Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

adik33

New member
Dzien dobry a panowie powiedzcie czy może jakies sugestie w w8 jest krektor muzyczny jak ustawić by dźwięk był zadowalający jakies pomysły proszę o pomoc
 

SDman

Banned
Dzien dobry a panowie powiedzcie czy może jakies sugestie w w8 jest krektor muzyczny jak ustawić by dźwięk był zadowalający jakies pomysły proszę o pomoc

Witam,
przede wszystkim włącz virtual czy co tam w Sony jest do włączenia.
Na korektorze odejmij całkowicie pierwsze i ostatnie pasmo (basy,wysokie) postaraj dostosować
pozostałe do swoich upodobań, następnie dodawaj wysokie, na końcu Bas -tak aby nie zakłócił
wcześniejszych ustawień.

Pozdr.
 

marioking

Member
Uzywa ktos tej aplikacji na androida tv side show? Bo zainstalowalem, tylko mam problem bo wczytuje jakies dzike kanały, nie wiem skad. Ma ktos normalnie guide z trescia jak na tv? uzywam modulu od upc.
 

speedcore

New member
witam , mam problem z działaniem NFC ...posiadam x perie t ..przy połączeniu się z 805 zdjęcia wyświetla mi z opóżnieniem albo wogóle , nie moge także obracać zdjęć .....ma ktoś podobny problem..........
 

darklew64

New member
Od miesiąca mam sony 805 47 cali. Mam nc+. Moje spostrzeżenia są następujące:
Dokonałem własnej "kalibracji" na podstawie plansz dostępnych w internecie wyświetlanych z komputera i sugestii co do ustawień znalezionych na zagranicznych forach. Ostatecznie decydowało i tak moje oko. Z obrazu jestem zadowolony niezależnie czy chodzi o mecz, film czy informacje. Widać wyraźną różnicę między obrazem hd i sd. Wieczorem trzeba jednak oglądać przy przygaszonym i tak ustawionym świetle by się nie odbijało. Błyszczący ekran robi swoje. Nie dostrzegam żadnych innych psujących komfort oglądania efektów. Dźwięk może i przyzwoity jak na tv, ale w ogólnej ocenie płaski, blaszany, pozbawiony basowości. W każdym razie do filmów kino domowe mocno wskazane. Nie miałem żadnych problemów z podłączeniem kina, zewnętrznego twardego dysku czy przewodowego internetu. Bezprzewodowo mi się nie udało. Chociaż widział sygnał. Wpisywałem to o co prosił na ekranie, ale nic z tego. Mam liveboxa kiedyś z firmy nazywanej tp, a teraz orange. Nie wiem czyja to wina, ale nie miałem czasu dłużej nad tym problemem posiedzieć. Po podłączeniu internetu strony ładowały mi się długo. W każdym razie jako platforma internetowa mnie nie zachwycił i właściwie w tym celu go nie wykorzystuję. Zdaję sobie sprawę, że pod tym względem są lepsze telewizory.
Zachwycił mnie natomiast obraz 3D. Na przykład Madagaskar 3 wygląda super. Telewizor potrafi oddać zarówno dużą głębię jak i wychodzenie z ekranu. Odległość moja od ekranu około 2,3m i wychodzące obiekty mam niekiedy tuż przy sobie. Nie dostrzegam wyraźnego spadku jakości obrazu. Oglądam tv w okularach i pomimo dopiero na nie nakładanych okularów do 3d komfort jest dobry, nic mnie nie drażni, a po obejrzeniu nic nie boli. Nawet zdjęcia z gór w symulowanym 3D wyglądają ładnie i nabierają nowego wyrazu, aż chce je się oglądać.
Telewizor stoi na stoliku i czasem wymaga przekręcenia. Podstawa nie wygląda solidnie, a obrót nie jest płynny. Trzeba go najlepiej robić dwoma rekami trzymając tv z obu stron. W starym moim lg było to dużo lepiej rozwiązane.
 

pebe86

Member
Bez reklam
A ja mam pytanie do użytkowników- czy spotkaliście się z sytuacją, że na danym wejściu HDMI nie ma możliwości wejścia w ustawienia obrazu/wyboru sceny? Mam tak na podłączonym kinie. Wybierając odpowiednią opcję na pilocie, miga dioda telewizora, ale żadnej reakcji nie ma...

