepiej jest natomiast przy oglądaniu TV prosto z satelity przez dekoder sat wbudowany w TV.
Tak samo przy oglądaniu tv z dekodera NC+ podłączonego przez HDMI czy filmów z HDD po USB nie zmienia się automatycznie scena pomimo wyboru automat w opcji wybór sceny. Przy oglądaniu tv z satelity przez wbudowany dekoder jest ok, scena się zmienia automatycznie.
Może ktoś odpowie jak jest u Was z obrazem przy włączonym motionflow na płynny oraz ustawieniem wyboru sceny na automatyczny?
 
Ostatnia edycja:

ketyow

New member
Naprawdę można było kupić 47" W805 za 4500 zł z 5-letnią gwarancją miesiąc temu? Teraz patrzę, to jest 5850 zł (nie mogę dodać linka oczywiście...) na sony pl. A może bezpośrednio w salonach Sony Centre można dostać w innej cenie niż przez internet?

Patrząc troszkę wyżej wygląda na to, że faktycznie ceny w salonach są inne - skąd taka kolosalna różnica cen? O.O
 
Ostatnia edycja:

beniuasia

Member
Naprawdę można było kupić 47" W805 za 4500 zł z 5-letnią gwarancją miesiąc temu? Teraz patrzę, to jest 5850 zł (nie mogę dodać linka oczywiście...) na sony pl. A może bezpośrednio w salonach Sony Centre można dostać w innej cenie niż przez internet?

Patrząc troszkę wyżej wygląda na to, że faktycznie ceny w salonach są inne - skąd taka kolosalna różnica cen? O.O

W tym momencie 55" kosztuje 5499 w salonach Sony Centre, więc 47" jest na pewno taniej niż Ty podajesz. Jednak w salonach Sony Center nie dostaniesz już 5 lat gwarancji, także opłaca się teraz poszukać TV taniej w innych sklepach.
 

ketyow

New member
Ach... To te 5 lat gwarancji też było jakiegoś rodzaju "promocją"? Znalazłem jakiś katalog, z którego wynika że w SC cena to teraz 4000 zł (dziwne, że na stronce podają zatem 5850). Ale jeśli gwarancja to dwa lata, to faktycznie, główny atut znika.
 

xDriverZero

New member
Witam,

jestem prawie zdecydowany na zakup tego TV, matryca 55''.
Kupuję TV na premierę PS4 i pytanie jak TV sprawuje się przy grach.
Kupuję głównie z powodu na niski input lag, jednak czy tv nadaje się do konsoli?
No i czy cena (5,5tyś) jest adekwatna do jakości, czy lepiej poświęcić niski input lag na rzecz innego tv?
 

oleeg

New member
Witam

Zakupiłem ten telewizor w Saturnie 6 dni temu.
Mam mieszane uczucia, w dzień rewelacja w nocy drażni mnie podświetlenie.
Nie wiem czy wymieniać na inny ponieważ przy wyłączonym czujniku światła trochę chmurzy.
Proszę o radę czy jest jakiś model sprawdzony bez takich dolegliwości.
Przy włączonym czujniku i podświetleniu ustawionym na 4 jest lepiej.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Attachments

  • DSC05578.JPG
    DSC05578.JPG
    42,4 KB · Wyś: 1502
  • DSC05555.JPG
    DSC05555.JPG
    66,4 KB · Wyś: 1217

pebe86

Member
Bez reklam
Czy te chmury rzeczywiście tak wyglądają jak na tym pierwszym zdjęciu? Bo jeśli tak to masakra.
U mnie clouding w jakimś tam stopniu jest widoczny, jak na większości ledów w tym budżecie, ale na pewno nie aż tak...
 
Do góry