Co ciekawe, mam tak tylko na wejściu HDMI kina domowego- przy PS3 i odtwarzaczu multimedialnym takiego problemu nie ma (te sprzęty podłączone są bezpośrednio z tv, a dźwięk puszczany do kina przez optical/coaxial)
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Sluchajcie mam wielki problem z tym TV.

Wiec od poczatku przywiozlem wczora rozpakowalem, podlaczylem i :(.
Sygnal podlaczony z VU+ DUO, hd ostre wyrazne, ale jakby drugi plan rozmyty, szczegolnie twarze - wygladzone, az za bradzo brak szczegolow (zona chce widziec zmarszczki i niedoskonalosci gwiazd a tu lipa (poprzedni 40EX500 pod tym wzgledem rewelacyjnie pokazywal).
SD - masakra jakbym w saunie ogladal, brak ostrosci, wszystko zbyt gladkie, natomiast jak zalacze menu czy to tunera czy tv wszystko ostre i wyazne az oczy pali.
Kolej na konsole PS3 i rewelacja wszystko super ostre.
Kolejna rzecz 3d to juz d... urywa, makabra nawet w sklepie nie bylo takiego porazajacego efektu jak tutaj, cos pieknego. Kilka filmow i kazdy lepszy od poprzedniego.
Poradzcie prosze co zrobic:

1. Oddac do sklepu, wymienic bo cos z nim nie halo :( czego bym nie chcial.
2. Poddac kalibracji - w takim razie namiary prosze na swietokrzyskie.
3. Zmienic na LG czy cos innego z pasywnym 3D i dualview.

Pomocy bo mnie zonka przeswieci :)
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Witam. Kolega kupił to cacko i teraz chciałby do niego podłączyć klawiaturę. Proszę poradźcie to mu podpowiem jaka klawiatura będzie pasowała do tego tv. Wstepnie myslałem że coś z logitecha może być ale nie jestem pewny.
 

Czesław

New member
Witam

Mam wielką prośbę,po podłączeniu do tego tv ps3 i uruchomieniu gry ,w żaden sposób nie mogę wywołać żadnych ustawień obrazu.Przycisk z pilota "options" jest nieaktywny i nie jestem w stanie nic ustawić.Obraz podczas grania,jest gorszy niż na moim trzyletnim samsungu,dlatego chciałem go trochę poustawiać,nie mam dostępu jednak do żadnych ustawień parametrów.Bardzo proszę o pomoc jak to zrobić.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Spróbuj podpiąć konsolę pod inne wejście HDMI. Ja też tak mam, ale z kinem- i też próbuję to jakoś rozkminić. A w Sony Center takie pytania ich przerastają ;)
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Mozecie powiedziec w jaki sposob udostepnic zasoby kompa na tym tv.
Windows 8 teoretycznie tv widzi uzytkownikow ale nie moze nawiazac polaczenia z serwerem nie wiem czemu, mam udostepnione dla wszystkich odczyt i zapis.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spróbuj najpierw poustawiać i dopiero się przełączyć.
Sony niestety tak ma że blokuje ustawienia dając tylko natywne rozwiązania.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Sony nie ma tak, bo na innych źródłach nie ma z tym problemu- PS3, odtwarzacz multimedialny. Z moim W5500 również nic takiego nie miało miejsca. Więc nie pisz, że sony blokuje ustawienia, bo to nieprawda, tylko pozwól wypowiedzieć się osobom które mają ten tv- bo powód jest inny.

Moje podejrzenie jest takie, że taka sytuacja występuje na konkretnym wejściu HDMI. Jutro spróbuję przełączyć kino pod inne wejście i zobaczymy- telewizor niestety wisi, więc jest to operacja do której potrzeba dwóch osób :)

A takie ustawienie najpierw mija się z celem, skoro i tak każde wejście dysponuje osobnymi ustawieniami.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy tos moglby lopatologicznie wytlumaczyc w jakis sposob udostepnic zasoby kompa oprzez wifi na tym tv, bo probuje juz roznymi sposobami i nadal lipa nie wiezi w ogole serwera (kompa).
Nie wiem co jest nie tak, mam sposo filmow 3D i HD na laptopie i chcialem poogladac.

Pozdrawiam
 

smialo

New member
Dzien dobry,

Od dwoch tygodni jestem uzytkownikiem 47W807A - w sumie jestem zadowolony,do TV podbiety jest dekoder NC+ , ten 500GB oraz PS3,ale mam kilka uwag/pytan:

-napisy w reklamach, niektore napisy w filmach, tabele wynikow na Eurosporcie (jak kamera pokazuje widownie,na bialej ramce wynikkow piksele doslownie zmieniaja sie) sa rozmazane w szybkich scenach, cos jak przebijajacy obraz przez napisy. Pojawia sie to zarowno na NC+ jaki i PS3. Wydaje mi sie,ze jakosc sygnalu w tym przypadku nie ma znaczenia. Z tego co pamietam w moim 6 letnim TV LCD taki efekt nie wystepowal.

- na roznych kanalach obraz zbudowany jest tak jakby z linii, piksele zlewaja sie w paski - np twarze sa nierozpoznawalne, trudno to opisac. Czasem pojawia sie ten efekt na TVP HD, Discovery. Okropnie to wyglada.

Dodam, ze TV nie byl kalibrowany, NC + korzysta ze standardowego talerza.
 

beniuasia

Member
smialo
Mam NC+, jeżeli chodzi o napisy to mam taki sam efekt co Ty, czasem też widzę poziome paski.
Napisz w jakim miesiącu jest wyprodukowany Twój TV.
 
Ostatnia edycja:

smialo

New member
beniuasia
Wczoraj pobawilem sie ustawieniami i udalo mi sie pozbyc efektu "przenikania", "rozmazania" napisow w szybkich scenach - wylaczylem Motionflow w trybie obrazu 'standard' (BTW tryb 'gra' ma to w domysle wylaczone).

Poziome Paski, co zaobserwowalem np na TVN HD podczas reklam, jakosc niektorych to prawdziwe HD, po czym nastepna reklama wyglada jak SD i byc moze stad ten efekt poziomych 'paskow'. Wydaje mi sie, ze to nie jest wina TV.

Jak sprawdzic miesiac produkcji TV? Wszedlem w info o systemie, ale z tych kombinacji liter i cyfr nie potrafie nic odczytac.
 

beniuasia

Member
Mam kilka uwag z użytkowania TV, proszę o informację czy u Was jest tak samo.
W Home – ustawienia - ustawienia systemowe - menu główne oprócz opcji wyświetlanie historii pojawia mi się opcja dostosowane wyświetlanie wł/wył. Ciekaw jest to, że raz ją widać a raz nie, czy ktoś wie dlaczego i co ona oznacza?
Następna sprawa, w opcje – wybór sceny – ustawiam automat ale pomimo tego ustawienia podczas oglądania tv z dekodera NC+ po HDMI nie następuje automatyczna zmiana sceny w zależności od tego co jest nadawane (tv nie wyświetla nawet komunikatu), to samo jest przy oglądaniu materiałów z podpiętego HDD do USB1. Natomiast jak przełączę TV na wbudowany tuner satelitarny, do którego mam podpięty bezpośrednio kabel z anteny Sat to w zależności od tego co jest wyświetlane następuje zmiana sceny i pojawia się komunikat na ekranie TV.
Kolejna sprawa, przy pierwszej automatycznej inicjalizacji/konfiguracji TV miałem do ustawienia 25/25 kroków. Kiedy teraz robię sobie ponownie automatyczna inicjalizację to mam już tylko 24/24 kroki. Jeden krok gdzieś zginął i nie wiem który. Też tak macie?
I ostatnia sprawa, zauważyłem że po wejściu w Home i skakaniu po różnych ustawieniach mam przycięcia, TV jakby wtedy muli. Czy tak samo jest u Was?

smialo
Datę produkcji masz na naklejce na pudełku od TV oraz na tylniej obudowie TV, pisze np tak 5/2013.
 

aki1986

New member
Hmm nie wiem czy to kwestia kalibracji czy czegokolwiek innego ale odnosze wrażenie że po włączeniu 3D symulowanego kolory wyswietlane sa znacznie lepszej jakosci:) Jak to jest u was ? Chciałbym zeby byly takie w 2D :)
55W805
 
Do góry